اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرخش نقشه در Arc map
نویسنده پیام
meyci آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
چرخش نقشه در Arc map
بچه ها نقشه ی من در صفحه به صورتی که شمال نقشه من در سمت شرق صفحه میباشد و من الان میخوام نقشه رو بچرخونم چیکار باید بکنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۷-۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ عصر، توسط ادمین.)
۳۱-۶-۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آفلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #2
RE: چرخش نقشه در Avc map
اگر نقشه تون برداری هست از تولبار Georefrencing استفاده کنید. گزینه Rotate داره.
اگر هم رستر هست توی ارک تولباکس ابزار rotate هست

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱-۷-۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
meyci آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #3
RE: چرخش نقشه در Avc map
با تشکر از شما.نقشه من برداری هستش.الان که georefrencing رو میزنم گزینه rotate داره ولی هر چهار گزینه rotate غیر فعال چیکار کنم.
۱-۷-۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علوی آفلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #4
RE: چرخش نقشه در Arc map
آخ ببخشید. من ظاهرا اشتباه گفتم. چند وقته با ژئورفرنسینگ کار نکرده بودم اصلا یادم رفته بود که این نوار ابزار با دیتای رستر کار می کنه. تصویر: images/smilies/blush.gif

برای مورد شما بهترین راه که الان هم تست کردم نوار ابزار Editor هست. Start editing رو بزنید. تمام عوارض درون لایه رو انتخاب کنید. بعد گزینه rotate رو توی تولبار بزنید. دکمه A رو بزنید و مقدار چرخش رو وارد کنید . در آخر هم ویرایش ها رو سیو کنید یعنی Save editing

راه های دیگه ای برای این کار وجود داره مثل نوار ابزار Spatial Adjustment اما راه بالا ساده تر هست.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱-۷-۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان