اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیل فایل اتوکد
نویسنده پیام
aliyarat آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
تبدیل فایل اتوکد
سلام
من یک فایل اتوکد دارم که  گوشه هاش مختصات تایپ شده  اما وقتی با Global Mapper تبدیلش میکنم به فایل گوگل ، داخل گوگل به منطقه مورد نظر نمیره  حتی با Arcmap  اول سیستم مختصات utm دادم بعد تبدیل کردم که اررو داد.
زیاد اطلاعات ندارم اگر ممکن هست راهنمایی کنید
۲۱-۱۰-۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
سحر بیات آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #2
RE: تبدیل فایل اتوکد
سلام. ممکن است فایل نقشه در اتوکد روی مختصات درست نباشد ابتدا باید در اتوکد چک کرد که مختصات نقشه با مختصات نوشته شده در گوشه های آن مطابقت دارد یانه؟ اگر مطابقت نداشت باید نقشه را MOVE کرده  و در مختصات درست قرار دهیم. و شاید هم در GLOOBAL زون درست رو به نقشه نمی دهید.

۲۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ عصر
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 87
ارسال: #3
سلام . برای اینکه شما بتوانید یک فایل اتوکدی را در مختصات صحیح زمینی آن در روی گوگل ارث قرار دهید لازم است ابتدا محل نقشه مربوطه را روی گوگل ارث پیدا کرده و سپس یک قسمتی را که هم در نقشه یی اتوکدی مشخص هست و هم در گوگل ارث واضح است انتخاب کنید سپس در گوگل ارث همان قسمت را با استفاده از ابزارهای ویرایشی (خط یا پلیگون) ترسیم کنید سپس ان را در فرمت kml یا kmz در مسیر مشخص ذخیره کنید سپس فایل kml را با استفاده از xtool از طریق import kml وارد نرم افزار arcgis کنید و ان را به فایل اتوکدی تبدیل کنید سپس در محیط اتوکد هم فایل گوگل ارث را در محیط اتوکد باز کنید و هم نقشه شهر مربوطه را سپس با استفاده از ابزار move یا copy base نقشه شهر مربوطه یا مکان خاص را به پارسلی که از گوگل ارث اورده بودید در اتوکد به یکی از گوشه های آن که منطبق برهم هستند انتقال دهید که در مختصات واقعی خود قرار خواهد گرفت . در این حالت نقشه اتوکدی را به kmlتبدیل کنید درست در مختصات واقعی خود  در گوگل ارث قرار خواهد گرفت
۲۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ عصر
aliyarat آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #4
فایل گوگل را با چند ضلعی برش دادم و باxtool تو Arcgis اوردم فایل اتوکد تو arcgis اوردم  به جز روشی که گفتید چون اتوکد کار نکردم میشه با tranformation تو arcgis اینکار کرد؟ تو قسمت coordinate systeam جای 4 ایکس و وایی داره نمیدونم میشه یا نه
مختصات قای اتودکد درسته چون وقتی از utm تبدیل کردم به latitude and longitude درست همون مختصاتی شد. که گوگل ارث نشون میده.  میخوام نقشه ای که می سازم سیستم متخصاتش مثل گوگل باشه.
۲۳-۱۰-۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ عصر
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

ارسال: #5
ببینید دوست عزیز تو arcgis میشه اینکار رو هم کرد منتها نسبت به روش قبلی طولانی تر است - منظورتان از جمله فایل گوگل را با چند ضلعی برش دادم متوجه نمیشم بر هر حال شما اگه بخواهید اینکا را در arcgis انجام بدید این مراحل را دنبال کنید : 1 - تبدیل فایل اتوکدی به رستر 2 - چند ضلعی ترسیم شده در گوگل ارث را که در فرمت kml و یا kmz ذخیره کرده اید وارد arcgis کنید حال با استفاده از ابزار georeferncing  با استفاده از ابزار add control point بر یکی از گوشه های رستر مربوطه (ایجاد شده از نقشه اتوکدیی)را کلیک کنید (قسمتی از رستر مورد نظر که می خواهید به چند ضلعی ترسیم شده در گوگل ارث انتقال بدید حتما باید یکی باشد مثلا درهر دو ملک آقای x باشد یعنی برهم دیگر منطبق باشند) سپس بر روی لایه kml یا kmz که از گوگل ارث import  کرده اید راست کلیک کرده و گزینه  zoom to layer را انتخاب کنید سپس بر یکی از گوشه های ملک مورد نظر (فایل kml) کلیک کنید در واقع کلیک اول بر وری لایه رستری صورت می گیرد سپس کلیک دوم بر روی لایه kml صورت می گیرد بدین ترتیب لایه رستری شما به سمت لایه kml منتقل میشود یعنی مختصات آن تغییر می کند سپس از لایه رستری خود از طریق ابزار georeferncing با استفاده از rectify خروجی بگیرد تا فایل رستری در در همان مختصات ذخیره شود- اگر خواستید فایل مورد نظر را به فایل اتوکدی تبدیل کنید می توانید ان را ابتدا به shp فایل تبدیل کنید و سپس از ان خروجی کدی بگیرید 
۲۴-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۰۸ صبح
 اعتبار داده شده توسط : علوی(+1)
aliyarat آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #6
منظوزم این بود که تو گوگل ارث چند ضلعی انتخاب کردوم و دور منطقه مورد مطالعه کشید. بعدش سیو کردم و با پسوند kml خروجی گرفتم . این مراحلی که گفتید زیاده تصویر: images/smilies/biggrin.gif یکبار تست میکنم اگر نشد میرم دنبال اتوکد.  تصویر: images/smilies/confused.gif
۲۴-۱۰-۱۳۹۲ ۰۵:۳۷ عصر
aliyarat آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #7
فایل اتوکد بصورت  شیب فایل کردم و تصویری که از گوگل ارث   ژنورفنس کردم بعدش  از طریق spatial adjustment   منتقلش کردم رو تصویر گوگل ارث اما 2 مشکل پبش امد.
1-  خطا داره دقیق رو هم نیفتانند . 
2-  فایل اتوکد  که تو arcmap باز میکنم  یک قسمت   annotation داره که یکسری تکس  هستند که دوره پلی لاینها هست  قابل تبدیل به شیب فایل نیستند . اینوچطور مختصاتشو تغییر بدم یعنی ببرم رو تصویر که از گوگل گرفتم
۲۶-۱۰-۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ عصر
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

ارسال: #8
شما می تونید فایل اتوکدی همراه با معرفی شهر مربطه در گوگل ارث را به ایمیل ام بفرستید تا مشکلتان را حل کنم
۲۷-۱۰-۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ صبح
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان