اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلیگون
نویسنده پیام
مینا12 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #1
پلیگون
نقشه خشکسالی دارم که با شاخص spi بدست اوردم.حال چگونه ان را 

ابتدا به پلی گون تبدیل کنم؟ سپس به کمک پلی گون ها، میانگین تراز سطح آب زیرزمینی را برای هر محدوده (یعنی محدوده هر پلی گون) محاسبه کنم و آنگاه اعلام کنم که در هر محدوده پلی گون که مربوط به شاخص اس پی ای است میانگین تراز سطح آب زیرزمینی چقدر است.؟
۲۳-۱۱-۱۳۹۳ ۰۳:۰۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
vaanko آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 44
ارسال: #2
RE: پلیگون
برای تبدیل به پلی گون باید reclassify کنید سپس با ابزار raster to polygone میتونید به پلی گون تبدیلش کنید ، باقیشو متاسفانه چیزی نمیدونم.
۲۴-۱۱-۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ صبح
 اعتبار داده شده توسط : علوی(+1)
یوسفی آنلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 87
ارسال: #3
سلام در این مورد (که مشخص نکردید) سه حالت می تواند داشته باشد یا نقشه شما بصورت رستری است یا بصورت shp فایل و یا بصورت نقشه کدی می باشد اگر بصورت رستری باشد می توانید بخش های مختلف خشکسالی را دیجیت کنید و پلیگون ترسیم کنید یا اینکه از طریق ابزار arcscan ان را رقومی کنید- اگر در جدول توصیفی فایل رستری برای هر کدام از بخش های خشکسالی عدد خاص داشته باشه می توانید ان را با استفاده از روشی که دوستون در بالا اشاره کرده اند این کار انجام دهید در مورد دو حالت دیگر در خود این سایت روش های مربوطه توضیح داده شده است - برای مشخص کردن میانگین تراز سطح آب های زیرزمینی با استفاده از summerize در قسمت جدول توصیفی می توانید محاسبه کنید جهت اعلام هم می توانید از طریق lable گزاری و گرفتن خروجی اینکار بکنید
۲۴-۱۱-۱۳۹۳ ۰۱:۲۴ عصر
 اعتبار داده شده توسط : علوی(+1)
مینا12 آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #4
متشکرم از جواب هاتون.
۲۸-۱۱-۱۳۹۳ ۰۷:۳۴ صبح