خروجی نقشه با یک مقیاس ثابت با نرم افزار ArcGIS 10.2

خیلی وقت ها پیش می آید که باید یک نقشه را با یک مقیاس ثابت خروجی بگیریم معمولا مقیاس را در msp scale وارد می کنند و به layout view می روند و از نقشه خروجی می گیرند اما این روش دردسر های خاص خود را داشته و روش منطقی ای هم نمی باشد ما در این جا راهکار صحیح،راحت، و بدون دردسر را به شما معرفی خواهیم کرد.

پس با ما همراه باشید و مراحل را گام به گام با ما طی کنید:

نرم افزار را اجرا کنید:

بعد اجرای نرم افزار لایه های مورد نظر خود را Add کرده و یا نقشه ای که از قبل تهیه کردید را باز کنید. و یا می توانید از کلید ترکیبی  CTRL+O در محیط سیستم عامل ویندوز استفاده کنید.

01

بعد از لود شدن کامل داده هایتان به Layout view رفته برای اینکار شما می توانید از بخش مجزا استفاده نماید 1-همان طور که در شکل ملاحضه می فرمایید از منو Viewو دوم از بخش در پایان صفحه کاریتان.

02

بعد از وارد شدن به Layout view در پنجره این بخش همانند شکل کلیک راست کرده و روی Propertis کلیک نمایید.

03

در صفحه باز شده به بخش مشخص شده در شکل مراجعه کنید و در قسمت Extent روی Fixed Scale کلیک کنید.

04

حال در این صفحه روی  scale کلیک کنید و سپس مقیاس مورد نظر تان را انتخاب کنید و یا اینکه نه خوتان مبادرت به شخصی سازی این کار نمایید.

05

در این بخش مقیاس مورد نظر خود را وارد و  Add را بزنید.همچنین می توانید یک مقیاس را لود کنید و ذخیره از تنظیم موردنظرتان داشته باشید.

06

برای تغییر Format مقیاس تان در تب Scale format کلیک کنید. برای ویرایش فرمت روی Edit کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود

07

در اینجا می توانید نوع نمایش مقیاس تان، ثابت و یا نسبی را با توجه به هدفتان انتخاب نمایید. و یا نوع جداکننده ها یا معکوس کردن آن را شخصی سازی کنید.

08

نویسنده: عباسعلی داداشی سوادکوهی

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *