انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: ارتباط جی ای اس با تربیت دینی و اسلامی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
آیا کسی از دوستان بابت ارتباط جی ای اس با حوزه تربیت مقاله یا کتاب و یا تحقیقی سراغ دارد ؟
این گونه توضیح بدم که فرض کنید می خواهید مناطقی از شهر را مورد  ارزیابی و پتانسیل سنجی نمایید تا جهت فعالیت و اجرای کارهای تربیتی اقدام نمایید . به فرض لایه های مرتبط می تواند مناطقی با ویژگی های ذیل باشد : برخورداری از سرانه آموزشی مناسب - سرانه سلامت مناسب - سرانه تفریحی مناسب - سرانه ورزشی مناسب - کاربری اراضی - مناطق جرم خیز - درآمد و طبقه اجتماعی - قومیت - ادیان - پایگاه اجتماعی خانواده  - سرانه مذهبی مناسب و ... مسلما امکان کار تربیتی در این مناطق بر روی گروههای سنی خاص مناسب تر خواهد بود . امیدوارم ذهنتان را آماده کرده باشم . حال من به دنبال رفرنسی هستم که اولا بتواند شاخص های موثر دیگر را توضیح دهد و ثانیا چگونگی ارتباط و gis ready آنرا بیان نماید . حتی نظریات شما دوستان راهگشا خواهد بود . باید عنوان کنم که این تحقیق یا پژوهش نمونه داخلی و حتی خارجی ندارد لااقل اینطور که اینجانب جستجو نموده ام .
 
سلام
دقیقا در مورد این مسئله موضوعی رو ندیدم.اما در مورد بررسی روابط جرم و جنایت در سطح شهر قبلا انجام شده
یکی از اساتید هستند که در رابطه با همین موضوع کار کردن،اگر مایل بودید امیدورام بتونم مقاله و نتایج کار رو ازشون بگیرم.
توضیحاتتون خیلی خوب بود.
اول که عنوان رو دیدم تعجب کردم اما بعد که توضیحاتتون رو خوندم یادم اومد که قبلا توی منابعم یه همچین چیزی رو دیده بودم. 
یک کتاب انگلیسی هست که من نخوندمش اما فکر کنم چیزای خوبی در رابطه با موضوع شما پیدا بشه. از اون دست کتاب هایی که از روی مجموعه مقالات مرتبط با یک موضوع تهیه میشن.

 
سلام
از همه دوستانی که نظر دادند و راهنمایی کردند متشکر و ممنون هستم . امیدوارم بتوانیم  با دغدغه های جدید در ارتباط با مشکلات روز جامعه و ارتباط آن با علوم جدید ، گره ای هر چند کوچک از جامعه را باز نماییم .
 
لینک مرجع