دانلود کتاب فارسی آموزش اتوکد Autocad

اتوکدبه انگلیسی AutoCAD –  نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو و سه بعدی را دارند. امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که در زمینه طراحی های 2 بعدی و 3 بعدی فعالیت داشته باشد و با نرم‌افزار اتوکد کار نکند. بر طبق آماری که توسط تیم بازاریابی اتوکد منتشر شده است، در سال گذشته میلادی، طراحی بیش از 30 درصد از ساختمان های مدرن دنیا توسط نرم افزار AutoCAD انجام شده است. در حالی که این رقم در سال 2009، تنها 11 درصد بود. امکانات بی نظیر نرم افزار اتوکد در نقشه کشی و طراحی و مدل سازی، هر معمار و مهندسی را برای استفاده از آن مجاب می کند.

رقیب اصلی نرم افزار اتوکد در بازار نرم افزار میکرواستیشن می باشد.

کتاب لذت اتوکد (سطح 1)

03

مخاطب اصلی این کتاب کاربرانی هستند که تا کنون با نرم افزار AutoCAD کار نکرده و به عبارتی در این زمینه نوآموز هستند. شیوه نگارش کتاب تفاوت زیادی با کتابهای با هدف مشابه دارد؛ در اغلب کتاب های آموزشِ نرم افزارهای رایانه ای، به علت گستردگی نرم افزارها و بویژه سعی نویسنده بر بیان تمامی قسمت ها، متاسفانه این مشکل دیده می شود که کاربر نوآموز به یکباره با حجم وسیعی از اطلاعات کاملا جدید و ناآشنا روبه رو می شود که یادگیری همه آن غیرممکن یا بسیار سخت و زمانبر می نماید، در نتیجه یا دست از مطالعه آن برمی دارد ویا پس از مطالعه کتاب با سختی بسیار، باز هم قادر به انجام کار به صورت عملی نیست و اغلب فقط در حد مثالهای کتاب می تواند از نرم افزار استفاده کند، اما در عین حال فرمان هایی می داند که حتی کسانی که مدت هاست با آن نرم افزار کار می کنند هنوز نه می دانند و نه حتی یکبار هم به آن ها نیاز پیدا کرده اند.

در این کتاب سعی بر آن است تا کاربرد نرم افزار AutoCAD به ساده ترین روش و با حذف قسمت های پیچیده و دست و پاگیر، برای نوآموز گفته شود تا توانایی انجام هر نوع ترسیمی در او ایجاد گردد. بدین منظور فقط فرمان های کلیدی که کاربرد اساسی دارند گفته شده و بعد از هر فرمان تمرینی متناسب با آن آمده که در عین سادگی شامل نکات مهمی است و شخص، برای بهرهمندی از حداکثر نتیجه، باید بتواند فقط با استفاده از فرمانهایی که تا آنجا آموخته آن را ترسیم کند.

در این روش چون کاربر برای ترسیم موضوعات متفاوت، تعداد محدودی فرمان در اختیار دارد، ناچار به ترکیب و تکرار آن ها می شود که این امر علاوه بر اینکه از دلسرد شدن شخص به علت روبرو شدن با پیچیدگیها و تعدد فرمانها جلوگیری میکند، باعث افزایش تسلط و خلاقیت و در نتیجه توانایی ترسیم اشکال بسیار پیچیده نیز میگردد، همچنین فرد با یادگیری هر فرمان جدید حالت های مختلفی که می تواند از آن استفاده کند را در نظر می گیرد.

حجم فایل: 826 کیلوبایت

رمز : gistech.ir

 

دانلود “lezat-autocad 1.rar” lezat-autocad 1.rar – Downloaded 35341 times – 825 KB

کتاب لذت اتوکد (سطح ۲)

مخاطب اصلی این سطح کسانی هستند که با فرمان های اولیه اتوکد آشنایی مختصری داشته باشند در این سطح، مطالب تکمیلی جهت رساندن کاربر تازه کار به حدی که با سرعت قابل قبولی قادر به ترسیم نقشه های دوبعدی در حد فاز 2 معماری است، بیان می گردد. این مطالب شامل زیرشاخه های مهمِ فرمان های قبلی، فرمان های میانبر و تکمیلیِ جدید و نیز روش های ابتکاری جهت بالا بردن «خلاقیت » در ترسیمات دو بعدی می باشد.

02

در برخی موارد، ابتدا یک مساله ترسیمی مطرح شده، که کاربر باید قبل از خواندن ادامه مطلب، مساله را حل نماید. این امر باعث می شود تا اهمیت فرمان، یا روش پیشنهادی که بیان می گردد به خوبی درک شده و فرمان به راحتی فراموش نشود.

بخش ۱

 • روش‌های دادن فرمان‌ها
 • زیر شاخه های مهم و فرمان‌های جدید
 • فرمان‌های ترسیمی
 • فرمان‌های ویرایشی
 • فارسی نویسی
 • موارد کلی
 • تنظیمات
 • اندازه گذاری

بخش 2

 • شناخت اتوکد سه بعدی
 • ساخت مدل‌های سه بعدی
 • ایجاد احجام
 • ویرایش احجام

حجم فایل: 5.8 مگابایت

رمز : gistech.ir

 

دانلود “Lazzat AutoCAD 2” Lazzat AutoCAD 2.rar – Downloaded 22893 times – 6 MB

کتاب اتوکد برای ترسیم دو بعدی و سه بعدی

نوشته آقایان مصطفایی پور و شخصی نیائی می‌باشد. در این کتاب قصد نویسنده آشنایی سریع خواننده با ابزارهای ترسیم و ویرایش دو بعدی و سه بعدی و ایجاد خروجی بوده است. این کتاب در ۸۲ صفحه و در قالب ۴ فصل بیان شده که فصل‌های این کتاب شامل موارد زیر می‌باشد:

01

 • آشنایی با نرم افزار اتوکد
 • دستورات ترسیمی و ویرایشی دو بعدی
 • دستورات ترسیمی و ویرایشی سه بعدی
 • تکمیل و تهیه خروجی نهایی

حجم فایل: 1.81 مگابایت

رمز : gistech.ir

 

دانلود “AutoCAD baray tarsim 2D-3D” AutoCAD baray tarsim 2D-3D Ghateate Sanati.rar – Downloaded 5017 times – 2 MB

کتاب راهنمای اتوکد

مطالب این کتاب621 صفحه ای براساس اتوکد 2002 و به صورت آموزشی و نه مرجع تهیه شده اند و برای فهم بهتر و کاملتر آن لازم است که فصول به ترتیب خوانده شوند . هرچند سعی شده است پس از چند فصل اول مطالب مربوط به هم، همگی در یک فصل گنجانده شوند و هرجا نیاز به مراجعه به فصل دیگری نیز هست به این مورد اشاره شده است . برخی از مطالب که سنخیت چندانی با مطالب دیگر نداشتند، یا به دلیل اهمیت بسیار زیادشان، در زمان های مختلف نیاز به مراجعه به آنها وجود داشت، در پیوستهای انتهای کتاب آورده شده اند.

ذکر نکته زیر از مقدمه کتاب خالی از لطف نیست:

یکی از همکلاسان سابقم تعریف می کرد که چندی پیش برایش فرصتی پیش می آید تا با یک شرکت معتبر کره ای یک قرارداد همکاری ببندد . هنگام ملاقات حضوری با مسئولان شرکت از او خواسته می شود تا سابقۀ آشنایی اش را با کامپیوتر و برنامه های کار بردی مهندسی ذکر کند . او هم بلافاصله از برنامه های محاسباتی (برنامه هایی مانند SAFE ,ETABS ,SAP و … که در رشتۀ عمران مورداستفاده قرار می گیرند) نام می برد. مصاحبه کنندۀ کره ای از او می پرسد چقدر با اتوکد آشنایی دارد . او هم پاسخ می دهد که اتوکد برنامه ای مخصوص نقشه کشی است و مهندسان با آن کاری ندارند . در میان ناباوری این ادعای او پذیرفته نمی شود و تنها به دلیل عدم تسلط به برنامۀ اتوکد او در مصاحبه مردود می شود.

حجم فایل: 12.4 مگابایت

رمز : gistech.ir

 

دانلود “Autocad.rar” Autocad.rar – Downloaded 9424 times – 12 MB

کتاب آموزش نرم افزار AutoCad 2011

این کتاب با گفتاری واضح و به زبان ساده تمام بخش های این نرم افزار را توضیح داده و نحوه استفاده از آنها را بیان می کند.

سرفصل های کتاب:

-آشنایی با ابزارهای ترسیمی و ویرایشی

– آشنایی با چگونگی ترسیم پلن

– آشنایی با ترسیم قطعات صنعتی

– ترفندهای ترسیمی

– آشنایی به ابزارهای سه بعدی اتوکد

– و …

حجم فایل: 1.66 مگابایت

رمز : gistech.ir

دانلود “AutoCad_2011_Learning” AutoCad_2011_Learning.rar – Downloaded 8118 times – 2 MB

کتاب آموزش نرم افزار AutoCad 2012

دومین جزوه، جزوه ای با نام راحت یاد بگیرید و راحت بکار بگیرید نوشته آقای آریانی می‌باشد. این جزوه جهت ارائه به کارآموزان دوره اتوکد تهیه شده است. این جزوه در ۱۶۷ صفحه سعی به بیان موارد زیر را دارد:

 • آشنایی با ابزار های ترسیمی و ویرایشی
 • آشنایی با چگونگی ترسیم پلان، نما، برش برای رشته های ساختمانی
 • آشنایی با ترسیم قطعات صنعتی
 • ترفند های ترسیمی برای ترسیم هرچه زودتر و دقیق‌تر در اتوکد
 • آشنایی با ابزار های ۳ بعدی ساز و ویرایش موضوعات سه بعدی
 • آشنایی با ایجاد مدل ۳ بعدی با استفاده از موضوعات ۲ بعدی موجود در صفحه کاری
 • آشنایی با اعمال متریال و ساختن متریال و ویرایش متریال در اتوکد
 • آشنایی با نور و تنظیمات نور و همچنین رندر گرفتن و تنظیمات رندر در اتوکد
 • آشنایی با ایجاد انیمیشن و کنترل آن در اتوکد

حجم فایل: 5.64 مگابایت

رمز : gistech.ir

 

دانلود “AutoCad 2012” AutoCad 2012.rar – Downloaded 10965 times – 6 MB

جزوه کاربرد رایانه در نقشه برداری ۲

04

اولین جزوه، می باشد که توسط مهندس راستگو تألیف گردیده است. در این جزوه به آموزش کار با نرم افزار اتوکد در حد ترسیم ۲ بعدی پرداخته شده است. این جزوه در ۱۰۱ صفحه با قصد آموزش کاربر با محیط نرم افزار، ابزار ترسیمی و ویرایشی دو بعدی، تنظیمات، ایجاد خط اندازه، آشنایی با کلمات میانبر و تمرینات مفید در این زمینه تنظیم گردیده است.

حجم فایل: 3.49 مگابایت

رمز : gistech.ir

دانلود “karbord2” karbord2 92.2.25.rar – Downloaded 8066 times – 3 MB

38 نظر

 1. نقیب الله مختار

  بسیار تشکر که زحمت زیاد را متقبل شیدید و خدمتی را برای روندگان راه ساختمان و عمران و زیباسازان فریکی یک جغرافیه انجام دادید بهترین سایتی که در قسمت دانلود دیدم همین سایت است . زنده و خوش باشید

  پاسخ
 2. وحید

  با سلام
  فقط در یک جمله می تونم بگم امیدوارم در طول زندگانی هیچ مشکل و غمی نداشته باشین ممنونم شاد و آزاد باشین

  پاسخ
 3. وفا

  سلام طاعاتتان قبول از بابت کتابها بسیار سپاسگزارم تنها سایتی که بدون دردسر اطلاعات در اختیار کاربران قرار می دهد هستید متشکرم.

  پاسخ
 4. ژینا

  سلام قبلا هم مزاحم شدم پرسیدم که با چه بر نامه ای این بسته ها که واسه دانلود گذاشتین باز میشه و قابل استفادس ولی پاسخی نگرفتم ازتون میخوام لطف کنید بهم بگید.ممنونم.

  پاسخ
 5. محمد از آمریکا

  واقعا ممنون با یک جستجوی ساده به سایت شما رسیدم و به بهترین شکل به خواسته هام رسیدم. ممنون و خسته نباشید

  پاسخ
 6. حمیدرضا از خواف

  بسیار بسیار مفید واقع گردید.از دانلود بسیار راحت آن متشکرم و آرزوی موفقیت دارم.خدا خیرتون بدم.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *