انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: خروجی از فایل mxd به صورت عکس ژئورفرنس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
من به منظور تهیه عکس هوایی ژئورفرنس، نرم افزار arcbru tile رو دانلود و نصب کردم و با استفاده از آن توانستم عکس هوایی محدوده مورد نظرم را اضافه کنم. مشکل من در خروجی گرفتن از این تصویر هست. برای خروجی گرفتن در قالب فایل tiff یا jpeg از آدرس File> export map بعد از انتخاب tiff یا jpeg گزینه write world file غیرفعال هست. لطفا در این زمینه راهنمایی کنید و اگر می توان از روش دیگری نیز به عکس هوایی ژئورفرنس دستیابی پیدا کرد بفرمایید.
لازم به توضیح است که از قسمت Add Data گزینه‌های add basemap و add data from arcgis online نیز غیر فعال هستند. چگونه می توان این گزینه ها را فعال کرد؟
سپاسگزارم.
سلام برای فعال کردن آیتم های مذکور از قند شکن استفاده کنید سپس از قسمت پایین صفحه دیسکتاپ گوشه راست گزینه روی آیتم ARCGIS راست کلیک کرد و test connection  را کلیک کنید - 
از پاسخگوییتون سپاسگزارم. مشکل قبلی من وقتی از محیط لی اوت خارج شدم درست شد.
و متوجه منظورتون در مورد قندشکن نمی شم.
یک سوال دیگر از شما داشتم. من توانستم با فعال کردن گزینه 
write world file خروجی مورد نظر در قالب tiff بگیرم. اما متاسفانه در فایل کد ژئورفرنس نمی آید. 
یکی از دوستان گفتند باید copy و بعد paste to orginal کنم که متاسفانه نشد.
از چه روشی باید این تصاویر در کد وارد شوند به طوری که در مختصات خود بروند. آیا ورژن کد در این مورد تاثیرگذار است و یا کد معمولی این ویژگی را دارد یا باید از cadmap استفاده کرد؟
 
متوجه منظورتان نشدم شما می خواهید تصویری که ازش خروجی گرفتید در آرک مپ توی اتو کد بصورت ژئورفرنس شده وارد کنید تا در موقعیت صحیح خودش قرار بگیره - شما باید از تصویر مربوطه که در موقعیت صحیح خودش قرار دارد export بگیرد حالا فرمتش رو هم می تونید تعیین کنید که در قسمت جستجوی ابزارها export raster to other format استفاده کنید
لینک مرجع