انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: ارسال خودکار مختصات و نمایش آن در نقشه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان لطفا کمک کنید.
ما یکسری خودرو امداد رسان داریم  که به GPS متصل هستند و موقعیت مکانی رو نشون میده. اما هدف ما اینه که بتونیم نقاطی که مثلا حادثه روی داده رو در نقشه نمایش بدیم.
در واقع در آخر کار تراکم نقاطی که امدادرسانی صورت گرفته شده رو در نقشه ملاحظه کنیم.

 
روی وب و به صورت Realtime ؟ یا به صورت offline ؟
سلام جناب علوی بزرگوار
منظورم اینه که بشه روی وب و به صورت Realtime نشون بده.
 
در حال حاضر یک سری نرم افزارهایی هست در حوزه avl شرکت ها دارند و میفروشن و امکان نمایش آنلاین و آنی مختصات gps رو بهتون میده. سرچ کنید توی انترنت نمونه هاش رو می تونید پیدا کنید.
اگر امکانات اون ها نیاز شما رو برآورده نمی کنه اون وقت نیاز داره برنامه نویسی بشه.
بازم ممنونم جناب علوی گرانقدر
در واقع همین الان هم سامانه ردیابی و کنترل آنلاین ناوگان حمل و نقل روی خودروهای امداد رسان نصبه. منتها هدف اینه که بتونیم نقاطی حادثه دیده رو در نقشه نمایش بدیم. به صورت نقاط در نقشه نمایش داده بشه. بدون دخالت فیزیکی
 
خب پس الان شما نمایش موقعیت فعلی خودروها رو برروی نقشه دارید فقط باید به طریقی محل های حادثه دیده از طریق خودروها معرفی بشه تا بشه توی مرکز اون ها رو با یک شکل متفاوت روی نقشه نمایش داد.
این رو با همون جایی که نرم افزار رو ازشون گرفتید در میان بذارید که این امکان رو با برنامه نویسی به سیستمشون اضافه کنند. این بهتره از اینه که دو تا سیستم مجزا و کنار هم داشته باشید. کافیه خودرویی که مثلا موقعیتش رو به سرور میفرسته در نقاط حادثه علاوه بر موقعیت، کدی رو هم ارسال کنه تا مشخص بشه این یک نقطه خاص هست. سرور هم اون نقاط رو میتونه جداگانه ذخیره و نمایش بده.
بله دقیقا آقای علوی بزرگوار.
فقط مشکل اینه که کارفرما نمیخواد این کد به صورت دستی مثلا با اعمال یک کلیک ارسال بشه. اون میخواد خودکار اینکار صورت بگیره. تنها راه حلی که به ذهنم میرسه اینه که مدت زمان توقف خودرو امداد رسان اگه یکم زیاد شد اون کد رو بفرسته. و مشکل این روش هم اینه که مثلا برای سوختگیری هم تو جاده ایست کنه باز سیستم ممکنه کد رو بفرسته.
کمی گیج کننده است واقعا!!!
لطفا اگه پیشنهادی به ذهنتون میرسه بفرمایید؟

خدا از شما راضی باشه
مثلا سرور میتونه موقعیت نقطه ارسالی رو با موقعیت پمپ بنزین ها که از قبل موجوده چک کنه. 
اما باز به نظرم بهترین راه حل اینه که کاربری که Gps داره مشخص کنه کدوم نقطه حادثه هست. دیگه همه چیز رو که نمیشه اتوماتیک کرد یا یه وقت هایی به هزینه اش نمی ارزه.
لینک مرجع