اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی به منظور انتخاب گرایش
نویسنده پیام
erfanvali آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
راهنمایی به منظور انتخاب گرایش
سلام خدمت مدیریت و اعضای انجمن محترم
می بخشید که من در اولین حضورم تاپیک ایجاد کردم . خیلی خوشحالم که میبینم هرکس در هر زمینه ای اگر راهنمایی و کمک بخواهد چه مدیریت سایت با مشغله فراوان و چه اعضای محترم با دلسوزی وقتشون رو برای کمک ب افراد میگذارن . در زمینه ای هم که میخواهم مشورت از دوستان بگیرم بصورت کامل در تاپیک های مختلف این سایت سرچ و تحقیق کردم و اطلاعات فوق العاده خوبی نصیبم شد

اما من چون یه شرایط خاصی دارم میخواستم مشکلم رو اینجا مطرح کنم . راستش من لیسانس نقشه برداری دانشگاه دولتی خوندم و امسال فارغ التحصیل شدم و قصدم این بود که امسال تا اردیبهشت وقتم رو برای ارشد بکذارم . من با توجه به اینکه پدرم بازاری هست و با توجه به اینکه در آمد خوبی ( ماهیانه بین سه تا پنج میلیون و بیشتر ) اونجا دارم اولویت کاریم در بازار آزاد هست . اما با توجه به اینکه برای درسم هم زحمت زیادی کشیدم (مقامهای کشوری در زمینه وبسایت و نشریه در منطقه و تدریس نرمافزار و حل تمرینها در دانشگاه و علاقه خودم به تدریس ) دوست دارم ارشدم رو هم بگیرم بین دو راهی ارشد Gis  نقشه برداری و rs&gis علوم تحقیقات گیر کردم . تقریبا دو سه ماهی هم امسال برای ارشد خوندم و انرژیش رو هم دارم

راستش اول قصد ارشد نقشه برداری داشتم اما به تازگی شنیدم که اونقدر پروژه های دانشگاهی مثل خواجه سنگین هست که کامل وقتت رو میگیره و نمیتونی به کار آزاد بپردازی و پروژه ها به اندازه لیسانس سبک نیست . با خیلیها مشورت کردم نظرات یه جورایی متفاوت بود حتی با رتبه یک دکترای  gis  که البته مییگفت وقت چندانی ازت نمیگیره و میتونی کار کنی ( البته اینم در انتها کفت بهترین راه اینه همون بازار آزاد رو داشته باشی در کنارش یه ارشد Rs&gis بخونی چون در آمد Gis  تا چندین سال اول ماکسیمم سه تومن هست ) البته بنده واقعا به کار کارمندی دولتی هم علاقه ای ندارم

حالا وقتتون رو نگیرم من ابتدا سوالم این هست که دانشگاهی مثل خواجه نصیر در گرایش Gis  جقدر وقت از فرد میگیره ؟ قسمت آموزش محورش چطور (با توجه به اینکه پایان نامه نداری ) ؟
در گرایش rs&gis  تا حدودی از صحبت دوستان متوجه شدم بیشتر به جای اینکه به کدنویسی و برنامه نویسی بپردازه یکسری نرم افزارها مثل arcgis  و erdas  و envi  و ... رو بصورت کاربردی آموزش میده . آیا این درسته ؟ و اینکه تفاوت برنامه نویسی آموزشی در Gis ارشد مهندسی  با یادگیری صرفا نرم افزهای در Rs &gis انسانی چقدر هست ؟

از دوستان اگر کسی Rs&gis  خوانده هم خیلی ممنون میشم اگر بنده رو در ابعاد مختلف این رشته راهنمایی کنند...

باز هم یک دنیا تشکر از مدیریت و اعضای سایت که این بستر رو فراهم کردند تا به مشکلاتمون بپردازیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۷-۱۳۹۴ ۰۱:۲۱ عصر، توسط erfanvali.)
۲۲-۷-۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
adel.naseri آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #2
RE: راهنمایی به منظور انتخاب گرایش
سلام Erfanvali بنده دارم ارشد RS & GIS  در دانشگاه تهران میخونم واین نظر شما که در این رشته تنها به آموزش یک سری نرم افزار و موارد سطحی از این قبیل اکتفا میشه درست نیست(البته من هم اولاش در مورد فرق مهندسی GIS و RS&GIS همچین نظری داشتم) اما حالا که اومدم متوجه شدم که نه تنها هیچ خبری از آموزش نرم افزار و این کارا خبری نیست بلکه تا سه مهارت زبان، کامپیوتر و برنامه نویسی و ریاضی (به ترتیب اهمیت) رو ندونم اصلا نمی تونم موفق بشم(یعنی دقیقا همان چیزهایی که در مهندسی GIS و یا RS نیز مهم هستند) و استاد وقتی میاد فرض میگیره که ما نرم افزارها و مسائل پایه رو کاملا آشنا هستیم. 
البته این رو هم بگم که در مورد سختگیری اساتید مهندسی GIS هم خیلی حرفها شنیدم و یه رفیق دارم دانشجوی یزد هست خیلی چیزها بهم میگه که در RS&GIS این سختگیری اساتید اندکی کمتره یا شاید خیلی کمتره(به علت اینکه اکثرا دانشجوها از رشته های مختلف میان بنابراین رعایت حالشون رو میکنند) اما این به معنای سادگی مطالب نیست بلکه در کل هر دو رشته یک موضوع رو بررسی می کنند.

۲۲-۷-۱۳۹۴ ۱۰:۴۳ عصر
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #3
صحبت جناب ناصری در مورد آموزش نرم افزار درسته. 
ما هم که GIS نقشه برداری خوندیم از آموزش مستقیم نرم افزار خبری نبود (غیرمستقیم، چرا یه چیزایی بود). یادمه یک بار سر کلاس با یکی از اساتید در این مورد بحث کردیم و اون استاد هم برگشت گفت که "دانشگاه محل آموزش و یادگیری علم هست، نه تکنولوژی". تکنولوژی رو خودتون بیرون یاد بگیرید.

مورد جناب عرفان ولی هم یک مورد خاصه. این که آدم بیاد به کسی که درآمد 3-5 میلیونی داره توصیه کنه که دو سال وقت بذاره برای GIS یا RS و بعد هم کاری از این قبیل رو انجام بده واقعا سخته. به هرحال شاید رشته GIS-RS جغرافیا و انتخاب دانشگاهی که اساتید راحت تری داره برای مورد شما مناسب تر باشه. این جوری دستت هم بازتره. مثلا می بینی نیاز داری به برنامه نویسی، خب میری کنار درس یاد میگیری. برخلاف GIS نقشه برداری که برای بعضی از پروژه های درسی نیاز به دونستن برنامه نویسی داری و یک جور اجبار رو روی دوشت احساس می کنی.

به نظرم، از هرکی هم مشورت می گیری، شرایط اون فرد رو هم درنظر بگیر. مثلا من ممکنه بهت بگم که کنار پایان نامه کار هم می کردم اما خب طبعا عوامل دیگه ایهم این وسط هست که باعث شده من کنار پایان نامه ام بتونم کار کنم یا نتونم.

موفق باشی

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۴-۸-۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
erfanvali آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #4
 تشکر از آقا عادل و جناب علوی عزیز خیلی لطف کردید . من از مجموع صحبتهای آقای علوی و دیگر دوستان در این تاپیک و بقیه تاپیکها به این جمع بندی رسیدم که Rs&gis  برای من با این شرایطم بهترین گزینه است . خصوصا اونجا که جناب علوی گفتند ارشد محل علمه نه تکنولوژِی و کاملا هم ذزسته چون به نحو سبکهای مختلف از دیگران شنیده بودم و واقعا علم اندوزی برای کسانی مفیده که در درجه اول علاقه و در درجه بعدی خلاقیت استفاده های مختلف از یادگیریشون رو با تمرکز به کارببرند ( که بدلیل شرایط کاری من این موقعیت تا حدودی منتفیه ) ... فکر میکنم در مجموع حتی کلاسهای بیرون بتونه کمک بیشتری بکنه تا وقتی که بخوای مثلا به برنامه نویسی به دید واحد درسی که باید پاس بشه نگاه کنی ...

بازم ممنون از راهنماییتون ... اگر کسی هم اطلاعاتی راجع به Rs&gis خصوصا دانشگاههای تهران مرکز و علوم تحقیقات داره و ارائه بده ممنون میشم ...با تشکر

۷-۸-۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ صبح
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان