کتاب الفبای GIS

کتاب الفبای GIS انواع مختلفی از موضوعات را بحث می کند که دانشجویان و متخصصان GIS در هنگام کار با تکنولوژی های مکانی یا در پروژه هایی که ماهیت مکانی دارند به احتمال زیاد با آنها روبرو می شوند. همانطور که نویسنده در مقدمه می گوید ، قصد این کتاب این است که به “آماده سازی همه جانبه فرد برای کار با اطلاعات جغرافیایی، بدون در نظر گرفتن پس زمینه وی ” اقدام کند.

این کتاب در چهار بخش سازماندهی شده است که می تواند به صورت پی در پی و یا به طور جداگانه خوانده شود. در سه فصل که بخش اول کتاب را تشکیل می دهند، به خواننده مفاهیم اولیه کارتوگرافی و چگونه استفاده از آن برای برقراری ارتباط و نشان دادن اطلاعات جغرافیایی معرفی می شود. قسمت اصلی این کتاب، به نظر من ، بخش دوم (فصول 4-9) است که به موضوعاتی مانند معاملات سیستم های تصویر، سیستم های مختصات، پایگاه های داده، و داده های جغرافیایی می پردازد. قسمت سوم (فصل 10-12) جزئیات بیشتری از نمایش کارتوگرافی را بحث می کند و علاوه بر این به بررسی فرهنگ نقشه ها ، سوء استفاده از نقشه ها، و سیستم های نقشه برداری است که توسط ادارات مختلف ایجاد شده اند می پردازد. سه فصل نهایی (بخش چهارم) تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی ، زمین آمار و آینده GIS را مورد بحث قرار می دهند. اطلاعات مکانی و نحوه نمایش آن موضوع مرکزی این کتاب است.

 

 

نام کتاب: A Primer of GIS: Fundamental Geographic and Cartographic Concepts

نویسنده: Francis Harvey

چاپ: 2008

تعداد صفحات: 321

زبان: انگلیسی

رمز: gistech.ir

حجم: 5.33 مگابایت

 

دانلود “A Primer of GIS” A Primer of GIS.rar – Downloaded 4318 times – 5 MB

6 نظر

 1. فرزانه

  سلام
  من سال ۸۴ کارشناسی نقشه برداری گرفتم از دانشگاه تهران و بعد از اون دیگه به خاطر مسائل شخصی نرفتم دنبالش الان بعد از ۸ سال دوباره وقتم آزاد شده و میخوام بشینم برای ارشد بخونم تا جایی که یادم میاد رقابت شدیدی بین همکلاسی ها برای ادامه تحصیل در رشته ارشد GIS بود من متاسفانه با هیچ یک از همکلاسی های سابقم ارتباط ندارم تا این سوال رو از اونها بپرسم و امروز بطور اتفاقی با وب سایت شما آشنا شدم
  ممکنه لطف کنید بگین در حال حاضر بازار کار و استخدام ارشد GIS و RS به چه صورته و آیا وضعیت اسفبار رشته های دیگه برای کار خدای نکرده سراغ این رشته که نیومده ؟
  با تشکر

  پاسخ
 2. مرتضی

  با سلام من پروژهی رو باید تا اخر اذرماه تحویل دانشگاه بدهم. رشته ام نقشه برداری هست.ترم اخر کارشناسی. موضوع کارم کاربردهای تلفیقی جی پی اس و پی آ اس است اما مطلبی که مستقیمه به این موضوع اشاره کند را نیافتم اگر امکانش هست مرا راهنمایی فرمایید با تشکر

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *