انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: مشاهده فایل dem
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
من اصلا آرک جی آی اس ندارم و بلد نیستم
یه فایل Dem از سایت earth explorer گرفتم و (عکس همه فرمت هایی که گرفتم و نمیدونم چیه به پیوست اومده)  احتیاج دارم اون رو تبدیل کنم به نقشه توپوگرافی- برای پایان نامم
میشه به من بگید این روندش چطوریه؟
آیا میشه یکی از شما این فایل رو برای من توی جی آی اس باز کنه و یه فرمت عکس به من بده که از روش توپوگرافی رو بکشم؟
ممنون 
سلام 
1- ArcGIS  رو حتما نصب داشته باشید. ممکنه در مراحل بعدی پروژتون نیاز داشته باشید.
2-  در محیط arcmap با add data لایه dem  رو وارد کنید
3- با استفاده از ابزار contour  ( تصویر پیوست) میتونید خطوط تراز رو در بیارید. روش صحیحی نیست و نتیجه کار به اندازه خطوط ترازی که از سازمان خریداری می کنید دقت نداره.

سلام مجدد
یه مشکلی پیش اومده،
من وقتی میخوام فایل dem رو از سایت usgs دانلود کنم، یه محدوده رو با استفاده از use map انتخاب مینم و قرمز میشه
اما وقتی dem global aster رو انتخاب و بعد result میزنم، فایلی که به من میده، یه فایله خیلی بزرگتر از محدوده ی من هست
چطور میتونم دقیقا همون محدوده رو بگیرم.
 برای نقشه 1:5000 میخوام . دقتش برام مهمه

و یه سوال دیگه
مگه فایل رقومی که سازمان زمین شناسی میده، در مقیاس 1:25000 یا 1:100000 نیست؟
برای من که برای مقیاس کوچی میخوام قابل استفاده نیست . درسته؟
از روش استخراج dem از سایت USGS اطلاعی ندارم. مدل رقومی ارتفاعی سازمان نقشه برداری با رزولوشن 10 متر هست و بعید میدونم USGS قدرت تفکیک بالاتری داشته باشه. وقتی با داده های رستری کار می کند قدرت تفکیک نسبت به بقیه پارامترها ارجح هست.

لینک مرجع