اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dbase و shp
نویسنده پیام
neda. آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
Dbase و shp
سلام بر دوستان عزیز من نقشه یک شهر را در اختیاردارم می خواهم این نقشه را در آرک کاتالوگ تبدیل به Dbase و shp  کنم مراحل آن را کامل اجرا می کنم ولی نقشه آماده شده مثلا خطی arc mapدر مشاهده نمی شود لطفا راهنمایم کنید

۲-۶-۱۳۹۳ ۱۲:۰۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
یوسفی آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 87
ارسال: #2
RE: Dbase و shp
منظورتان از تبدیل نقشه به دیتابیس واضح نیست - اصولا نقشه ها به صورت کدی هستند و بعضا توسط نرم افزار میکرواستیشن تولید می شوند شما برای اینکه نقشه یتان را تبدیل به shp کنید کافی است پس از اینکه نقشه خود را از اتوکد وارد ارک مپ کردید یک خروجی با عنوان export data بگیرید تا فایل shp ایجاد شود و در صورت نیاز به ایجاد database شما می توانید از پایگاه های داده ایی مثل sql server ، oracle ، access و ... استفاده کنید اما اگر منظور شما geodatabase  هست که ان را می توانید در ارک کاتالوگ ایجاد کرده و سپس shp فایل هایتان را به آن اکسپورت کنید
۲-۶-۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ عصر
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+1)
neda. آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #3
بله آقای مهندس منظور من  geodatabase و shp می باشد که تصویر بر روی آرک مپ نمایش داده نمی شود

۲-۶-۱۳۹۳ ۱۲:۵۱ عصر
یوسفی آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 87
ارسال: #4
لازم هست که برای داده هایتان سیستم تصویر انتخاب کنید - جهت نمایش داده در محیط ارک مپ ابتدا جدول توصیفی لایه یتان را باز کنید ببینید اصلا اطلاعات توصیفی وجود دارد چرا که هنگام وارد کردن داده های کدی به محیط ارک مپ و گرفتن خروجی اینکار به دلایل مختلف داده های در shp فایل خروجی ذخیره نمی شود و شما لازم هست که عمل اکسپورت را تکرار کنید و این سری بعد عمل اکسپورت در صورتی که در حالت start editing  قرار داشتید گزینه save را کلیک کنید تا داده هایتان ذخیره شود تا قابل نمایش باشد
۲-۶-۱۳۹۳ ۰۱:۴۰ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان