اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geoeye
نویسنده پیام
aaryannia آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #1
Geoeye
با سلام
برای تهیه یک پروژه در عرض 35 درجه و 32 دقیقه و و طول 51 درجه و 24 دقیقه به تصاویر دقیق و با کیفیت نیاز دارم. از سایت Glovis چند تصویر دریافت کردم اما با قابلیت زوم و کیفیت بیشتری احتیاج دارم. با جستجو متوجه شدم که تصاویر ماهواره Geoeye ظاهرا کیفیت بسیار خوبی دارند.

سوالی که از دوستان دارم این هست؛
1- آیا دریافت تصاویر دقیقتر از glovis امکانپذیر است؟
2-آیا اصولا ما می توانیم به تصاویر Geoeye دسترسی داشته باشیم؟

۲۹-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #2
RE: Geoeye
با سلام

آیا به باند های مختلف نیاز دارید یا تصویر RGB کفایت میکنه ؟اگر ممکنه هدفتون رو بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم . در ضمن برای سال های مختلف میخواید یا یک سال خاص

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۱-۱۲-۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ عصر
aaryannia آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #3
سلام دوست عزیز
با تشکر از محبت شما، باند خاصی مدنظرم نیست، همون تصویر rgb برای سه سال مختلف 2014، 2000، 1990 را نیاز داشتم. ممنون میشم اگر به من کمک کنید. با سپاس

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ صبح، توسط aaryannia.)
۵-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ صبح
mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #4
سلام دوست عزیز .
تصاویر geoeye از نظر قیمتی بالا هستند و به این راحتی در اختیار کسی قرار داده نمیشن . همچنین برای سال های 1990 و 2000 geoeye  نداریم . به نظرم بهتره برای این سال ها از همان تصاویر etm یا aster استفاده کنید . اما برای سال 2014 یا سال های نزدیک آن . با توجه به اینکه باند خاصی مد نظرتون نیست . به نظرم از تصاویر گوگل استفاده کنید .این تصاویر هم جدید هستند و هم قدرت تفکیک بالایی دارند . من دقیقا نمیدونم هدف پروژه شما چی هست اگر هدفتون رو بگید دقیقتر میتونم کمکتون کنم .
اما چطور میتونید تصاویر رو دانلود کنید ؟ با استفاده از نرم افزار universal map downloader شما میتونید تصاویر رو با قدرت تفکیک بالا در zoom level  دلخواه خودتون دانلود کنید . دقت داشته باشید که ممکنه تصاویر برای 2014 نباشه و مربوط به 2013 باشند.روش دیگه  استفاده از ابزار geofuse است .ابزار جدیدی است که در ArcGIS قابل استفاده است . مختصات مورد نظرتون رو در Arcmap مشخص میکنید و تصویر geoeye رو دانلود میکنی .ممکن است سال مورد نظر شما را در منطقه مورد نظر پوشش ندهد و یا قدرت تفکیک بالا نداشته باشد . این بستگی به موقعیت جغرافیایی شما دارد .من ابزار رو براتون پیوست کردم . دانلود کنید و بعد از نصب در Arcmap ازش استفاده کنید . دقت داشته باشید باید Arcgis شما نسخه 10 باشد . روش استفاده و روش نصب را از این لینک میتوانید مشاهده کنید .
موفق باشید

مورد دیگری که فراموش کردم بگم این هست که میتونید از ikonos هم استفاده کنید .

فایل‌(های) پیوست شده
.zip  geofusearcmaptoolbar_10x.zip (اندازه: 873.01 KB / تعداد دفعات دریافت: 141)

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۲-۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ صبح، توسط mousavi.)
۵-۱۲-۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ صبح
 اعتبار داده شده توسط : ادمین(+2)
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان