اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطابقت نکردن دو فایل نقطه ای با عین کوردینات در جی ای سی
نویسنده پیام
Suheil آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
مطابقت نکردن دو فایل نقطه ای با عین کوردینات در جی ای سی

باسلام 
من دوتا فایل نقطه ای دارم که یکی شون رو از طریق اکسل داخل ارک مپ می کنم و دیگری اش را از اتوکد گرفته و داخل ارک مپ می کنم. هردوتاشون دارای عین کوردینات هستند اما روی هم مطابقت نمی کنند. من پروجکشن هاشون رو هم مثل هم انتخاب کردم اما هنوز نمی تونم این مشکل را حل کنم. طوری که تو عکس هم نشون دادم کوردیناتی که انتخاب کردم با رنگ ابی هست اما موقیعتی که دنبالش گشتم با رنگ سبر بالا نشونش دادم.  لطفا کمک ام کنید. 

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

۲۶-۱۲-۱۳۹۵ ۰۱:۵۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 91
ارسال: #2
RE: مطابقت نکردن دو فایل نقطه ای با عین کوردینات در جی ای سی

سلام
دوست عزیز ما در واقع دو نوع مختصات داریم : 1 - سیستم تصویر : که مربوط به مباحث مساحت وحفظ شکل کشورها منطبق با واقعیت می باشد مثل utm ، lambert و ... 2 - سیستم مختصات جغرافیایی : که خود این هم به دو نوع تقسیم میشه 1- سیستم مختصات جغرافیایی : همان سیستم مختصاتی است که روی کره های جغرافیایی هست 2 - سیستم مختصات کارتزین : که در ریاضیات به وسیله آن موقعیت نقاط و همچنین برای رسم نمودار سهمی و ... استفاده می کردیم مشکلی که شما الان با اون بر خورد کردید در واقع سیستم مختصات هستش لذا نیاز دارید که از طریق ابزار ژئورفرنس لایه ایی که در مختصات ناصحیح قرار دارد به جای درستش انتقال بدید تا هر دو لایه اتون روی هم بیفته موفق باشید
۲۶-۱۲-۱۳۹۵ ۰۴:۱۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان