اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم فعال شدن تیک extension و فایر نشدن رویداد مربوطه
نویسنده پیام
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #1
عدم فعال شدن تیک extension و فایر نشدن رویداد مربوطه
سلام
من توی visual studio یه پروژه به زبان Vb.net از نوع extension template ایجاد میکنم.
تمام کد های اون مثل sample موجود در sdk هست ولی نمیدونم چرا موقع اجرا extension به لیست اضافه میشه ولی نمیشه تیک اون رو فعال کرد.
همچنین رویداد مربوطه اصلا fire نمیشه(منظورم مثلا on click event هست)
یه موضوع خیلی جالب اینکه توی sample code کلاس my رو import کرده،در صورتی که تا حالا اصلا من ندیدم بشه کلاس My رو import کرد.

۱-۴-۱۳۹۳ ۰۶:۴۸ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #2
RE: عدم فعال شدن تیک extension و فایر نشدن رویداد مربوطه
sample متناظر با اون در فولدر samples رو اجرا کردین ببینید روی سیستم شما درست اجرا میشه؟

import کردن کلاس My هم جالبه. البته کلاس نیست، namespace هست در حقیقت. ولی با این حال میشه namespace ها رو هم import کرد. کلاس my رو در ویژوال استودیو 2012 تست کردم. واقعا نمیشه اون رو import کرد. هر چند درون کد میشه ازش استفاده کرد.
import نشدنش شاید به این خاطر باشه که مجموعه My بیشتر شبیه یک شورتکات برای  فانکش های پرکاربرد هست. شاید هم به خاطر متغیر بودن برخی از محتوای درون این مجموعه باشه.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۲-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۳۷ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : javadadabi(+1)
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
نقل قول: sample متناظر با اون در فولدر samples رو اجرا کردین ببینید روی سیستم شما درست اجرا میشه؟
سلام
بله دقیقا اجرا میشه
اسم sample هست selectionsample .
من دقیقا پروژه رو مثل اون ایجاد کردم و حتی تمام کد ها رو هم کپی کردم ولی باز مشکلی که خدمتتون عرض کردم رو داره.
فقط تنها تفاوتش import‌ نشدن my namespace‌هست.
تصویر رو ببینید:
[تصویر:  attachment.php?aid=695]

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۴-۱۳۹۳ ۰۸:۴۱ صبح، توسط ادمین.)
۳-۴-۱۳۹۳ ۰۴:۳۸ صبح
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #4

خب، این کد My رو قبل از تعریف namespace ایمپورت کرده.
ببینید هر پروژه ای یک root namespace داره که توی صفحه Properties پروژه خودتون میتونید ببینید. اگر این root namespace مشخص شده باشه – که معمولا پیشفرض همون نام پروژه شما موقع ایجاد پروژه هست- مسیر دسترسی برای ایمپورت My میشه:

کد:
Imports Projectname.My

نمونه کد بالا رو از توی فولدر Samples دیدم. root namespace براش معرفی نشده. خب طبعا همون Imports My کار میکنه.
از طریق Object Browser  (منوی view) هم میتونید این قضیه رو ببینید.

Extension  که رویداد Onclick نداره؟ رویداد Onclick برای دکمه ها و ابزارها و ... هست.
تیک نمی خوره یعنی خاکستری هست؟

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۳-۴-۱۳۹۳ ۱۰:۳۲ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : javadadabi(+1)
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5
سلام
واقعا ممنون از راهنمایی شما
بله مشکل import نشدن my namespace همون تعریف root name space در project properties بود(که باید خالی گذاشته میشد).
در مورد رویداد هم درست می فرمایید،onclick نیست ،رویداد InitializeExtension هست.
من موفق شدم my رو هم مثل sample ایمپورت کنم.ولی همچنان وقتی arcmap باز میشه و در منوی customize/extension میخوام تیک extension‌ایجاد شده رو فعال کنم.تیک فعال نمیشه(خاکستری هم نیست)
و به طبع با کلیک کردن روی checkbox مربوط به extensions رویداد InitializeExtension فعال نمیشه.
با توجه به فرمایش شما من فکر میکنم یک بار دیگه باید کل روند ایجاد پروژه رو مرور کنم تا بتونم نتیجه درست رو به دست بیارم.
به همین خاطر بعد از مرور دوباره،نتیجه رو خدمتتون اعلام میکنم.
۳-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان