اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنجش از دور چیست؟
نویسنده پیام
ادمین آنلاین
مدیرکل

اعتبار: 22
ارسال: #1
سنجش از دور چیست؟

سنجش از دور علم استخراج اطلاعات از اشیاء زمینی به صورت غیر مستقیم و بوسیله سنجنده می باشد. دوربین های عکسبرداری آنالوگ مدت هاست در دنیای فوتوگرامتری به کار می روند که خروجی آنها فیلم های معمولی هست ولی با پیشرفت فن آوری نوع دیگری از سنجنده ها ظهور کرد که خروجی آنها نه به صورت فیلم های معمولی بلکه به صورت رقومی و اعداد و ارقام بود. ارتفاع ماهواره های سنجش از دور غالباً بیشتر از 700 کیلومتر و کمتر از 1500تا1600کیلومتر می باشد. که این ارتفاع کمتر از ارتفاع ماهواره های GPS می باشد ؛ زیرا به دقت موقعیتی کمتری نیاز می باشد. هر سنجنده کاربرد متفاوتی دارد و با توجه به کاربرد مورد نظر طراحی می گردند. بطور مثال سنجنده هواشناسی دقت مکانی پایینتری دارد.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۷-۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ عصر، توسط farahmandrs.)
۲۶-۵-۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : mousavi(+1)
mahsa.kh آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #2
RE: سنجش از دور چیست؟
سلام.خسته نباشید 
ببخشید من تازه واردم نمیدونم اینجا میتونم سوالمو بپرسم یا نه؟!
من در مورده کاربرد پردازش تصویر در سنجش از دور چند تا مقاله میخواستم.تمام مقاله هایی که میگیرم صرفا مراحله پردازش رو به صورت کامل توضیح دادن.اگه براتون امکان داره منبعی رو بهم معرفی کنید که در این مورد مقاله داشته باشه زبانش هم مهم نیست Smile
ممنون از سایت خوبتونتصویر: images/smilies/shy.gif
۲۴-۷-۱۳۹۲ ۰۸:۲۹ عصر
ادمین آنلاین
مدیرکل

اعتبار: 22
ارسال: #3
RE: سنجش از دور چیست؟
(۲۴-۷-۱۳۹۲ ۰۸:۲۹ عصر)'mahsa.kh' نوشته شده توسط:  سلام.خسته نباشید 
ببخشید من تازه واردم نمیدونم اینجا میتونم سوالمو بپرسم یا نه؟!
من در مورده کاربرد پردازش تصویر در سنجش از دور چند تا مقاله میخواستم.تمام مقاله هایی که میگیرم صرفا مراحله پردازش رو به صورت کامل توضیح دادن.اگه براتون امکان داره منبعی رو بهم معرفی کنید که در این مورد مقاله داشته باشه زبانش هم مهم نیست Smile
ممنون از سایت خوبتونتصویر: images/smilies/shy.gif

بهتر بود برای درخواست خودتون یک تایپک جدید در بخش مقاله ها ایجاد می کردید. مثلا با عنوان "درخواست مقاله درباره کاربرد پردازش تصویر در سنجش از دور"

۲۴-۷-۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان