کتاب کاربرد جی.آی.اس (GIS) در کشاورزی – جلد دوم

ما در حال ورود به یک عصر جدید در کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی هستیم. دانشمندان کشاورزی در سراسر جهان تماس به دنبال توسعه روش هایی برای افزایش ذخیره کربن خاک و همزمان کاهش مصرف انرژی در کشاورزی هستند. در پاسخ به این نیاز، کشاورزی دقیق (precision agriculture) تمرکز و جهت را برای سه نیروی محرک که در حال تغییر کشاورزی امروز هستند به دست آورده است: گسترش ظرفیت رایانه های شخصی، انقلاب زیست شناسی مولکولی (molecular biology) ، و پیشرفت های اخیر در فن آوری اطلاعات از جمله افزایش استفاده سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS).

جلد دوم کتاب کاربرد GIS در کشاورزی : مدیریت مواد مغذی برای بهره وری انرژی با استفاده از ریاضیات، فن آوری، و خلاقیت، به بررسی توسعه شیوه های مدیریت مواد مغذی می پردازد که به بهبود سودآوری و بهره وری انرژی کمک می کنند. فصول مختلف کتاب نشان می دهند که چگونه روش های پیچیده مدل سازی ریاضی و مکانی می توانند پایه ای برای بسیاری از شیوه های مدیریت ما در حال حاضر و قطعا در آینده فراهم کنند.

با نشان دادن موفقیت های اخیر و اجزای مرتبط با اجرای روش های پیشنهادی، این کتاب محاسبات بهره وری انرژی، تکنیک های غلبه بر عوامل محدود کننده، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات خاک، و به کارگیری سنجش از راه دور در بهبود تصمیم گیری های مدیریتی را پوشش می دهد. با تاکید بر ریاضیاتی که تولید کنندگان را به استفاده کامل از پیشرفت های فن آوری که در قرن 21 رخ داده است قادر ساخته است جلد دوم کتاب کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی در کشاورزی، کلید اصلی برای تولید موفق، پایدار و کارآمد از مواد غذایی برای تغذیه رو به افزایش جمعیت جهان را در اختیار قرار می دهد.

ویژگی های جلد دوم کتاب کاربرد جی.آی.اس (GIS) در کشاورزی:

  • استفاده از یک رویکرد میان رشته ای برای درک بهره وری مواد مغذی در ساختار کشاورزی با استفاده از برنامه های کاربردی سیستم اطلاعات جغرافیایی
  • ارائه اصول و شیوه های GIS در کشاورزی و محیط زیست
  • تحقیق بر روی طیف گسترده ای از تکنیک های جی.آی.اس (GIS)
  • شامل CD تعاملی برای خوانندگان برای کار کردن با نمونه هایی از کاربردهای GIS

 

نام کتاب: GIS Applications in Agriculture Volume 2

نویسنده: John F . Shanahan, David E. Clay

چاپ: 2011

تعداد صفحات: 472

زبان: انگلیسی

رمز: gistech.ir

حجم: 15.18 مگابایت

 

دانلود “GIS Applications in Agriculture, Volume Two” GIS Applications in Agriculture, Volume Two.rar – Downloaded 2306 times – 15 MB

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *