اعلانات انجمن

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web GIS
نویسنده پیام
GISUser آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #1
Web GIS
همانطور که میدانیم نرم افزارهای رایگان و تجاری زیادی برای وب جی ای الس وجود داره
اما تا جایی که من با جستجو در این زمینه فهمیدم هیچ یک ارک جی ای اس سرور نمیشه حتی سازمان نقشه برداری کشور هم از این  نرم افزار استفاده میکنه 
اما قبلا در یک وبلاگ من خوندم که ازری قصد داره DotNet و جاوا رو بذاره کنار و بیشتر روی API ها تکیه کنه 
Arc GIS API For JavaScript
Arc GIS API For Flex
Arc GIS API For Silverlight
الان به نظر شما کدوم یک بهتره که من براش وقا بذارم
اگر گزینه های بهتری هم وجو داره لطف کنید معرفی کنید 

۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
MNaderi آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 48
ارسال: #2
RE: Web GIS
دات نت و جاوا سنگین میشه این API  ها سبکتره و یادگیریش راحتر کلی هم میشه براش تمپل آماده گذاشت 
انتخاب این API  هابه زبان برنامه نویسی شما بستگی داره اما با توجه به اجرا شدن جاوا اسکریپت در همه مرورگرها بدون افزودنه فکر میکنم اولی بهتر باشه

البته اگر نرم افزار درون سازمانی باشه باید بگم که سیلورلایت حرف نداره 
۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ عصر
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #3
(۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ صبح)'GISUser' نوشته شده توسط:  همانطور که میدانیم نرم افزارهای رایگان و تجاری زیادی برای وب جی ای الس وجود داره
اما تا جایی که من با جستجو در این زمینه فهمیدم هیچ یک ارک جی ای اس سرور نمیشه حتی سازمان نقشه برداری کشور هم از این  نرم افزار استفاده میکنه 
اما قبلا در یک وبلاگ من خوندم که ازری قصد داره DotNet و جاوا رو بذاره کنار و بیشتر روی API ها تکیه کنه 
Arc GIS API For JavaScript
Arc GIS API For Flex
Arc GIS API For Silverlight
الان به نظر شما کدوم یک بهتره که من براش وقا بذارم
اگر گزینه های بهتری هم وجو داره لطف کنید معرفی کنید 

به شخصه اگه ببینم کسی داره زیادی روی آرک جی ای اس و محصولات ESRI تاکید می کنه مطمئن میشم که سواد زیادی نداره یا حداقل سوادش در همون حد کلیک کردن توی آرک جی آی اس هست. این جسارت به شما نیست بلکه در مورد کسانی می گم که این جور اطلاعات ناقص رو به بقیه میدن.
سازمان نقشه برداری هم ملاک نیست. بسیاری از سازمان های دولتی بزرگ دنیا دارن از محصولات غیر ESRI استفاده می کنن و مشکلی هم ندارند. اونم در ابعاد بزرگ و در سطح ملی و منطقه ای.
ضمنا برنامه نویسی دات نت و جاوا برای ArcGIS Server کاملا مجزا از اون سه تا API هست که ذکر کردین. این API ها برای برنامه نویسی سمت کلاینت هست و دات نت و جاوا برای برنامه نویسی سمت سرور. در یک WebGIS حرفه ای به هر دو نوع برنامه نویسی نیاز دارین.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : GISUser(+1)
GISUser آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 1
ارسال: #4
نقل قول: ه شخصه اگه ببینم کسی داره زیادی روی آرک جی ای اس و محصولات ESRI تاکید می کنه مطمئن میشم که سواد زیادی نداره یا حداقل سوادش در همون حد کلیک کردن توی آرک جی آی اس هست. این جسارت به شما نیست بلکه در مورد کسانی می گم که این جور اطلاعات ناقص رو به بقیه میدن.
سازمان نقشه برداری هم ملاک نیست. بسیاری از سازمان های دولتی بزرگ دنیا دارن از محصولات غیر ESRI استفاده می کنن و مشکلی هم ندارند. اونم در ابعاد بزرگ و در سطح ملی و منطقه ای.
ممنون میشه بگین از چه نرم افزارهایی استفاده میشه در این سطح
حتی در روسیه هم از آرک جی ای اس سرور استفاه میشه که فکر کنم به خاطر جامع بودنش در ارائه روی انواع تبلت ها و سازگاری با لینوکس ویندوز و مک و همچنین قابلیت برنامه نویسی اون با بیش از 5 زبان برنامه نویسی روز دنیا باشه شامل
1- دات نت
2- کیوتی
3- جاوا
4- VC++
5-پایتون
6- آبجکت سی
درسته ؟
۱۴-۱۱-۱۳۹۲ ۰۸:۵۳ صبح
علوی آنلاین
ناظر انجمن

اعتبار: 246
ارسال: #5
(۱۴-۱۱-۱۳۹۲ ۰۸:۵۳ صبح)'GISUser' نوشته شده توسط:  
نقل قول: ه شخصه اگه ببینم کسی داره زیادی روی آرک جی ای اس و محصولات ESRI تاکید می کنه مطمئن میشم که سواد زیادی نداره یا حداقل سوادش در همون حد کلیک کردن توی آرک جی آی اس هست. این جسارت به شما نیست بلکه در مورد کسانی می گم که این جور اطلاعات ناقص رو به بقیه میدن.
ممنون میشه بگین از چه نرم افزارهایی استفاده میشه در این سطح
حتی در روسیه هم از آرک جی ای اس سرور استفاه میشه که فکر کنم به خاطر جامع بودنش در ارائه روی انواع تبلت ها و سازگاری با لینوکس ویندوز و مک و همچنین قابلیت برنامه نویسی اون با بیش از 5 زبان برنامه نویسی روز دنیا باشه شامل
1- دات نت
2- کیوتی
3- جاوا
4- VC++
5-پایتون
6- آبجکت سی
درسته ؟

روسیه هم یه جایی مثل ایران. خیلی از کرک کننده ها و هکرهای نرم افزار روسی هستند. پس طبیعیه که راحت برن سراغ ArcGIS
دو نرم افزار GRASS و QGIS در همون زمینه ArcGIS Desktop کار می کنند.
به عنوان یه نمونه عملی هم سازمان IGN در فرانسه رو ببینید که به جای ArcSDE از PostGIS استفاده می کنه. توی اینترنت سرچ کنید دربارش. حجم دیتایی که هندل می کنند رو ببینید.

دو اصل اساسی انجمن:
1- احترام به یکدیگر
2- درصورت نقل مطلب، ذکر منبع و لینک به اصل مطلب

برای تقدیر و تشکر از دکمه [تصویر:  postbit_reputation.gif] در پایین هر ارسال استفاده کنید.
۱۴-۱۱-۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ashkan آفلاین
کاربر عادی
*

اعتبار: 0
ارسال: #6
با سلام
من فقط arcgis   را بلدم
برای یادگیری وب- جی آی -اس  با چه کلاسی شروع کنم و آیا  کلاسها حضوری است یا اینترنتی و دوره بعد کی شروع میشود ؟ 

mousavi آفلاین
مدیر انجمن

اعتبار: 140
ارسال: #7
سلام دوست عزیز

لطف کنید سوال خود را در عنوان دیگری مرتبط با موضوع سوال مطرح کنید . برای آگاهی از دوره ها میتوانید به بخش دوره های آموزشی مراجعه نمایید .

موفق باشید

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما و دوستانتان خواهد بود

۷-۱۲-۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ عصر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان