اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه استفاده از سیمبل های 3 بعدی چگونه است؟
نویسنده پیام
mehdiganjoor آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 6
ارسال: #1
نحوه استفاده از سیمبل های 3 بعدی چگونه است؟
سلام به دوستان من نیاز به سیمبل هایی دارم که بتونم به تصاویر 3 بعدی جان ببخشم اما هر چه سعی کردم نتونستم ممنون میشوم کمکم کنید .و از ورژن 9.3 هم استفاده می کنم 
۲۲-۷-۱۳۹۲ ۰۱:۲۱ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 87
ارسال: #2
RE: نحوه استفاده از سیمبل های 3 بعدی چگونه است؟
ببینید دوست عزیز درست متوجه منظورتان از این جمله تان (به تصاویر سه بعدی جان بخشید ) نمیشم اما اگر می خواهید عارضه ها را به صورت سه بعدی ببیندید این کار در زیرنرم افزارهای Arc scene و Arc Globe  قابل انجام است . برای انجام این کار :
اين مراحل را دنبال كنيد :
در مورد نقطه :
1 – روي سمبل لايه مورد نظر كليك مي كنيد پنجره اي با عنوان symbol selector باز مي شود
2 – سمت راست قسمت پايين پنجره  روي  More Symbols كليك مي كنيد سپس گزينه مورد نظر خودتان را انتخاب مي كنيد
3 – در قسمتي كه سمبل ها را نمايش داده مي توانيد فلش پايين رونده را به سمت پايين حركت دهيد تا سمبل مورد نظر خود را انتخاب كنيد و سپس گزينه ok
موارد فوق الذكر در مورد نقطه صدق مي كند
اما در مورد خط يا لاين اين مراحل را بايد دنبال كنيد :
  1. مثل مرحله قبل پنجره symbol Selector  مربوط به عارضه خطي را باز مي كنيد سپس  روي Properties كليك مي كنيد
  2. بعد از باز شدن پنجره symbol property editor از قسمت type گزينه 3D Simple Line Symbol را انتخاب مي كنيد
  3. در قسمت 3D Preview يك پيش نمايش از عارضه شما به صورت سه بعدي ايجاد مي كند كه مي توانيد تغييرات مورد نظر از جمله رنگ و style ان را منطبق با نظر خودتان تغيير دهيد

اما در مورد پليگون مراحل زير را دنبال مي كنيد:
  1. روي لايه مورد نظر يا دوبار كليك كرده و يا راست كليك كرده و گزينه Properties ان را انتخاب مي كنيد
  2. سپس tab ، Extrusion را انتخاب مي كنيد لازم به ذكر است كه لايه پليگوني شما بايستي يك فيلدي با عنوان ارتفاع كه ارتفاع ساختمانها در ان ثبت شده باشد داشته باشد
  3. در اين قسمت روي پنجره سفيد رنگ علامت تيك مي زنيد تا اين گزينه فعال شود
  4. در قسمت راست اين پنجره برروي  botton  شبيه ماشين حساب كليك مي كنيد تا پنجره Builder Expression باز شود
  5. در پنجره باز شده از قسمت فيلد ، فيلد مورد نظر كه همان ارتفاع مي باشد را  كليك مي كنيد تا به قسمت پايين يعني Expression بيايد
  6. سپس فيلد ارتفاع را ضربدر يك عدد مثلا 10 يا هر عدد ديگري به منظور بزرگ مقياس شدن ساختمانها مي كنيد
  7.  و در نهايت ok مي كنيد

۲۲-۷-۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+2) ، mousavi(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان