اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درباره کرک Arc GIS
نویسنده پیام
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #1
درباره کرک Arc GIS
سلام
آیا کرک هایی که برای Arc GIS  ارائه میشه مطمئن است ؟

اگر شما یک برنامه سفارشی با  Arc Object - Arc GIS Engine  بنویسین  و به مشتری تحویل بدین حالا خصوصی یا یک سازمان دولتی باشه چقدر به کارکرد مطمئن برنامه اطمینان دارین و اینکه این کامپوننت های کرک شده باعث دردسر در آینده نشه ?

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ عصر، توسط MNaderi.)
۱۴-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #2
RE: درباره کرک Arc GIS
تا منظورتون از دردسر چی باشه. !!!
برنامه که با کرکش کار میکنه.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۲۹ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
نقل قول:
یا کرک هایی که برای Arc GIS  ارائه میشه مطمئن است ؟
اگر شما یک برنامه سفارشی با  Arc Object - Arc GIS Engine  بنویسین  و به مشتری تحویل بدین حالا خصوصی یا یک سازمان دولتی باشه چقدر به کارکرد مطمئن برنامه اطمینان دارین و اینکه این کامپوننت های کرک شده باعث دردسر در آینده نشه ?
نقل قول:
تا منظورتون از دردسر چی باشه. !!!
برنامه که با کرکش کار میکنه.من
اگر اپلیکیشن دارای کامپوننت های کرک شده (Telerik - Dev Express -Arc Object ) باشه و این کامپوننت ها در اثر کرک ناقص و..  اجرا نشه شما به عنوان برنامه نویس با مشکل مواجه نمیشین ؟
یک نکته برای من جای سواله
همه نسخه های Arc GIS  با یک کیجن کرک میشن  شرکت ESRI  که  به عنوان ششمین شرکت برنامه نویس دنیا  آیا نتونسته تا حالا برای جلوگیری از کرک شدن  نرم افزار  کاری انجام بده ؟
۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۲۲ عصر
15101369 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 15
ارسال: #4
esri و خیلی شرکت های بزرگ دنیا شاید به دو دلیل توجهی به کرک نرم افزارشون در جهان سوم نداشته باشند:
1.این شرکت ها بعد ارایه نسخه ای از نرم افرارشون معمولا در همون ابتدای تولید سودشونو دارند.
2. که شاید مهمتر باشه بحث رقابتشون میتونه باشه با این کار سعی دارند اونو انحصاری کنند و  کشور های کرک کننده نرم افزار به فکر تولید کردن چنین اپلیکیشن هایی نباشند،و ایده ای در این موارد ارایه ندهند.
البته این به نظر من بحث esri نیست و خیلی شرکت های بزرگ تولید کننده نرم افزار این آگاهی رو دارند ولی کرکشونو باز گذاشتن.

۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۳:۳۷ عصر
 اعتبار داده شده توسط : MNaderi(+1)
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5
نقل قول:
esri و خیلی شرکت های بزرگ دنیا شاید به دو دلیل توجهی به کرک نرم افزارشون در جهان سوم نداشته باشند:
1.این شرکت ها بعد ارایه نسخه ای از نرم افرارشون معمولا در همون ابتدای تولید سودشونو دارند.
2. که شاید مهمتر باشه بحث رقابتشون میتونه باشه با این کار سعی دارند اونو انحصاری کنند و  کشور های کرک کننده نرم افزار به فکر تولید کردن چنین اپلیکیشن هایی نباشند،و ایده ای در این موارد ارایه ندهند.
البته این به نظر من بحث esri نیست و خیلی شرکت های بزرگ تولید کننده نرم افزار این آگاهی رو دارند ولی کرکشونو باز گذاشتن.

با تشکر از شما دوست عزیز
من زیاد در این زمینه کار نکردم اما دوستان عزیز فعال در این زمینه چند سوال دارم
1- آیا شرکت های ایرانی  تا حالا نرم افزاری نوشتن که قابلیت های gis رو داشته باشه و بشه ازش در یک سازمان استفاده کرد _(بدون استفاده از sdk های تجاری شرکت های خارجی)
2-  ریسک استفاده از نرم افزارهای کرک شده در یک پروژه چقدره ؟
با تشکر
۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۵:۴۶ عصر
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #6
سلام
سوالات بسیار درست و به جاست.
اما  از کار افتادن نرم افزار gis نوشته شده _بر پایه نرم افزار کرک شده_برای سازمان ها اهمیتش بالاتر از توقف سیستم عامل های کرک شده windows نیست.
با وجود این چرا هنوز اکثر سازمان ها از windows استفاده می کنند؟
۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ عصر
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #7
(۱۵-۴-۱۳۹۳ ۰۵:۴۶ عصر)'MNaderi' نوشته شده توسط:  
نقل قول: esri و خیلی شرکت های بزرگ دنیا شاید به دو دلیل توجهی به کرک نرم افزارشون در جهان سوم نداشته باشند: 1.این شرکت ها بعد ارایه نسخه ای از نرم افرارشون معمولا در همون ابتدای تولید سودشونو دارند. 2. که شاید مهمتر باشه بحث رقابتشون میتونه باشه با این کار سعی دارند اونو انحصاری کنند و  کشور های کرک کننده نرم افزار به فکر تولید کردن چنین اپلیکیشن هایی نباشند،و ایده ای در این موارد ارایه ندهند. البته این به نظر من بحث esri نیست و خیلی شرکت های بزرگ تولید کننده نرم افزار این آگاهی رو دارند ولی کرکشونو باز گذاشتن.

با تشکر از شما دوست عزیز
من زیاد در این زمینه کار نکردم اما دوستان عزیز فعال در این زمینه چند سوال دارم
1- آیا شرکت های ایرانی  تا حالا نرم افزاری نوشتن که قابلیت های gis رو داشته باشه و بشه ازش در یک سازمان استفاده کرد _(بدون استفاده از sdk های تجاری شرکت های خارجی)
2-  ریسک استفاده از نرم افزارهای کرک شده در یک پروژه چقدره ؟
با تشکر

1- هست. بعضی از نمونه هایی که توی بحث AVL دیدم رو خود ایرانی ها نوشته بودن.
2- تا حالا برخورد نکردم.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۵-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۱۳ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
15101369 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 15
ارسال: #8
1.
  تو ایران هر سازمانی با هر چی که دلش بخواد کار می کنه و هیچ اجباری در این مورد وجود نداره. برق و گاز از ArcGIS به همراه اکستنشن های توسعه داده شده ی داخل  و ... استفاده می کنن و شرکت نفت از ایسری استفاده می کنه که جدیداً به فکر کد بازها و توسعه نرم افزاره ولی در کل بیشتر مجموعه ایسری استفاده می شه.

2.به صورت کلی  سرویسهای ایسری فقط در مواردی که ارتباط مسقیم با اینترنت برقرار میشه دچار مشکل میشن که نمونه عینیش تو ArcGIS Server هست و تو سایر موارد تا به حال از کسی چیزی نشنیدم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶-۴-۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ عصر، توسط 15101369.)
۱۶-۴-۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #9
نقل قول:
2.به صورت کلی  سرویسهای ایسری فقط در مواردی که ارتباط مسقیم با اینترنت برقرار میشه دچار مشکل میشن که نمونه عینیش تو ArcGIS Server هست و تو سایر موارد تا به حال از کسی چیزی نشنیدم.

یعنی شما شخصا تو سرویس های Arc GIS For Server  با مشکل مواجه شدین ؟
من  در این مورد شخصا تا حالا مشکل نداشتم با سرور 24/7 ساعت کانکت به لینترنت 
۱۶-۴-۱۳۹۳ ۰۷:۳۹ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان