اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان دو نسخه نرم افزارArc GIS
نویسنده پیام
kiana آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 2
ارسال: #1
Question تفاوت میان دو نسخه نرم افزارArc GIS
سلام دوستان سوالی برایم پیش آمده؛
مهارت های من در نرم افزار GIS بسیار پایین هستند. زمانی که دوره مقدماتی آموزش این نرم افزار (نسخه 9.3) را می گذراندم . مدرس محترم فرمودند که برای یادگیری GIS بهتر است از نسخه 9.3 استفاده شود اما زمان این نسخه دیگر سپری شده و مربوط به سال 2004 است بنابراین پیشنهاد دادند که از نسخه 10.1 هم استفاده کنیم چون در مقایسه با نسخه 10 امتحان پس داده است. اما من شنیده ام که فرایند حذف کردن نرم افزار جی آی اس از نصب آن دشوار تر است . به همین دلیل نمی دانم چه کنم؟ برای شروع کارهای پایان نامه باید از یکی از این دو نسخه استفاده کنم.(هنوز این نرم افزار را روی سیستم مورد استفاده ام نصب نکرده ام)قصد دارم 10.1 را نصب کنم اما هراس دارم که نتوانم آن را به کار بگیرم و ناچار باشم مجدد از 9.3 استفاده کنم اما نتوانم 10.1 را به درستی از سیستم حذف کنم ممکن است اگر از دوستان کسی در این رابطه اطلاعاتی دارد مرا راهنمایی نماید؟
با سپاس

شعار روز جهانی محیط زیست در سال 2014: به نشانه مقابله با گرمایش زمین((صدایتان را بالا ببرید نه سطح دریاها را ))
۲۲-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #2
RE: تفاوت میان دو نسخه نرم افزارArc GIS
نقل قول: سلام دوستان سوالی برایم پیش آمده؛ مهارت های من در نرم افزار GIS بسیار پایین هستند. زمانی که دوره مقدماتی آموزش این نرم افزار (نسخه 9.3) را می گذراندم . مدرس محترم فرمودند که برای یادگیری GIS بهتر است از نسخه 9.3 استفاده شود اما زمان این نسخه دیگر سپری شده و مربوط به سال 2004 است بنابراین پیشنهاد دادند که از نسخه 10.1 هم استفاده کنیم چون در مقایسه با نسخه 10 امتحان پس داده است. اما من شنیده ام که فرایند حذف کردن نرم افزار جی آی اس از نصب آن دشوار تر است . به همین دلیل نمی دانم چه کنم؟ برای شروع کارهای پایان نامه باید از یکی از این دو نسخه استفاده کنم.(هنوز این نرم افزار را روی سیستم مورد استفاده ام نصب نکرده ام)قصد دارم 10.1 را نصب کنم اما هراس دارم که نتوانم آن را به کار بگیرم و ناچار باشم مجدد از 9.3 استفاده کنم اما نتوانم 10.1 را به درستی از سیستم حذف کنم ممکن است اگر از دوستان کسی در این رابطه اطلاعاتی دارد مرا راهنمایی نماید؟ با سپاس
یادش بخیر من هم تو سال 2004  از نسخه 9.3 -9.2 استفاده میکردم و یکی از بهترین نسخه ها بود چه به لحاظ سازگاری با سیستم های با منابع پائین (رم 512) و چه از نطر کرک 
در چه سطحی قراره ازش استفاده کنید ؟
نسخه های جدید بیشتر روی قابلیت های شبکه و اینترنت و بهره گیری از Arc GIS Onlline  تاکید شده  . همچنین  محیط برنامه نویسی داخلی از VBA  به پایتون سوئیچ شده همچنین  اکتنشن هایی مانند Survey Analyst   که زیاد جالب نبود حذف شد
مهاجرت از 9.3 به 10.2 زیاد کار  سختی نیست  یه ویندوز جدید روی سیستم نصب و نسخه 10.2 رو  اینستال کنید 
اگر هم نمیخواین سیستم عامل عوض کنید Add  Remove  خود ویندوز نسخه قیلی رو کامل حذف میکنه 
کرک کردن نسخه های جدید هم خیلی راحت تره 
نسخه های 10.2 رو ویندوز  XP SP3  Windows Server - Window 7  هم نصب میشه 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۳۲ صبح، توسط MNaderi.)
۲۲-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : firstline(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان