اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقشه ایران
نویسنده پیام
هستی آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 3
ارسال: #1
نقشه ایران
سلام من میخوام یک پروژه رو برای کل کشور انجام بدم اما نمیدونم هر استان مربوط به چه زونی میشه و همچنین چطور اطلاعات هر استان رو باید در همون استان روی نقشه منتقل کنم؟ وقتی مقیاس کار در سطح کل کشور است تعریف سیستم مختصات به چه نحوی انجام میشه؟ ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن در اختیار من و دیگران هم قرار دهند. با تشکرتصویر: images/smilies/rolleyes.gif

۵-۸-۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
javadadabi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 38
ارسال: #2
RE: نقشه ایران
سلام
اول اینکه اگه بخواید بدونید هر استان یا منطقه توی کدوم zone UTM میافته باید مختصات جغرافیایی اون رو تقسیم بر 6 کنید،هر مقداری به دست اومد اگر صحیح بود که خودش اگر نه باید به عدد بالاتر گرد کنید و با 30 جمع بزنید(البته برای کشور خودمون که توی بخش شرقی گرینویچ قرار گرفته).عدد حاصل نشون دهنده UTM ZONE اون منطقه هست.
اگر بخواید از سیستم مختصات UTM استفاده کنید مجبود خواهید بود خطای ناشی از یکی شدن چند zone در یک zone رو قبول کنید،و یا اینکه اگر قصد استفاده از سیستم تصویر و مختصات دیگه ای رو دارید باید به هدفتون از ارائه نقشه فکر کنید،به عواملی مثل هم مساحت بودن،هم فاصله بودن و یا متشابه بودن.
در همین سایت پست های خوبی هست که میتونید جستجو و مطالع کنید.
مثل این لینک

۵-۸-۱۳۹۳ ۰۲:۰۴ عصر
هستی آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 3
ارسال: #3
RE: نقشه ایران
ممنون از پاسختون. در مورد استانهایی که در بیش از یک زون قرار می گیرند هم میدانم که باید زونی را که بیشترین مساحت را به خود اختصاص داده به عنوان زون کلی آن استان فرض کرد اما نحوه اجرای دستور مربوطه چگونه است و از کجا باید این کار را انجام دهم؟ اما سیستم مختصات بخشی از سوال من بود ممنون میشوم برای نحوه الحاق کردن اطلاعات هر استان هم راهنمایی بفرمایید یعنی تصور کنید میخواهم بروز سرماخوردگی را در کل کشور برای هر استان نشان دهم آمار افراد مبتلا را هم دارم حال نحوه انجام کار چگونه است؟ با سپاس فراوان از حسن توجه دوستان گرامی

۵-۸-۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان