آموزش ابزارهای Conversion Tools در ArcGIS – بخش دوم

2 – Raster To Point

به کمک این ابزار میتوان هر Pixel از فایل رستری را به یک فایل وکتوری Point تبدیل کرد.اطلاعات مربوط به هر Pixel نیز در جدول اطلاعاتی لایه خروجی ذخیره میشود.

04

 

05

جعبه ابزار Raster To Point را از مسیر :

Arc Toolbox / Conversion tools / From Raster باز کنید . در قسمت raster Input لایه رستری خود را وارد کنید. در پنجره Field فیلد را انتخاب کنید.در انته نیز نام و مسیر ذخیره را مشخص کنید.پس از ایجاد فایل جدید جدول Attribute آن را باز کنید . همانطور که می بینید در فیلد GRID CODE_ ارتفاع هر نقطه ذخیره شده است.

 

3 – Raster To Polygon

از این ابزار جهت تبدیل فایل های رستری integer ( عدد صحیح ) به پلی گون استفاده میشود.فایل های رستری که بر اساس ارزش بعد سوم آنها ، ارزش دهی مجدد (Reclassify) شده باشند را میتوان با استفاده از همان فیلد مربوط به بعد سومشان به پلی گون تبدیل کرد.( در ابزار های بعدی نحوه ارزش دهی مجدد یا همان Reclassify آموزش داده خواهد شد .)

ابزار Raster to Polygon را از مسیر :

Arc Toolbox / Conversion tools / From Raster باز کنید .در قسمت Input Raster لایه خود را وارد کنید.در پنچره Filed گزینه Value که ارزش پیکسلی آن را نشان میدهد انتخاب کنید.و در انتها نام و مسیر ذخیره آن را تعیین کنید.سپس OK کنید.

ترتیبی که سایت تخصصی جی.آی.اس برای مطالعه سری جعبه ابزار Conversion پیشنهاد می کند:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *