اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه نویسی وب جی آی اس با جاوا اسکریپت
نویسنده پیام
abdoli آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
برنامه نویسی وب جی آی اس با جاوا اسکریپت
با سلام.
من در پروژه وب جی آی اس از کتابخانه متن باز OpenLayers 2.13  استفاده کردم و الان با یک مشکل در خصوص سیستم مختصات مواجه ام. کسی از دوستان از این کتابخانه استفاده کرده که بتونه به من کمک کنه؟
من میخوام از سیستم مختصات UTM WGS84 استفاده کنم. چطوری باید این کار رو انجام بدم؟تصویر: images/smilies/huh.gif

۱۵-۱۰-۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #2
RE: برنامه نویسی وب جی آی اس با جاوا اسکریپت
برای نقشه تون و یا لایه موردنظرتون سیستم مختصات تعریف کردین؟
دیتاتون در چه سیستمی هست؟

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۵-۱۰-۱۳۹۴ ۰۷:۴۷ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
abdoli آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #3
سلام.بله سیستم مختصاتم 900913 هست و سیستم مختصات نمایش 4326 است. الان مشکلم اینه که یک خط صد متری ترسیم میکنم وقتی طولش را محاسبه می کنم عدد 85.5 رو به من میده. یعنی تقریبا 15 متر خطا داره. وقتی خصوصیت geodesic رو true میکنم یکم خطا رو رفع می کنه اما کامل خطا برطرف نمیشه.
و چون محاسبه طول در سیستم مختصات utm با 4326 متفاوته (و با توجه به نیاز کاربرمون) باید از سیستم مختصات utm استفاده کنیم. راه حل ممکنه این باشه (مطمئن نیستم). شما اگه راه حلی به ذهنتون میرسه لطفا کمک کنید تا این مشکل بزرگ رو حل کنم.
ممنون
۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #4
نکته: سیستم 4326 سیستم WGS84 هست که از بیضوی برای نمایش زمین استفاده می کنه. در حالی که سیستم 900913 از کره برای تقریب زمین استفاده می کنه. پس 900913 با مرکاتور (که در حقیقت پروجکت شده WGS84 هست) تفاوت داره. اصطلاحا بهش میگن Web Mercator .توضیحات بیشتر  
توضیحات خوبی هم Alastair در وبلاگش داره: لینک 

اما بعد: خطا رو نسبت به چی می سنجید؟ یعنی وقتی سیستم دیتاتون 900913 هست طول درست رو از کجا میارین؟ که بعد با طول داده شده مقایسه کنید و بفمید مثلا 15 متر خطا داره.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۴۱ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان