اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درون یابی در GIS
نویسنده پیام
student_200 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
درون یابی در GIS
 باسلام خدمت دوستان گرامی
بنده می خواستم نقشه های پهنه بندی پارامترهای کیفی آب رو در  GIS با استفاده از روش های درون یابی همچون کریجینگ و ... را ایجاد کنم و در آخر این روش ها رو مقایسه کنم و روش بهینه رو معرفی کنم. مقالاتی در رابطه با این موضوع خوانده ام ولی قسمت ارزبابی این روش ها رو که به صورت آماری و با استفاده از شاخص هایی همچون اشتباه استاندارد و ... انجام میدن اصلا  متوجه نمیشمتصویر: images/smilies/huh.gif از متخصصان عزیز خواهشمندم که در این زمینه مساعدت فرمایند خیلی مهمه.
با تشکر از بذل توجه حضرات

۱۲-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
sanjesh_88 آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 60
ارسال: #2
RE: درون یابی در GIS
باید از cross validation استفاده کنید که میزان خطا را به شما می دهد

۱۳-۳-۱۳۹۳ ۰۸:۳۰ صبح
sanjesh_88 آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 60
ارسال: #3
RE: درون یابی در GIS
 وقتی که شما با استاده از تولبار Geostatictic درونیابی را انجام می دهید در مرحله ی آخر یک جدولی به شما می دهد که در ان میزان خطا را  از قبیل RMSE و ... را می دهد و اگر بخواهید که برای هر کدام از روش ها این کار را انجام دهید هر کدام که میزان RMSE و یا MAE و... کمتر بود روش بهتری می باشد و اگر خواستید دو و یا چند روش را به طور مستقیم با یکدیگر مقایسه کنید بر روی لایه هدف کلیک راست می کنید و سپس cross validate را می زنید ( امیدوارم درست گفته باشم چون خیلی وقت است که با این ابزرا کار نکرده ام ) امیدوارم که مشکلتون حل شود (اگر منشورتون را درست فهمیده باشم )
۱۳-۳-۱۳۹۳ ۰۸:۲۰ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان