اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترسیم خط از نقطه توسط arcgis
نویسنده پیام
lily1350 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
ترسیم خط از نقطه توسط arcgis
من میخواهم از یکسری نقاط مثل مراکز استان ها به تونم با خط ارتباط برقرار کنم (از یک مرکز استان به سایر مراکز و بالعکس) یعنی برای همه 31 استان این اتفاق بیقتد. از هر مرکز به 30تا دیگه خط وصل بشه ، و این لایه خطی رو جداگانه خروجی بدهد. این کار در ورژن 9.3 و بالاتر امکان پذیر هست من خودم یکبار انجام دادم ولی متاسفانه دستور رو فراموش کردم ، ممنون میشم که در صورت داشتن راه حل جواب دریافت کنم. تصویر پیوست نمونه کار انجام شده قبلی در arcgis می باشد.

با سپاس

۳-۲-۱۳۹۳ ۰۷:۲۸ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
sanjesh_88 آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 60
ارسال: #2
RE: ترسیم خط از نقطه توسط arcgis
با استفاده از  ابزار  construct sight line می توان  فاصله ی  چندین نقطه را از یکدیگر حساب کرد برای مثال می خواهیم فاصله بین 60 نقطه را بدست آوریم  ابتدا روی این ابزار کلیلک می کنیم و پنجره ی باز می شود که در قسمت  observer point ی آن نقاطی که مورد نظرمان هست یعنی می خواهیم فاصله آن نقاطی را که قصد داریم حساب کنیم را وارد می کنیم و در قسمتtarget point    هم ،همان لایه اولی را را وارد می کنیم  ومسیر می دهیم و ok می کنیم که نتیجه آن این می شود با این کار بین نقاط خطوط مسقیم وصل میشه
و برای 60 نقطه 3600 فیلد می سازد (یعنی هم فاصله یک نقطه از خودش را حساب کرده که طبیعتا صفر می شود وهم برای تعیین یک نقطه از نقطه دیگر یکبار فاصله مثلا نقطه 1 را از نقطه 2 خساب کرده و یکبار هن فاصله نقطه 2 را از نقطه یک که باز هم طبیعتا هردو آنها یک خط هستند ) برای بدست آوردن فاصله نقاط هم یک فیلد به نام length می سازیم و طول خط ها را حساب می کنیم و برای حذف خطوط مشابه می توان از ابزار dissolve استفاده کرد

۳-۲-۱۳۹۳ ۰۴:۳۸ عصر
 اعتبار داده شده توسط : mousavi(+1) ، ادمین(+1)
lily1350 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #3
 با سلام
از این روش استفاده کردم ولی فایلی که درست میکنه خالی هست و مقدار ندارد. اگر امکان داره بیشتر راهنمایی کنید.

با سپاس

۶-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ صبح
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #4
دوست عزیز برای استفاده از ابزار construct sight line باید observer point و target point را یک لایه بدهید .یعنی از لایه اصلی خروجی دیگری بگیرید و سپس از همان خروجی برای target point استفاده کنید 

البته بدون خروجی گرفتن هم باید جواب بگیرید اما اینو تست  کنید شاید جواب گرفتید

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ عصر، توسط mousavi.)
۶-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۳۳ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان