اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کارشناسی ارشد GIS
نویسنده پیام
GISUser آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #1
کارشناسی ارشد GIS
سلام
من سال آینده قصد دارم کارشناسی ارشد شرکت کنم رشته ام نقشه برداریه
فقط مردد هستم نمیدونم بازار کاری اون به چه صورته چون من هیچ آگاهی استخدامی در مورد سیستم اطلاعات جغرافیایی ندیدم تا حالا ؟
۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #2
RE: کارشناسی ارشد GIS
نقل قول: من سال آینده قصد دارم کارشناسی ارشد شرکت کنم رشته ام نقشه برداریه

بذار برادر کنکور امسال برگزار بشه تا سال آینده خدا بزرگه!!!
کلا در مورد جی ای اس و مزایای استفاده از آن زیاد گفته شده اما وقتی در عمل بخواین وارد آن بشین دستتون واقعا بسته است به دلایل زیر
1- عدم وجود نیروهای متخصص مربوط به این مقوله در سازمانها
2- نبود برنامه ریزی و همکاری منسجم میان سازمانها 
3- در این زمینه مباحث روز برنامه نویسی - پایگاه داده و تحیلی های مکانی حرف اول رو میزنه
4- جی ای اس و پیاده سازی آن در اختیار دو دانشگاه اصلی   تهران است و بقیه ....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ عصر، توسط MNaderi.)
۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ عصر
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #3
به عنوان اولین مطالب در انجمن، سوالات خوبی مطرح کردیند.
خب برای نقشه بردارها بهترین گرایش همین GIS هست. ژئودزی و فتوگرامتری که طبعا جای حرف ندارند. سنجش از دور هم به پای GIS نمی رسه. حداقل GIS یه اسم و رسمی برای خودش داره اما سنجش از دور هنوز نه. مشکل عدم وجود دید مدیران به GIS هم داره بهتر می شه. از دید بعضی از مدیران پشت میز نشین GIS تکنولوژی جدیدی است که حداقل برای پزدادن خوبه هرچند در عمل زیاد اون رو اجرایی نکنند. اصطلاح "نقشه جی.آی.اسی" هم که این روزا متداول شده به هر نقشه ای که یه مقدار تغییرات کامپیوتری روش داده باشند میگن.
بازار کار هم که به نظر هم آدم در هر زمینه ای خوب تخصص داشته باشه، هست. مسئله در مورد GIS اینه که خیلی از  فارغ التحصیل های GIS الان برنامه نویسی هم بلد نیستند صرفا یه سری واحد پاس کردند و یه پایان نامه ای که لزوما کمکی به افزایش مهارت و تخصص اون ها نکرده.
وضعیت نقشه برداری روز به روز بهتر میشه. نظارت نقشه بردارا در نظام مهندسی ساختمان و تهیه نقشه های تفکیکی و ... یعنی این که کم کم داره نگاه به نقشه برداری درست میشه. بعید نیست روزی روزگاری هم یه ماده تبصره ای چیزی بیادکه در مورد فلان نقشه ها باید به متخصص GIS تایید کنه و الی آخر.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ عصر، توسط علوی.)
۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۰۹ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : payam12(+1)
GISUser آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #4
من تابستان گذشته در شرکتی کارورزی داشتم که فعالیت های مرتبط باجی ای اس داشت بیشتر افراد مرتبط با نرم افزار  فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر بودند . افراد مرتبط با نقشه برداری زمینی دارای مدرک کارشناسی عمران و نقشه برداری و برام جالب بود که در تیم اونها حتی یک ارشد gis هم حضور نداشت 
آخه ما چطور امیدوار باشیم که در رشته ارشد جی ای اس  دو سال وقت بزاریم و درس بخونیم ؟!!!!!! با این بازار آشفته کار
۱۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ صبح
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان