اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی درباره مشخص کردم مکانها با جی آی اس
نویسنده پیام
naserzadeh آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
راهنمایی درباره مشخص کردم مکانها با جی آی اس
با سلام ما توی اداره یکسری محل داریم که توی شهرستان پخض شده هستند حالا از ما خواستن که محل ها را با استفاده از gis روی نقشه مشخص کنیم و من هم هیچی از gis بلد نیستم میخواستم بدونم دوستان یه کمکی میتونن به من کنند من نرم افزار را نصصب کردن یه نقشه هم از شهرمون گیر آوردم حالا مونده علامت گذاری مکانها؟!!!!

۱۹-۱-۱۳۹۳ ۰۵:۳۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 87
ارسال: #2
RE: راهنمایی درباره مشخص کردم مکانها با جی آی اس
شما می توانید موقعیت مکانها رو از طریق جی پی اس دو فرکانسه یا تک فرکانسه مشخص کرده سپس با استفاده از نرم افزار مپ سورس یا نرم افزارهای دیگر یا از طریق خود نرم افزار آرک جی ای اس نقاط را به نقشه ژئورفرنس شده انتقال داده و از این طریق محل های مورد نظر را روی نقشه مشخص کنید و یا می توانید از گوگل ارث موقعیت مکانها را مشخص کرده و سپس به جی ای اس انتقال بدید-
۱۹-۱-۱۳۹۳ ۰۵:۵۱ عصر
azar f آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #3
مختصات نقاط را با Google earth  به دست آورده ، نقشه را ژءورفرنس کرده و نقاط را وارد GISنمایید.
۲۰-۱-۱۳۹۳ ۰۳:۵۲ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
sanjesh_88 آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 60
ارسال: #4
ابتدا باید نقشه رو ژئورفرنس کنی
برای ژئورفرنس کنی (اگر طریق ژئرفرنس کردن رو بلد نیستید خبر بدهید تا براتون بفرستم)
برای مشخص کردن قنطا چندین روش وجود دارد
برای شما که تا به حال با GIS کار نکردی این است که بروید داخل گوگل ارث در اونجا نقاط را با استفاده از PlaceMark مشخص کنید سپس بری آنها (در نوار ابزار کناری) کلیک راست و Save As را بزنی و در نهایت آنها را در ARCGIS باز کنی که به این ترتیب نقاط در سر جای اصلی شان قرار می گیرند ( اگر الزاماً فقط به مشنرو نمایش است و نمی خواهید تحلیل های دیگری روی آن انجام بدهید می توانید از صفحه گوگل ارث عکس بگیرید)
با اینکه اگر مختصات نقاط را دارید می توانید با استفاد ه از ابزار XY  در نوار ابزار Tools مختصات را بدهید  که با این کار نقاط در سر جای اصلی شان قرا می گیرند

۲۱-۱-۱۳۹۳ ۰۷:۴۸ صبح
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
هستی آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 3
ارسال: #5
سلام دوست عزیز
ابتدا نقاط رو با جی پی اس برداشت کنید بعد با ذکر مختصات نقاط بصورت دو ستون X , y و همچنین نام نقاط در اکسل 2003 با پسوند DBF سیو کنید و فایل سیو شده رو در جی آی اس Add کنید و بعد از اون یک اکسپورت بگیرید.
موفق باشید
۲۴-۱-۱۳۹۳ ۰۷:۰۹ صبح
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان