انجمن تخصصی جی.آی.اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: کتاب الفبای GIS
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
کتاب الفبای GIS
[تصویر:  gis.jpg]
کتاب الفبای GIS انواع مختلفی از موضوعات را بحث می کند که دانشجویان و متخصصان GIS در هنگام کار با تکنولوژی های مکانی یا در پروژه هایی که ماهیت مکانی دارند به احتمال زیاد با آنها روبرو می شوند. همانطور که نویسنده در مقدمه می گوید ، قصد این کتاب این است که به “آماده سازی همه جانبه فرد برای کار با اطلاعات جغرافیایی، بدون در نظر گرفتن پس زمینه وی ” اقدام کند.

این کتاب در چهار بخش سازماندهی شده است که می تواند به صورت پی در پی و یا به طور جداگانه خوانده شود. در سه فصل که بخش اول کتاب را تشکیل می دهند، به خواننده مفاهیم اولیه کارتوگرافی و چگونه استفاده از آن برای برقراری ارتباط و نشان دادن اطلاعات جغرافیایی معرفی می شود. قسمت اصلی این کتاب، به نظر من ، بخش دوم (فصول ۴-۹) است که به موضوعاتی مانند معاملات سیستم های تصویر، سیستم های مختصات، پایگاه های داده، و داده های جغرافیایی می پردازد. قسمت سوم (فصل ۱۰-۱۲) جزئیات بیشتری از نمایش کارتوگرافی را بحث می کند و علاوه بر این به بررسی فرهنگ نقشه ها ، سوء استفاده از نقشه ها، و سیستم های نقشه برداری است که توسط ادارات مختلف ایجاد شده اند می پردازد. سه فصل نهایی (بخش چهارم) تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی ، زمین آمار و آینده GIS را مورد بحث قرار می دهند. اطلاعات مکانی و نحوه نمایش آن موضوع مرکزی این کتاب است.
دانلود
سلام.دانلود نمیشه
سلام من دانلود کردم مشکلی نداشت.ممنون از کتاب جالبتون

 
سلام . کتاب خوبی بود. ممنون.[img=21x21]images/smilies/smile.gif
دانلود نمیشه
سلام دانلود نشد
سلام از من نیز دانلود نمیشود خواهشا برایم ایمیل کنید ممنوعfariba.yekta@yahoo.com
 
قبلا در سایت در لینک زیر قرار داده شده است:
کتاب الفبای GIS
ممنوع آقای مهندس.یک سوال از خدمتتان داشتم به نظر شما بهترین کتاب برای آموزش مباحث gis در داخل کشور بخصوص مباحث شهرسازی کدام است؟
 
لینک مرجع