اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطا در خذف osm extensions
نویسنده پیام
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 2
ارسال: #1
خطا در خذف osm extensions
سلام. من داده های osm رو با استفاده از ابزار OpenStreetMap وارد یه ژئودیتابیس در sql server کردم. وقتی که میخوام نقشه رو بر روی سرور آرک پابلیش کنم، یه اخطار میده که لایه های ایجاد شده از custom class extension استفاده کردن. برای حذف این extension ها از ابزار Remove OSM extension استفاده کردم. اما نمیتونه حذفشون کنه. خطا میده که "lock request conflicts with an established lock" .  وقتی هم بدون حذف کردن extension ها سرویس رو  بر روی سرور پابلیش میکنم، سرویس اجرا نمیشه. چطور میتونم این extension ها رو حذف کنم؟
از اونجایی که من تازه کارم هر کمکی با ارزشه
۱۹-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #2
RE: خطا در خذف osm extensions
نقل قول: "lock request conflicts with an established lock
سلام
راستش من تا به حال روی موضوعی که مد نظر شماست کار نکردم ،ولی چیزی که از این خطا بر میاد،
مانند خطایی هست که موقع باز بودن arccatalog و arcmap به طور همزمان در رابطه با حذف یک لایه در arccatalog پیش میاد.
اگر این شباهت درست باشه،شما باید دنبال سرویس دیگه ای که در حال استفاده از فایل مورد نظر شماست بگردید و قبل از اقدام به حذف،اون سرویس رو متوقف کنید.
۱۹-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۲۱ عصر
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
@javadadabi ممنونم از پاسختون. من تمام سوریس هایی که احتمال داشت از دیتاست استفاده کنن رو متوقف کردم. باز هم همون خطا رو میده. با توجه به این مطلب متوجه شدم که وقتی ArcMap میخاد به یک دیتاست متصل بشه، بر روی اون یه قفل scheme ایجاد میکنه تا مطمئن بشه scheme تغییری نمیکنه. وقتی من تلاش میکنم class feature ای رو حذف کنم به خطای "conflict lock" بر میخورم. آیا راهی هست که بتونم بدون استفاده از ArcMap از طریق کنسول یا چیزی مشابه اون custom class extension هایی رو که ابزار OpenStreetMap ایجاد میکنه، حذف کنم؟ آیا راهی هست که بتونم این کلاس ها رو در Arc Server رجیستر کنم ؟ اصولا چطوری میتونم یه کلاس رو رجیستر کنم؟ چطور بفهمم که custom class هایی که ابزار OpenStreetMap ایجاد کرده چی هستن و چطور تعریف شدن؟ از اونجایی که من تازه کارم هر کمکی بسیار مفیده
ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۴-۱۳۹۳ ۰۳:۱۴ عصر، توسط kamranghiasvand.)
۱۹-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۵۶ عصر
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #4
شاید بشه از ویرایشService configuration files استفاده کرد و تگ SchemaLockingEnabled رو به اون اضافه و مقدار False رو برای اون ست کرد.
طبعا بعد از restart سیستم سرویس ها دوباره اجرا خواهند شد و مشکلی درباره SchemaLocking وجود نخواهد داشت.
البته یادت باشه اگر این روش جواب داد حتما دوباره تنظیمات رو به پیش فرض برگردونی
http://webhelp.esri.com/arcgisserver/9.3...ervice.htm
۱۹-۴-۱۳۹۳ ۰۳:۵۸ عصر
 اعتبار داده شده توسط : kamranghiasvand(+1) ، ادمین(+1)
hatef آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 5
ارسال: #5
آقای قیاسوند لطفا چگونگی وارد کردن داده های osm رو به ما هم توضیح بدین تا رو مشکلتون چند نفری فکر کنیم. انشاء الله که حل بشه
۲۱-۴-۱۳۹۳ ۱۰:۱۱ عصر
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #6
سلام من از نسخه ArcMap 10.2 استفاده میکنم. ابزاری برای وارد کردن داده های OSM  داره به اسم ArcGIS Editor for OpenStreetMap. میتونید از اینجا دانلودش کنید. بعد از نصب ابزار در پنجره catalog زیر دسته System Toolboxes ظاهر میشه. یکی از ابزارهای زیر مجموعه اش به نام load OSM file بهتون کمک میکنه تا فایل OSM رو وارد بکنید. کار کردن باهاش خیلی راحته. فقط کافیه آدرس فایل و آدرس dataset مقصد رو بهش بدید و منتظر بمونید که داده ها رو وارد کنه. من برای داده های ODM کل ایران تقریبا 73 ساعت طول کشید تا کامل شد. منظورم اینکه اگه برای آموزش میخواید بهتره با داده های کم حجم شروع کنید مثلا بخشی از تهران Smile. یک نکته یادتون نره. وقتی که این ابزار داده های OSM رو وارد میکنه تعدادی custom class extension اضافه میکنه که اگه بخواید نقشتون رو مثلا بر روی Arc Server پابلیش کنید، خطا میده که این کلاس ها رو نمیشناسه. باید از زیر ابزار remove OSM Editor Extension استفاده کنید تا این کلاس ها رو حذف کنه. وقتی که داده ها رو وارد dataset  کردید میتونید از زیر ابزار symbolize OSM data استفاده کنید تا سیمبولوژی مناسبی بر روی داده هاتون اعمال بشه و نقشه یکم رنگ و لعاب بگیره Smile کارکردن با این ابزار هم خیلی ساده است. فقط کافیه فایل dataset رو بهش بدید( که البته دیتاست شما سه تاfeature class داره ، نقطه و خط و چندضلعی. هرکدوم رو در جای مشخص شده وارد میکنید) دیگه منتظر میمونید تا کارش تموم بشه. برای اطلاعات بیشتر میتونید این ویدیو رو مشاهده کنید. امیدوارم مفید واقع بشه
۲۲-۴-۱۳۹۳ ۰۸:۲۲ صبح
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان