کتاب آموزش مدل رقومی زمین (DTM)

کتابمدلسازی رقومی زمین: اصول و روش ها” که توسط کارشناسان این رشته نوشته شده است پوشش جامعی از تحولات اخیر در این زمینه را فراهم می کند. موضوعات مطرح شده در کتاب عبارتند از: تجزیه و تحلیل زمین، استراتژی نمونه برداری، روش اخذ داده ها، اصول مدل سازی سطوح، الگوریتم های مثلث بندی، تکنیک های درون یابی، کنترل کیفیت آنلاین و آفلاین در مرحله اخذ داده ها، ارزیابی دقت DTM و مدلهای ریاضی برای پیش بینی دقت DTM ، نمایش چند- مقیاسه ، مدیریت داده ها، منحنی میزان ها، تجزیه و تحلیل بصری، استخراج انواع مختلفی از پارامترهای زمین، و توسعه ها و پیشرفت های آینده.

این کتاب متنی عالی است که مروری کامل بر اصول مدل های رقومی زمین را ارائه می کند. خواننده با مطالعه کتاب درک کاملی از مدل سازی زمین- از منابع داده ها گرفته تا روش های اخذ داده ها و نحوه مدل سازی سطح به دست خواهد آورد. این کتاب درک و بینشی کلی نسبت به روش های ایجاد یک شبکه مثلثی نامنظم، یا مدل TIN ارائه می کند. همچنین این کتاب اطلاعات کاملی برای ترسیم منحنی های میزان، جهت شیب، شیب، و غیره را فراهم می کند. در این کتاب بحث جامعی از مبحث خطاها و دقت و چگونه تاثیر هرکدام در مراحل مختلف پردازش داده ها- از منبع داده ها گرفته تا مدل نهایی رقومی زمین- صورت گرفته است. روش های ریاضی بسیاری در کتاب بحث شده است. مطالعه این متن به هر کسی که مایل است درک درستی از مراحل و روشهای مدل های رقومی زمین به دست آورد توصیه می شود. بخش منابع نیز اشاره بسیار مفیدی به بسیاری از منابع دیگر اطلاعات دارد که برای افزایش دانش فرد مفید واقع می شود.

هم اکنون این کتاب در بسیاری از دانشگاه های جهان – و البته ایران- به عنوان منبع درس مدل رقومی زمین در رشته های GIS و سنجش از دور استفاده می شود.

 

با تشکر از مهندس موسوی که این کتاب را در اختیار سایت تخصصی جی.آی.اس قرار دادند.

 

نام کتاب: Digital terrain modeling: principles and methodology

نویسنده: Zhilin Li, Qing Zhu, and Chris Gold

چاپ: 2004

تعداد صفحات: 324

زبان: انگلیسی

رمز: gistech.ir

حجم: 14.9 مگابایت

دانلود “Digital Terrain Modeling - Principles and Methodology” Digital Terrain Modeling - Principles and Methodology.rar – Downloaded 6286 times – 15 MB

3 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *