اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پایگاه داده شهری
نویسنده پیام
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #1
پایگاه داده شهری
سلام
به نظر شما برنامه  مدیریت پایگاه داده شهری در سیستم GIS  کدامک یک است
شرایط مورد نیاز 
1- با گسترش روز افزون دیتا کند نشود مثلا شما داده های شهری مربوط به تهران رو در نظر بگیرید
2- قابلیت های تحلیل مکانی built in   داشته باشد
  • اوراکل
  • PostgreSQL - PostGIS
  • Microsoft SQL Server 
  • My SQL
  • DB2
  • NOSQL

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۴-۱۳۹۳ ۰۳:۰۰ صبح، توسط MNaderi.)
۲۹-۴-۱۳۹۳ ۰۲:۱۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #2
RE: پایگاه داده شهری
فکر کنم خودتون ترتیبش رو درست نوشتید . Smile

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۲۹-۴-۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ صبح
 اعتبار داده شده توسط : MNaderi(+1)
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #3
به نظر من در مقیاس  وسیع دست شما در استفادهیا پیشنهاد نرم افزارهای تجاری  بسته میشه و دیگه نمیشه روی نرم افزارهای کرک شده حساب کرد  حالا یا شما باید لایسنس خریداری کنید یا اینکه از نرم افزارهای متن باز رایگان استفاده کنید 
آیا به نظر شما posstgresql و افزونه الحاقی post gis  برای این کار مناسبه ؟ 
نظرتون در مورد mysql چیه ؟
با تشکر
۲۹-۴-۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ صبح
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #4
MySQL که الفاتحه. کلا از محل بحث خارجه (مگر این که این اواخر اقداماتی انجام داده باشن). 
SQL Server هم واقعا نمیدونم مایکروسافت داره چی کار میکنه. ورژن 2012 قابیلت های خوبی داره اما دریغ از یک راه برای ورود دیتا به  اون (کتابخانه OGR هست اما اون ربطی به مایکروسافت نداره). ضمن این که پیاده سازی مایکروسافت صددرصد هم منطبق با استانداردهای OGC نیست.

DB2 هم خوبه. حداقل واسه ما که توی ایران پولی واسه این چیزا نمیدیم خوبه. مقایسه نکردم. نمونه عملیش رو هم تا حالا ندیدم اما قابلیت های خوبی رو داره. (خداییش هم وقتی توی ایران اوراکل هست، کی میره سراغ DB2 !!!)

اوراکل و PostGIS هم که معلومه. PostGIS کاربردهای بزرگی هم داشته. نمونه هاش توی سایتش هست. یک نمونه اش توی فرانسه.

توی سایت هم یه سری مطالب در مورد دیتابیس های مختلف هست. هرچند یه مقدار قدیمیه اما باز تا حدود خوبی نسبت دیتابیس ها رو با هم نشون میده.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۳۰-۴-۱۳۹۳ ۰۴:۵۳ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : samira-gis(+1)
seapca2 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 19
ارسال: #5
با سلام
به نظر من قبل از انتخاب dbmsنحوه وساختار ذخیره سازی بایست انتخاب گردد که درحقیقت ساختار در سرعت برگرداندن اطلاعات موثر است
مهمترین ساختار به دو گروه رابطه ای و Object oriented تقسیم میگردد
نکته این که در متد شی گرا شما از بَالا دست ارث میبریدوخیلی تز توصیفات را از بالا به پاییین تعمیم داده میشودوباعث میگردد بیت کمتری! جهت ذخیره سازی نیاز باشد
در متد رابطه ای همه داده ها در جداول ذخیره شده و بر اساس جدول رابطه در کنار هم قرار میگیرند
باتشکر

۲-۵-۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ عصر
علوی آنلاین
ناظر انجمن

ارسال: #6
Object-Relational اصطلاح دقیق تری هست. روش Object-Oriented تقریبا میشه گفت توی DBMS ها جواب نداده. 
Object- Relational هم روشی هست که برای ذخیره سازی داده های GIS و چندبعدی توصیه میشه یعنی حالا تحقیقات تئوریک نشون داده بهتر از روش Relational مرسوم هست.

یادش بخیر، زمانی استاد روحانی رانکوهی چه بحث های دقیقی رو سرکلاس میکرد که چطور متد شی گرا که در ابتدا خیلی همه رو جذب خودش کرده بود و تعریف های زیادی ازش میشد بعد از مدتی متوجه شدند توی دیتابیس زیاد جواب نمیده. هرچند متد شی گرا توی فضای برنامه نویسی کاملا غالب شد اما توی DBMS ها چندان توفیقی نداشت.

یکی از دلایلی هم که باعث شده PostGIS رشد سریعی داشته باشه Object-Relational بودن دیتابیس PostgreSQL هست.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۳-۵-۱۳۹۳ ۱۲:۳۶ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
am2222 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 4
ارسال: #7
من یه سوالی دارم..برای ارتباط با PostGIS از طریق ارک ابجکت از کدوم اینترفیس باید استفاده کرد؟
۳-۵-۱۳۹۳ ۰۸:۵۲ صبح
علوی آنلاین
ناظر انجمن

ارسال: #8
(۳-۵-۱۳۹۳ ۰۸:۵۲ صبح)'am2222' نوشته شده توسط:  من یه سوالی دارم..برای ارتباط با PostGIS از طریق ارک ابجکت از کدوم اینترفیس باید استفاده کرد؟

کلی نوشتم بعد تازه متوجه شدم توی تاپیک یک نفر دیگه سوالتون رو مطرح کردین.
یک تاپیک جدید برای سوالتون باز کنید.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۵-۱۳۹۳ ۰۹:۳۹ صبح، توسط علوی.)
۳-۵-۱۳۹۳ ۰۹:۳۷ صبح
 اعتبار داده شده توسط : am2222(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان