اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد ایجاد ابزار جدید در arcmap
نویسنده پیام
jafari_GIS آنلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 9
ارسال: #1
سوال در مورد ایجاد ابزار جدید در arcmap
سلام
من می خوام یک ابزار جدید به arcmap اضافه کنم که نتایج اجرای اون در پنجره ی Results نمایش داده بشه (مشابه تمام ابزارهایی که در ArcToolBox موجوده) تا بتونم خروجی رو به عنوان سرویس پابلیش کنم. برای ایجاد این ابزار باید از پایتون استفاده کنم یا با arc objects هم می تونم این کار رو انجام بدم؟ (هیچ آشنایی با پایتون ندارم  و وقت یادگیریش رو هم ندارم).
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #2
RE: سوال در مورد ایجاد ابزار جدید در arcmap
نقل قول: (هیچ آشنایی با پایتون ندارم  و وقت یادگیریش رو هم ندارم).
سلام
چرا از Model builder که همه کارها رو تقریبا به صورت گرافیکی انجام میده استفاده نمیکنید؟
کار کردن با اون هم خیلی راحت و جذابه
۲۶-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۱۴ عصر
jafari_GIS آنلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
کاری که می خوام ابزار انجام بده رو هیچ کدوم از ابزارهای موجود در arcgis  انجام نمی ده و باید برنامش رو بنویسم به این دلیل model builder جواب نمیده
۲۶-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ عصر
jafari_GIS آنلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #4
سوالم رو کامل تر مطرح می کنم شاید دوستانی که دانش مورد نیاز رو دارن لطفی به من کنن و پاسخ بدن 
 من یک پروژه  در دات نت دارم که در واقع یک  ویندوز اپلیکشنه
  یک کلاس شامل یک الگوریتم و یک فرم  برای  معرفی ورودی های الگوریتم و مسیر ذخیره ی  خروجی های الگوریتم که فرمت هر دو اسکی هست.
 حالا من می خوام این الگوریتم رو به صورت یک ابزار در ارک جی ای اس بیارم و ورودی و خروجی اون رو هم از اسکی به رستر تبدیل کنم.
   هدفم هم از این کار اینه که می خوام ریزالت حاصل از اجرای ابزار رو به عنوان ژئوپروسسینگ تول پابلیش کنم روی ارک جی ای اس سرور
سوالم اینه که ساده ترین و سریعترین راه برای اینکه این کلاس رو به ابزاری در ارک جی ای اس تبدیل کنم چیه؟
آیا باید از پایتون استفاده کنم ؟(کد کلاس به زبان سی شارپ  نوشته شده و هیچ آشنایی ای با پایتون ندارم)
ویا اینکه یک 
custom geoprocessing function tool
ایجاد کنم؟

۲۶-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۳۷ عصر
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #5
سلام 

در کل باید بگم از هر دو روش میتونید استفاده کنید . اگر الگوریتمی که میخواید استفاده کنید پکیج پایتونش آماده باشه که مشکلتون از استفاده از اون الگوریتم در پایتون حله . میمونه کار کردن با رستر در برنامه نویسی پایتون در ArcGIS . خروجی که میخواید رو پایتون میتونه بده . اگر سرچ کنید به راحتی انواع کد تبدیلات رستر به اسکی و ... رو در پایتون  میتونید پیدا کنید .منتها دو تا مسئله میمونه اینکه آلگوریتمتون چی هست و استفاده از اون الگوریتم در ArcGIS . یعنی باید ورودی های رستر در ArcGIS رو به آلگوریتمون معرفی کنید . مسئله دیگتون یادگیری خود پایتون و برنامه نویسی اون در ArcGIS . استفاده از اسکریپت در آرک جی آی اس سرور بسیار راحته . اما اگر کد #C آمادست و برنامه نویسی #C هم بلدید زمان کمتری صرف خواهید کرد .

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۲۶-۴-۱۳۹۳ ۰۹:۳۳ عصر
 اعتبار داده شده توسط : علوی(+1) ، m.r.akoushideh(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان