اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدل دراستیک
نویسنده پیام
هستی آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 3
ارسال: #1
مدل دراستیک
سلام دوستان من میخوام مدل دراستیک رو کارکنم که جی آی اس بیس هست.منتها نمیدونم باید چطور عملیاتهای مورد نیاز مثل وزن دهی و رتبه دهی به پارامترها رو انجام بدم.اگر کسی این مدل رو کار کرده ممنون میشم جزییات کاملی از اون رو برام بصورت فایل ارسال کنه. با تشکر

۲۷-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
sanjesh_88 آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 60
ارسال: #2
RE: مدل دراستیک
این مدل تقریبا مثل مدل AHP می باشد و شما باید پارامترهای مورد نظر را به یک فرمت در بیاورید (همه را باید تبدیل به رسترکنید) سپس به هر کدام از این پارامترها از 1 تا 10 نمره بدهید (مثلا فرض کنید شما نقشه خاک دارید به منظور کار شما خاک ماسه ای بهترین ختک می باشد در نتیجه خاک ماسه ای نمره 10 می گیرد و خاک رسی بدترین خاک در نتیجه خاک رسی نمره 1 می گیرد و ....) وقتی که نمره دادید باید این نقشه های نمره داده شده را در ضرایب مدل دراستیک ضرب کنید  در نهایت شما تعدادی نقشه دارید که می توانید این نقشه ها را یکدیگر جمع کنید و مدل شما ساخته می شود

اگر منظور شما از چگونگی وزن دادن ،  این باشد که با چه قسمتی از نرم افزار ARCGIS وزن دهی کنید ، با استفاده از Raster calculator می توانید وزن دهی کنید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۱-۱۳۹۳ ۰۶:۰۴ صبح، توسط sanjesh_88.)
۲۸-۱-۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ صبح
هستی آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
با سلام
دوست عزیز ممنون از راهنمایی خوبتون. یک سوال دیگه هم از شما داشتم. من برای نقشه زمین شناسی لایه رقومی رو نتونستم گیر بیارم و باید از اسکن نقشه کاغذی استفاده کنم و خودم رقومیش کنم . میخواستم ازتون سوال کنم که بعد از دیجیت کردن مرز حوزه مورد نظرم برای لایه زمین شناسی، چطور باید اطلاعات زمین شناسی اون مرز رو بهش منتقل کنم. یعنی چطور جدول توصیفیش رو تشکیل بدم؟ممنونم از همکاری صمیمانه تون
۳۰-۱-۱۳۹۳ ۰۸:۵۲ صبح
sanjesh_88 آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 60
ارسال: #4
 امیدوارم سوالتون رو خوب متوجه شده باشم اگر کل اطلاعات زمین شناسی داخل آن مرز و دیجیت کردید بعد از هر قسمتی که دیجیت می کنید (مثلا بعد از دیجیت هر خط) داخل جدول توصیفی اش یک ردیف یا همان رکورد ساخته می شود و شما در همان حالتی که ادیتور روشن است می توانید به صورت دستی اطلاعات را داخل آن رکوردها بریزید ( البته قبل از اینکه ادیتور را روشن کنید باید تعدادی ستون برای هر ویژگی بسازید مثلا یک ستون با فرمتtext برای نام سازند  و یک ستون برای گسل و....  وبع دز اینکه این ستون ها را ساخت ادیتور را روشن کنید و شروع به دیجیت کردن کنید )
سوالی بود در خدمتم
۳۰-۱-۱۳۹۳ ۰۲:۵۹ عصر
هستی آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5
یک دنیا ممنون دوست عزیز
۳۱-۱-۱۳۹۳ ۰۷:۰۱ صبح
ghasemmohebbi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #6
نه آقای مدیر مدل دراستیک چندین لایه هستش که در محیط جی ای اس قرار میگیرد و برای هر لایه اول رتبه میدیم بعد نقشه کش یرای تمامی نقشه های مورد نیاز که لازم بذکر است که مدل دراستیک برای ابهای زیرزمینی میباشدو در مرحله دوم وزن دهی میکنیم و باز نقشه کشی در اخر نقشه ها را با هم جمع میکنیم با رستر کئلکلتر!!!
۳۰-۸-۱۳۹۳ ۰۷:۲۱ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان