اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک منبع لاتین عالی برای آشنایی با مبانیGIS
نویسنده پیام
adel.naseri آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #1
یک منبع لاتین عالی برای آشنایی با مبانیGIS
سلام دوستان
من ورودی جدید رشته سنجش از دور و GIS دانشگاه تهران هستم و میخواستم یه کتابی به زبان لاتین پیدا کنم که مبانی GIS رو بهم. یه کتاب معتبر علمی در جهان باشه رفقا....

۳۰-۶-۱۳۹۴ ۰۳:۱۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : mousavi(+1)
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #2
RE: یک منبع لاتین عالی برای آشنایی با مبانیGIS
سلام عادل جان 

خوشحالم که بالاخره یک نفر پیدا شد این سوال رو پرسید. تا جایی که بتونم کمکت میکنم .

اگر با اصول پایه GIS و نقشه آشنا نیستی کتاب زیر رو بهت پیشنهاد میکنمA Primer of GIS: Fundamental Geographic and Cartographic Concepts
برای اینکه عملی با GIS آشنا بشی کتاب زیر کتاب بسیار خوب و معروفی هست :Introducing Geographic Information Systems with ArcGIS: A Workbook Approach to Learning GIS, 3rd edition
کتاب Principles of Modeling Uncertainties in Spatial Data and Spatial Analyses کتابی هست که حتما باید باهاش آشنا بشی.ممکنه مفاهیمش اول برات سخت باشه. دو فصل اول رو هم بخونی خیلی خوبه. لینک دانلود :
http://nitroflare.com/view/92D0591B59B3E...059270.pdf

اما سعی کنید زودتر از مفاهیم خارج بشید و عملی یاد بگیرید
موفق باشید 

کتاب a primer of gis  رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید

http://uploaded.net/file/6b6kjuaa

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۷-۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ عصر، توسط mousavi.)
۱-۷-۱۳۹۴ ۰۸:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1) ، adel.naseri(+1)
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #3
RE: یک منبع لاتین عالی برای آشنایی با مبانیGIS
سلام
قبلا خواستم یک جواب به این پست بدم، دیدم کتاب هایی رو که ما می خوندیم خیلی فنی اند و به درد شروع کار نمی خوره. از طرفی کتاب های ساده تری رو هم که نوشته شده بودن تا حالا خودم نخونده بودم. تصویر: images/smilies/confused.gif
با این حال...
توی دانشگاه یکی از اصلی ترین منابع کتاب GIS, a Computing Perspective است. تو ایران به اسم نویسنده اش معروفه: میگن کتاب Worboys. به نظرم میرسه کسی بخواد از سطح کاربر معمولی GIS بیاد به سطح بالاتر و حرفه ای تر، خوندن این کتاب -یا کتاب هایی مشابه این کتاب- لازمه. کتاب Worboys شاید در وهله اول هیچ حرف کاربردی نداشته باشه، اما با طرح مسائل مختلف در حوزه داده های مکانی به آدم نگرش میده. این که مثلا وکتور و رستر در حقیقت دو جور جهان بینی یا دو جور فلسفه هستند که در قالب GIS ما بهشون میگیم وکتور و رستر.
یک کتابی هم الان یادم اومد به عنوان کتاب شروع کار که به خاطر نویسنده مشهورش - پروفسور Goodchild - معروف شده. این لینکش توی سایت برای دانلود.

مورد خوبی رو هم مهندس موسوی گفتند. بحث خطاها در GIS. برای کسی که تخصصی در GIS کار می کنه حتما باید نسبت به منابع خطا و نوع خطاها و .... کلا مبحث خطا دید داشته باشه. نقشه وکتوری که از روی نقشه اتوکد 1/5000 شهری تولید شده خیلی فرق می کنه با نقشه وکتوری که از روی نقشه اتوکد با مقیاس مثلا 1/50000 به دست اومده. کتابی که در این زمینه معرفی کردند هم کتاب خیلی خوبیه

+ یک چیز هم من اضافه کنم. بحث سیستم های مختصات. متاسفانه آدم خیلی ها رو می بینه که نسبت به این قضیه مشکل دارن. برای این مورد منابع فارسی زیاد هست. چه در اینترنت و چه در کتاب ها.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۲-۷-۱۳۹۴ ۰۷:۴۷ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : mousavi(+1) ، adel.naseri(+1)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان