اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگارش کتاب
نویسنده پیام
hadisya آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #1
نگارش کتاب

سلام بر دوستان و ادمین های محترم
بنده در اجرای پروژه های تحقیقاتی از این سایت و کتاب های آموزشی در زمینه gis بسیار بهره بردم
با این وجود نکاتی هست که کاربر در حین انجام عملیات با آن روبرو می شود و ناگزیر خود باید مشکل را حل کند.

حال به عنوان کسی که این مسیر پرفراز و نشیب را طی کرده، این سوال چندوقتی ذهن مرا به خود مشغول کرده، که آیا فضای مجازی و انجمنهای اینچنینی برای پاسخگویی به مشکلات کاربران کافی نیست؟ یا اساساً نیاز به نگارش کتاب جدیدی در حوزه gis وجود دارد؟

ضمن اینکه بنده با نرم افزارهای انوی و ایلویس هم آشنایی دارم(از این نظر اعلام میکنم که علاقمندم کاری ماندگار برای دانشجویانی همچون خودم به یادگار بماند، از این لحاظ به فکر نگارش کتاب بودم)
خوشحال میشوم اگر ایده یا نظری برای کمک به کاربران این حوزه دارید از آن آگاه شوم؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴-۷-۱۳۹۷ ۱۱:۴۸ عصر، توسط hadisya.)
۱۴-۷-۱۳۹۷ ۱۱:۴۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : علوی(+1)
علوی آفلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 263
ارسال: #2
RE: نگارش کتاب

سلام
ببینید برای نوشتن کتاب یا حتی ترجمه کتاب بهتر است قبلش بازار کتاب رو مدنظر داشته باشید.
این روزا و این سال ها بازار کتاب اوضاع چندان خوبی نداره. ناشران به سختی جرات می کنند عناوین جدیدی رو چاپ کنند. مسئله فروش کتاب مسئله مهمی هست.
الان توی فضای GIS و RS کتاب های با موضوعات عمومی که اقبال بیشتری بهشون هست وجود داره. موضوعات خاص و تخصصی تر هم چون مخاطب کمتری داره ناشران طرفش نمیرن. نتیجه این که بهتره روی موضوعی که میخواید کار کنید و بازار هدفش خوب فکر کنید. تا خدای نکرده کاری رو شروع نکنید و بعد با کلی زحمت، ببینید زحماتتون اثری نداشته.

اگر زبانتون خوبه و با اون طرف هم رابطه دارید میتونید به چاپ کتاب انگلیسی هم فکر کنید. این فضا برای کسی که امکانش رو داره بسیار راحت تر هست.

موفق باشید

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۶-۷-۱۳۹۷ ۰۹:۴۸ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : hadisya(+1)
hadisya آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #3

اتفاقا همین موضوعات باعث شده در ادامه کارم دچار تردید بشم
اما از ابتدا هم قصدم بیشتر انتشار کتاب بصورت الکترونیکی هست و نوع اجرا که بیشتر پروژه محور باشه
تا برای دانشجویی که قراره بخشی از طرحش در این قالب ارائه بشه، بدون پیشینه، کاربردی باشه

ممنون از نظر و راهکارهای خوبتون که همیشه در سایت ازش استفاده کردم
موفق و موئد باشید
۱۶-۷-۱۳۹۷ ۰۷:۰۳ عصر
علوی آفلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 263
ارسال: #4

خیلی خوبه. علی الخصوص برای رزومه و سابقه شخصی
من معمولا به دوستان توصیه می کنم که منتظر نشینن تا حتما پروژه ای باشه و اون ها بخوان انجامش بدن. خیلی وقت ها همین که آدم پروژه ای برای خودش تعریف کنه جدا از فایده یادگیری عملی که داره، برای رزومه هم گزینه خیلی مناسبی هست.
خودتون رو بذارین جای کارفرما. یه نفر توی رزومه اش نوشته آشنایی یا تسلط بر ArcGIS و نفر بعدی نوشته آشنایی با ArcGIS و انتشار یک کتاب الکترونیکی درباره ArcGIS و .... خب مسلما کارفرما نسبت به نفر دوم دید بهتری پیدا می کنه. حداقل پیش خودش میگه این تا حدی GIS رو بلد بوده که رفته کتاب نوشته.

امیدوارم موفق باشید.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۷-۷-۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : hadisya(+1)
hadisya آفلاین
کاربر عادی
*

ارسال: #5

ممنونم جناب علوی از همفکریتون 

این تاپیک هم یک هفته باشه اگه نظر یا پیشنهاد جدیدی نبود لطفا پاکش کنید.

برای شما و سایر دوستانی که سخاوتمندانه دانسته هاشون رو با دیگران به اشتراک میگذارند آرزوی موفقیت دارم
۱۷-۷-۱۳۹۷ ۰۸:۲۹ عصر
ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان