اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست نقشه های منبع برای ArcGIS سرور
نویسنده پیام
msdisatis آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
درخواست نقشه های منبع برای ArcGIS سرور
باسلام
من یک تازه کار در زمینه GIS هستم و در حال ساخت یک GIS WebServer مبتنی بر ArcServer هستم. تابحال 99 درصد از منابع خود را با استفاده از سایت مفید شما تامین کرده ام. لازم میدانم ابتدا از شما برای راه اندازی این سایت مفید تشکر کنم.
تا آنجا که من میدانم برای راه اندازی یک وب سایت مبتنی بر ArcGIS Server نیاز یه یک سری نقشه منیع هست. نقشه های منبع و بیسیک را از کجا میتوان گرفت؟ به طوری که نیازی به نقشه های Bing و یا Google و یا حتی خود ESRI نداشته باشیم؟
در واقع میخواهم نرم افزار ArcGIS Server برای دریافت نقشه ها به سایت های دیگر متکی نبوده و بصورت آفلاین از منایع خودم روی localhost استفاده کند.
با تشکر
۳۰-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آفلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #2
RE: درخواست نقشه های منبع برای ArcGIS سرور
(۳۰-۸-۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ عصر)'msdisatis' نوشته شده توسط:  باسلام
من یک تازه کار در زمینه GIS هستم و در حال ساخت یک GIS WebServer مبتنی بر ArcServer هستم. تابحال 99 درصد از منابع خود را با استفاده از سایت مفید شما تامین کرده ام. لازم میدانم ابتدا از شما برای راه اندازی این سایت مفید تشکر کنم.
تا آنجا که من میدانم برای راه اندازی یک وب سایت مبتنی بر ArcGIS Server نیاز یه یک سری نقشه منیع هست. نقشه های منبع و بیسیک را از کجا میتوان گرفت؟ به طوری که نیازی به نقشه های Bing و یا Google و یا حتی خود ESRI نداشته باشیم؟
در واقع میخواهم نرم افزار ArcGIS Server برای دریافت نقشه ها به سایت های دیگر متکی نبوده و بصورت آفلاین از منایع خودم روی localhost استفاده کند.
با تشکر

یعنی شما نمی تونید نقشه های خودتون - مثلا فایل های Shapefile - رو به ArcGIS Server معرفی کنید؟

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۲۱ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
msdisatis آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
سلام آقای علوی.
نه، منظور من اینه که من به ShapeFile های نقشه ایران با جزئیات اون (مثل جاده ها، مسیرهای درون و برون شهری و...) رو نیاز دارم. خوب طبیعیه که همچین نقشه هایی رو خودم نمیتونم ایجاد کنم. میخوام ببینم آیا چنین نقشه هایی رو به صورت ShapeFile میشه از جایی دانلود کرد؟ اگر نه، چطور میشه چنین نقشه هایی ایجاد کرد؟
۱-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ عصر
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #4
شما میتونید نقشه های Arc Map   رو بزارین روی ArcGIS Server   و از اون استفاده کنید
همچنین با تغییر ای پی خودتون نقشه های بسیار عالی در ArcGIS Online  وجود داره که میتونید استفاده کنید
یادمه یک سرس نقشه رو شهرداری شیراز بصورت وب سرویس گذاشته بود که من چند سال قبل از آنها برای آموزش خودن استفاده کردم  احتمالا باید سرویس های مشابه وجود داشته باشه که با گوگل کردن راحت پیدا خواهید کرد
۲-۹-۱۳۹۲ ۰۸:۲۲ صبح
msdisatis آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5
سلام آقای نادری
کل مشکل اینه که نمیتوانیم به منابع آنلاین تکیه کنیم. به یک منبع آفلاین نیاز داریم که هیچگاه از دسترس خارج نشود.
۲-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ عصر
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #6
روی سرور   شبکه ArcGIS Server  و یا سرویس های اوپن سورس مشابه نصب کنید و نقشه هاتون رو روی اون پابلیش کنید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۱۰ عصر، توسط MNaderi.)
۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۰۹ عصر
msdisatis آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #7
آخه همونطور که گفتم Shapfile کشورمون رو نداریم! اگه داشتیم که منتشر میکردیم!
۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۱۵ عصر
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #8
سلام دوست من 

تا جایی که من خبر دارم باید نقشه های گوگل یا بینگ و ... رو cach کنید .تا جایی که من خبر دارم به این راحتی نیست. نقشه های OSM رو میتونید cach کنید و از اون در وب استفاده کنید . من به شخصه این کار رو انجام ندادم .اما در محل کار من این کار رو دوستان انجام دادند. یک روش نه چندان معقولانه دیگر این است که شما 20  zoom level  مثلا google  رو داشته باشید( منظورم مقیاس ها  1:25000 و....)  بعد با نرم افزارهای دانلود تصویر مثل universal map downoader این 20 زوم را دانلود کنید . یک سرویس ساخته و بعدcach انجام دهید که این cach در این 20 مقیاس انجام میگیرد.در نظر داشته باشید در این صورت در زوم های بالا شما تصایر بسیار حجیم خواهید داشت که شاید حتی باز هم نشوند. بنابراین هر چه محدوده خود را در این زوم ها کوچکتر بگیرید مدیریت تصاویر راحت تر است.

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۲۳ عصر
 اعتبار داده شده توسط : mahsa.63(+1)
علوی آفلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #9
(۱-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ عصر)'msdisatis' نوشته شده توسط:  سلام آقای علوی.
نه، منظور من اینه که من به ShapeFile های نقشه ایران با جزئیات اون (مثل جاده ها، مسیرهای درون و برون شهری و...) رو نیاز دارم. خوب طبیعیه که همچین نقشه هایی رو خودم نمیتونم ایجاد کنم. میخوام ببینم آیا چنین نقشه هایی رو به صورت ShapeFile میشه از جایی دانلود کرد؟ اگر نه، چطور میشه چنین نقشه هایی ایجاد کرد؟

ShapeFile های نقشه ایران با جزئیات اون (مثل جاده ها، مسیرهای درون و برون شهری و...) ؟؟؟؟
این یعنی حجم زیادی از دیتا. مثلا نقشه ایران خودش یک لایه هست. مسیرهای درون شهری (معابر) هم به ازاء هر شهر یک لایه هست و ....
داده هایی روی اینترنت وجود داره اما اعتبارشون معمولا مشخص نیست. این که این Shapefile مثلا برای چه زمانی هست. اگه همه داده های فوق رو میخواید مجبورید از سازمان های مربوطه مثل شهرداری ها جمع کنید.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #10
نه اصلا منظرم نقشه Shapefile نبود. چون شما اس base map رو اوردید فکر کردم raster میخواید یعنی تصویر ماهواره ای . برای shapefile ها هم  میتونید cach انجام بدید . مخصوصا اگر وب شما پویا نیست یعنی تغییرات زیادی در طول زمان در نقشه ها انجام میشه . مثلا هر رو تغییر نمیکنه . با cach کردن ، performance شما بالا میره 

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۳۷ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان