کتاب برنامه نویسی جی ای اس (GIS) در محیط پایتون

امروزه سیستم های اطلاعات جغرافیایی متن باز فضایی رو به رشد را نشان می دهد که ظهور کاربردهایی مانند نقشه های گوگل، Google Earth  و GPS به آن شتاب بیشتری بخشیده است. بازار سیستم اطلاعات جغرافیایی به سرعت در حال رشد است و به عنوان یک برنامه نویس پایتون شما نیز دیر یا زود خود را در این فضا خواهید دید. در جهان امروز که آگاهی از محل و موقعیت اهمیت ویژه ای دارد، همه برنامه نویسان پایتون می توانند از درک توسعه سیستم اطلاعات جغرافیایی به دست آمده از طریق این کتاب بهره مند شوند.

کار با داده های جغرافیایی فضایی می توانید پیچیده باشد به این دلیل که شما با مدل های ریاضی از سطح زمین سروکار دارید. از آنجا که پایتون یک زبان برنامه نویسی قوی با ابزار سطح بالا است، این زبان کاملا برای توسعه سیستم اطلاعات جغرافیایی مناسب است . این کتاب شما را با ابزارهای پایتون مورد نیاز برای توسعه برنامه های جی ای اس (GIS) مانند Mapnik، که برای انجام تحلیل های مکانی در پایتون استفاده می شود آشنا می کند. این کتاب GIS را در سطح پایه، با بررسی روشن و دقیق مفاهیم کلیدی جی ای اس (GIS) مانند مکان، فاصله، واحدها، سیستم های تصویر، دیتوم ها، و فرمت داده های GIS معرفی می کند. سپس تعدادی از کتابخانه های پایتون و ترکیب این کتابخانه ها با اطلاعات جغرافیایی جهت به انجام رساندن وظایف مختلف بررسی خواهد شد. در ادامه، این کتاب نگاه عمیقی به مفهوم ذخیره سازی داده های مکانی در پایگاه داده و چگونه استفاده از پایگاه داده های مکانی به عنوان ابزاری برای حل انواع مشکلات جغرافیایی را فراهم می کند.
این کتاب به جزئیات تولید نقشه با استفاده از جعبه ابزار Mapnik نیز می پردازد، و به شما کمک می کند تا یک نرم افزار پیشرفته مبتنی بر وب با قابلیت ویرایش نقشه ها را با استفاده از GeoDjango ، Mapnik و PostGIS بسازید. در پایان این کتاب، شما قادر خواهید بود تا قابلیت های مکانی را به برنامه های خود افزوده و یک نرم افزار GIS کامل را از ابتدا ایجاد کنید.
این کتاب در حقیقت آموزش سریعی برای دسترسی، دستکاری، و نمایش موثر اطلاعات جغرافیایی با استفاده از طیف وسیعی از ابزارهای پایتون را فراهم می آورد.

آنچه در  کتاب برنامه نویسی جی ای اس (GIS) در محیط پایتون فرا خواهید گرفت

 • توسعه برنامه های کاربردی برای سیستم اطلاعات جغرافیایی با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون
 • درک فرایند دسترسی، دستکاری، و نمایش اطلاعات جغرافیایی
 • درک برخی از فرمت های داده های مهم که شما به احتمال زیاد به هنگام کار کردن با داده های جغرافیایی با آن ها برخورد خواهید کرد
 • تجزیه و تحلیل و دستکاری اطلاعات جغرافیایی به طور مستقیم در برنامه های شما
 • استفاده از ابزارهای قدرتمند مبتنی بر پایتون برای تبدیل داده های جغرافیایی به نقشه های مناسب
 • یادگیری نحوه خواندن و نوشتن داده های جغرافیایی در هر دو فرمت برداری و رستری
 • نمایش، انتقال و ذخیره اطلاعات های جغرافیایی فضایی با استفاده از فرمت WKT
 • کار با پایگاه داده مکانی (Spatial database) با استفاده از پایتون
 • حل مشکلات پیچیده جغرافیایی در دنیای واقعی در برنامه های کاربردی خود با استفاده از سه پایگاه داده مکانی MySQL، PostGIS ، و SpatialLite
 • بررسی برخی از چارچوبهای در دسترس برای ایجاد برنامه های GIS کاربردی مبتنی بر وب
 • ارتباط با برنامه های کاربردی بزرگ و روندهای اخیر در زمینه توسعه جغرافیائی

 

 

نام کتاب: Python Geospatial Development

نویسنده: Erik Westra

چاپ: 2010

تعداد صفحات: 508

زبان: انگلیسی

رمز: gistech.ir

حجم: 12.5 مگابایت

دانلود “Python Geospatial Development” Python Geospatial Development.rar – Downloaded 5219 times – 13 MB

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *