اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم وجود گزینه UIcontrol در arcgis
نویسنده پیام
dezire آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 5
ارسال: #1
Question عدم وجود گزینه UIcontrol در arcgis
با سلام
من یک Arcgis 10.2 جدید روی یک لپ تاپ نصب کردم و الان نیاز دارم یک toolbar جدید بسازم. اما متوجه شدم در قسمت commands گزینه UIcontrol وجود نداره و من نمیتونم box یا button جدیدی اضافه و کدنویسی کنم. میخواستم بدونم باید از جای خاصی فراخوانی بشه یا چیز دیگه ای نصب بشه؟
چطور میتونم این گزینه رو داشته باشم؟
ممنون
۲۵-۱۱-۱۳۹۳ ۰۱:۲۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #2
RE: عدم وجود گزینه UIcontrol در arcgis
اون برای زمانی بود که VBA جزیی از ArcGIS بود.
الان می تونید با استفاده از دات نت برای ArcGIS برنامه نویسی کنید و توی همون دات نت Button یا Tool یا Toolbar یا .... رو به پروژه تون اضافه کنید. بعد هم که در انتهای کار اصطلاحا یک Add-in تولید میشه که می تونید به ArcGIS اون رو اضافه کنید و همه اون چیزهایی که برنامه نویسی کردین میاد توی ArcGIS.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۲۵-۱۱-۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
dezire آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 5
ارسال: #3
با تشکر از پاسخ شما
من روی این لپ تاپ که Arcgis10.2 نصب کردم دسترسی به هیچ محیط برنامه نویسی ندارم و ازونجا که کدها و ابزار مورد استفاده ام بسیار ساده هستند میخواستم در همان محیط Arcgis اکستنشن بسازم. Arcgis  که قبلا استفاده میکردم هم 10.2 بود و این گزینه رو داشت. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چطور میتونم به این گزینه دسترسی پیدا کنم.

۲۶-۱۱-۱۳۹۳ ۰۴:۵۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #4
ArcGIS 10.2 رو نمیدونم هنوز این گزینه هست یا نه. روی همون ستاپش کلیک کنید ببینید توی گزینه های نصب چیزی به اسم VBA داره. اگه داره اونو نصب کنید. قاعدتا باید علاوه بر اضافه کردن محیط VBA، اون UIControls رو هم اضافه کنه.
قبلا یه جایی خونده بودم که ESRI از یه ورژنی به بعد دیگه کلا VBA رو از ArcGIS حذف می کنه. یعنی دیگه حتی امکان نصبش هم نیست.
در مجموع به نظرم بهتره برید سراغ تکنولوژی های جدید. دی وی دی Visual Studio همه جا پیدا میشه. نسخه 2012 فکر کنم برای کار شما کافی باشه. از محیط VB.NET استفاده کنید. کدنویسی اون چندان فرقی با VBA نداره.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۲۶-۱۱-۱۳۹۳ ۰۹:۰۷ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان