انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: تغییر جدول نقشه های جی ای اس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.من می خواهم  attrebute نقشه جی ای اس تغییر ایجاد کنم و تعداد FIDها را کم کنم(از 10 به 5 برسانم و هر 2تا FID  را یکی کنم) چطور این کار را انجام دهم

با سلام واحترام
دوست عزیز اول استارت ادیتور را روشن می کنید و سپس جدول اتربیوت تیبل را باز می کنید و سپس شروع به حذف کردن فیلداتون می کنید
با سلام ممنون از راهنمایی .اا این طوری که یک فیلد حذف می شود من می خواهم هر 2تا فیلد را یکی کنم و مساحت ان با فیلدی که باآن یکی میشود جمع زده شود
سلام دوست عزیز شما میتونی وارد جعبه باکس بشی بعد شاخه دیتا منجمنت تولز روباز کنی سپس منوی فیلد رو،دراین قسمت تمام ابزارای فیلد هست شما میتونی چندتا فیلد دریک زمان اضافه کنی add fieldوهمچنین حذف کنیdelete field
سلام
شما برای جمع زدن دوتا فیلد می توانید از گزینه field calculator و فرمول مناسب (جمع زدن) استفاده کنید (البته اگر درست متوجه سوالتان شده باشم)
مننون. بهتر است اینجوری بگم من نقشه خاکی دارم که در اتربیوت آن چند جنس خاک را می خواهم با هم یکی کنم به طوری که تعداد فیلد کمتر شود و فیلد هایی که یکی می شوند هنگامی که روی فیلد یکی شده دبل کلیک می کنم همه قسمت های یکی شده را نشان دهد.
شما می توانید برای انجام این کار از این فرمول زیراستفاده کنید که جزئیات بیشتر را در پی دی اف پایین قرار دادم

"%s:%s" % (!FieldA!, !FieldB!)

لینک مرجع