انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: ساخت Network Dataset
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
از لایه ی معابر یک شهر برای مسیریابی لازمه که نتورک دیتاست ایجاد بشه. بعضی از این معابر، خیابان هایی هستن که خطوط اتوبوسرانی از آنها عبور می کنند (توسط فیلدی مشخص شده که  یک پلی لاین جز خطوط اتوبوس هست یا نه). لایه ی نقطه ای ایستگاه های اتوبوس هم  موجوده. 
هدف   ایجاد نت ورکی که بشه ازش در سه حالت استفاده کرد:  1-مسیر یابی با وسیله نقلیه شخصی (بدون استفاده از اتوبوس)، 2- مسیریابی فقط با خطوط اتوبوس 3- مسیریابی از همه معابربا اولویت خطوط اتوبوس در صورت وجود (مالتی مودال)
برای ایجاد چنین نتورکی باید خطوط اتوبوس از لایه معابر استخراج کرد و موقع ساخت شبکه بین دو لایه ی خطوط اتوبوس و معابر با ایستگاه ها کانکشن ایجاد کرد؟  (خطوط اتوبوس میوفتن روی معابر) با این کار مسیریابی انجام  نمیشه و پیغام عدم وجود مسیر نمایش داده می شه.  از طریق اتریبیوت ها میشه خطوط اتوبوس رو معرفی کرد؟ در این صورت ایستگاه ها چه طور وارد میشن؟  ( در این حالت که خطوط اتوبوس خودشون جز معابر عادی هم هستن شبکه رو چه طور باید ساخت؟) 
سلام . میبایست از multimodal network استفاده کنید. آماده سازی لایه ها برای استفاده در این روش استانداردهایی داره. اینکه چطور یک ایستگاه به خط اتوبوس وصل بشه و در عین حال به شبکه معابر وصل باشه. چون روش اماده سازی طولانی هست و نمیشه اینا پاسخ داد بنابراین من شما رو ارجاع میدم به نمونه multimodal شرکت esri که مربوط به شهر پاریس هست.
موفق باشید
لینک مرجع