اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصویر مناسب برای مقایسه روش های تصحیح اتمسفری
نویسنده پیام
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #1
تصویر مناسب برای مقایسه روش های تصحیح اتمسفری
سلام دوستان
از اینکه به سایت شما پیوستم خوشحالم
من قصد دارم الگوریتم های تصحیح اتمسفری رو با هم مقایسه کنم.
به همین خاطر نیاز دارم به تصویری که انجام تصحیحات روی اون محسوس باشه.
ازتون خواهش میکنم اگر در این مورد تصویر خاصی رو سراغ بدید لینک بدید تا دانلود و کارم رو شروع کنم.
پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱-۳-۱۳۹۳ ۰۸:۱۵ عصر، توسط javadadabi.)
۳۱-۳-۱۳۹۳ ۰۸:۱۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
seapca2 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 19
ارسال: #2
RE: تصویر مناسب برای مقایسه روش های تصحیح اتمسفری
دوست عزیز سلام
من پیشنهاد میدم تصویر روز وشب یک منطقه با اب وهوای مرطوب زوج تصویر باند حرارتی از یک منطقه با اب وهوای خشک را از سنجنده modis بررسی نمایید

۶-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1) ، javadadabi(+1)
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
سلام
ممنون از توجهتون
من قصد دارم  همه الگوریتم ها رو روی یک تصویر اعمال کنم و در واقع الگوریتم ها رو با هم مقایسه کنم.
هدفم مقایسه تصاویر با هم نیست.
در این صورت پیشنهاد شما چیه؟
۶-۴-۱۳۹۳ ۰۳:۳۰ عصر
sina.nikzad آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #4
سلام.
من هم دارم روی مقایسه روش های تصحیح اتمسفری کار می کنم به عنوان پایان نامه فوق لیسانسم.
برای پیدا کردن تصویری که نتایج تصحیح های اتمسفری روش ملموس باشه ، به شخصه به این نتیجه رسیدم که بهتره تصویر کمی ابرناک باشه. اگه مقدار خیلی کمی ابر در تصویر داشته باشی تصویرت کمی کدر هست که بعد از تصحیحات این کدری از بین میره. می تونی برای تشخیص بهتر میزان ابرناکی منطقه از باند 9  سنجنده OLI استفاده کنی.
باید تاکید کنم که میزان ابرناکی بسیار کم باید باشه. در صورتی که ابر نسبت غلیظ باشه احتمالا اکثر  روش های تصحیح اتمسفری بی نتیجه میمونن.
در ضمن اگه از روش های مختلف و توضیحشون PDF یا نوشته ای دارید ممنون میشم بتونم ازشون استفاده کنم

۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5
نقل قول: من هم دارم روی مقایسه روش های تصحیح اتمسفری کار می کنم به عنوان پایان نامه فوق لیسانسم.
سلام
چقدر خوب
با نظرتون موافقم، راستش من  بالاخره تصویر مناسب نتونستم پیدا کنم.
ولی تا جایی که تحقیق کردم تصاویر aster با سطح تصحیح 1a و همچنین irs 1d برای این کار مناسب هستند.
در حین تحقیق بر روی مسئله به چند نکته برخورد کردم که به نظرم مهم تر از تصویر هست.
1-با اجرای روش های مختلف تصحیح،مقدار dn برای تصویر باید در یک رنج خاص تغییر پیدا کنه و منطقی به نظر میرسه که اگر رنج dn های تصویر اولیه 10-175باشه،پس از اعمال تصحیح این رنج تقریبا باید 0-240(به عنوان مثال) تغییر کنه.
ولی هر کدوم از روش ها در نرم افزار envi یک رنج رو در نتیجه خودشون داره،مثلا شما روش quak رو که اجرا میکنید این مقادری در رنج 800-1061 مثلا تغییر میکنه،که این اصلا به نظر من معنی نداره،حالا یا روش اجرای من غلط هست و یا موضوع دیگه ای رو باید مد نظر قرارا داد.
دومین نتیجه ای که گرفتم اینه که بهترین روش مقایسه الگوریتم ها،اجرا اونها در پروسه یک پروژه طبقه بندی هست،هر کدام نتیجه بهتر داد،اون روش بهتر خواهد بود،یک نمونه مقاله در این مورد دارم به انضمام نتیجه کارهای خودم(هر چند به نظرم مطلوب نبود) براتون پست خصوصی میکنم.

۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۶:۴۴ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
seapca2 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 19
ارسال: #6
دوست عزیز سلام
با توجه به فرمول تاثیرات اتمسفر COS Z.(1_transmit).Ia هرچه انتقال اتمسفر کمترباشد پس شار خورشیدی بیشتری راتابش میکند
هرچه هوا مرطوب تر باشد این اثر بیشتر میباشد پس قبل از بارندگی و بعد از بارندگی بهترین زمان مقایسه الگوی تصحیحات اتمسفری میباشد
پیشنهاد میگردد دو تصویر از منطقه مورد مطالعه با زمان عبور قبل از بارندگی و بعد از بارندگی تهیه نماییدو الگوریتم تصحیح اتمسفری را روی دو تصویر اعمال نمایید و نتایج را با هم مقایسه نمایید

۱۹-۴-۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ عصر
 اعتبار داده شده توسط : علوی(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان