انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: مشکل در VBA
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و احترام خدمت دوستان محترم
بنده با پیام خطای This document may contain VBA code but you don't have a VBA license مواجه میشم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ متشــــــکرم
VBA به صورت پیشفرض در نسخه های 10x پشتیبانی نمیشه . برای استفاده از VBA  از نسخه 10  باید  ArcGIS for Desktop VBA Compatibility utility رو نصب کنید .
موفق باشید 
به نظرم کلا بیخیال VBA بشید. برید سراغ VB.NE . کدنوییسی اش به همون سادگی VBA هست ضمن این که مشکلات VBA رو هم ندارید.
با تشکر از  شما دوستان گرامی...
جناب علوی من باید برنامه ای داخل خوده ArcGIS بنویسم. آیا با vb.net میشه یا باید با vb6 کار کنم. قببلا تو نسخه 9.3 با vb6 بود.
یه مشکل دیگه هم که دارم اینه که  VBA Compatibility utility رو نصب کردم ولی همچنان منوی Visual Basic Editor در ArcGIS غیر فعاله! چه کنم؟؟

بله. با دات نت- حالا وی بی دات نت یا سی شارپ- میشه هم برای داخل آرک جی آی اس برنامه نوشت - یعنی برنامه ای که با اجرای آرک مپ بالا بیاد، به صورت دکمه، ابزار، نوار ابزار، اکستنشن و ....- و هم میشه برای خارج آرک جی آی اس برنامه نوشت - یعنی برنامه ای که مستقل از ArcGIS اجرا بشه-.
لینک مرجع