اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در نمایش سرویس نقشه
نویسنده پیام
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 2
ارسال: #1
مشکل در نمایش سرویس نقشه
سلام. من یه نقشه با ArcMap 10.1 ایجاد کردم که داده های اون روی Sql server هست. وقتی که نقشه رو پابلیش میکنم و بر روی Arcserver 10.1 قرار میدم، وضعیت سرویس ایجاد شده اجرا شده (started) میشه. تا اینجا فک کنم سرویس به درستی ایجاد و اجرا شده. اما وقتی از کلاینت بهش وصل میشم نقشه نشون داده نمیشه. کلاینت میتونه به سرویس های دیگه که اجرا هستن وصل بشه و نقشه ها رو نمایش بده، اما به این سرویس خاص نمیتونه. وقتی ArcServer رو نصب میکنیم یه سرویس ساده رو نیز خودش داره به اسم SampleWorldCities . برنامه کلاینت به این سرویس وصل میشه اما نقشه سرویسی که خودم ایجاد کردم رو نشون نمیده. مشکل چیه و چطور میتونم برطرفش کنم؟ از اونجایی که من تازه کارم هر کمکی بسیار با ارزشه

۲۴-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #2
RE: مشکل در نمایش سرویس نقشه
1-اول اینکه url مربوط به rest رو چک کنید ببینید درست خونده میشه یا نه . 
2-گاها سرویس شما ممکنه در انتهای ساختن سرویس error بده و شما متوجه نشد . خطا به این ترتیب هستش که سرویس ساخته میشه ولی start نمیشه . در این جور موارد سوریس انگار که start هستش یعنی اگر سرویس رو در catalog  ببینید علامت قرمز رنگ stop رو نداره اما کار نمیکنه . 
3- لایه هایی رو که در سرویس قرار دادید از چه نوع هستند ؟
4- در آنالیز سرویس به هنگام publish  چه warning هایی داشتید ؟
همه اینا رو بگید تا بتونم بهتر کمکتون کنم 

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۲۴-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ عصر
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3
ممنونم @Mousavi 
کاری که من کردم این بود: داده های OSM رو با ابزار ArcGis Editor For OSM وارد کردم که تعدادی custom class extension ایجاد میکنه.در اینجا همین مساله رو مطرح کردم اما هنوز جوابی نگرفتم. قبلا از Arc 10.2 استفاده میکردم هر کاری کردم نتونستم این کلاس ها رو حذف کنم که بشه بدون مشکل نقشه رو بر روی سرور پابلیش کرد. وقتی که نقشه رو بر روی سرور 10.2 پابلیش میکردم، سرویس ایجاد شده اصلا اجرا نمیشد که همش بخاطر اون کلاس های اضافه بود. به خاطر همین کلا رفتم سراغ نسخه 10.1 که ابزار ArcGis Editor For OSM رو میشد هم روی دسکتاپ و هم روی سرور نصب کرد. در واقع هنوز این  ابزار نسخه ای برای سرور 10.2 نداده. 
1- url رو چک کردم درسته 
2- همونطور که شما فرمودید توی arcCatalog سرویس من بدون هیچ علامت قرمزی نشون داده میشه. نمیدونم چطور میتونم مطمئن بشم که سرویس واقعا اجرا شده یا نه
3- نمیدونم منظورتون از اینکه این لایه ها از چه نوعی هستن چیه. یه سری نقطه و خط و چند ضلعی هستن تا جایی که من میفهمم. از اونجایی که من تازه کارم اگه توضیح بدید که چطور بفهمم نوع لایه ها رو ممنون میشم.
4- وقتی که میخام سرویس رو پابلیش کنم یه warrning میده که "لایه هایی با custom class extension میخاد پابلیش بشه".  قبلا توضیح دادم که روی سرور نسخه 10.2 همین نقشه رو با custom class هاش که پابلیش میکردم سرویس ایجاد میشد اما اجرا نمیشد اما روی نسخه 10.1 با اضافه کردن ابزار ArcGis Editor for OSM سرویس ایجاد میشه و وضعیتش هم اجرا شده قرار میگیره. حتی توی عکس tumbnail ، نقشه هم نشون داده میشه. دومین warning اینه " Layer contains a multilayer line symbol whose symbol widths may result in aliasing when displayed    brideway    Layer    Layers"

قبلا از هر کمکی تشکر میکنم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۴-۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ عصر، توسط kamranghiasvand.)
۲۴-۴-۱۳۹۳ ۰۱:۴۵ عصر
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

ارسال: #4
منظور از لایه ها همه اون چیزی بود که شما معرفی کردید . یک بار بدون داده های OSM سرویس رو بسازید  و تست کنید . جواب رو بگید 

۲۴-۴-۱۳۹۳ ۰۳:۰۴ عصر
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5
ممنونم @mousavi .  من یه فایل ساده kml ساختم به این صورت :
کد php:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2">
  <Placemark>
    <name>Simple placemark</name>
    <description>Attached to the ground. Intelligently places itself 
       at the height of the underlying terrain.</description>
    <Point>
      <coordinates>-122.0822035425683,37.42228990140251,0</coordinates>
    </Point>
  </Placemark>
</kml> 
این رو به عنوان یه لایه وارد کردم. بعد از اون سرویس رو ایجاد کردم. باز هم مشکل وجود داره. به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟ از هر کمکی بسیار سپاسگزارم
۲۴-۴-۱۳۹۳ ۱۰:۰۵ عصر
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

ارسال: #6
شما کلا در نمایش سرویس هایی که خودتون میسازید مشکل دارید ؟

۲۵-۴-۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ صبح
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #7
آره. وقتی که Arc Server 10.1 رونصب کردم به صورت پیش فرض یه سرویس ساده داره به اسم SampleWorldCities. به این سرویس متصل میشم اما به سرویس هایی که خودم میسازم نمیتونم از طریق کلاینت وصل بشم
۲۵-۴-۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ صبح
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

ارسال: #8
با direct connection به دیتابیستون وصل شید . روی کانکشن راست کلیک، administration، و بعد add user کنید . تیک Operating system authenticated user رو بزنید و در بخش database user نام کاربری که باهاش وارد سیستم شدید رو بزنید . نام کاربری رو باید به صورت  نام سیستم \ نام کامپیوتر  وارد کنید . حالا در بخش gis server روی add arcgis server دو بار کلیک کنید و publish gis service رو انتخاب کنید و مراحل کانکشن رو برید . در پایان روی کانکشنی که درست کردید راست کلیک کنید و server properties رو انتخاب کنید . در تب datasource ، دیتابیس کانکشنی که درست کردید رو  انتخاب کنید . 
یک بار دیگه سرویس رو publish  کنید . قاعدتا نباید warning از نوع high داشته باشید . 

۲۵-۴-۱۳۹۳ ۰۸:۲۹ صبح
kamranghiasvand آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #9
سرور دیتابیس لوکال نیست و از طریق شبکه قابل دسترسه. من یه کانکشن ایجاد کردم به دیتابیس و این کانکشن رو به عنوان دیتا سورس ArcServer معرفی کردم. وقتی هم validate میکنم کنار دیتا سورس یه تیک سبز میاد، یعنی که درست شناخته و سرور میتونه بهش وصل بشه. اما باز هم در سمت کلاینت نقشه دیده نمیشه.
۲۵-۴-۱۳۹۳ ۱۰:۲۱ صبح
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

ارسال: #10
تیک سبز الزما به معنای رجیستر صحیح نیست . اگر User ویندوز شما به دیتابیس معرفی نشده باشه هم تیک سبز میاد اما موقع آنالیز ، warning high میزنه . 

۲۵-۴-۱۳۹۳ ۱۲:۲۷ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان