انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: تهيه پوشش دكل مخابراتي با arcmap
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من مي خوام پوشش يك دكل مخابراتي رو بدست بيارم.. با نرم افزار global mapper‌ براحتي از قسمت digitizer‌ اينكار انجام مي دادم اما مشكل اين بود كه وقتي فاصله زياد ميدم برنامه خيلي كند ميشه و هنگ ميكنه

ميخاستم همين كار رو با arcgis‌انجام بدم كه اصلا ميبينم نقشه هاي با فرمت ASTGTM_N29E050_num.tif و ASTGTM_N29E050_dem.tif ‌رو باز نميكنه.... لطف كنيد بگيد چجوري بايد با اين برنامه كاري كه من مي خوام انجام بدم يا برنامه مشابه بگيد

با تشكر 

رسترهای با فرمت tif باز میشه. احتمالا رسترهاتون در دایرکتوری هست که اسمش فارسیه. یعنی فولدر فارسی دارید 
والا از قسمت open که نمیشه اضافشون کرد
از قسمت layer --- Add data میشه اضافه کرد ... حالا چجوری viewshed  انجام بدم ؟ کجا باید مشخصات انتن و observer features رو وارد کرد ؟ 

[attachment=1011]

مشخصات Observer رو باید در یک فیچر کلاس بسازید. یعنی موقعیت xو y  و مقدار z رو باید به صورت عارضه مشخص کنید . بعد عارضه رو معرفی کنید.
سلام من هم میخوام پوشش راداری رو مشخص کنم چه نرم افزار خوبه ؟ سه یعدی باشه بهتره؟ با گلوبال مپر انجام دادم احساس میکنم واقعی نیست فقط یه صفحه در ارتفاع خواسته شده گذاشته و نقاط مشکی رو حذف کرده شاید هم تنظیماتم اشتباه بوده اگه کسی اطلاعات داره برام بذاره ممنون
لینک مرجع