دانلود آرک هیدرو (Arc Hydro)

مدیران منابع آب از سیستم اطلاعات مکانی (GIS) برای تجسم و تجزیه و تحلیل داده های هیدرولوژیکی برای انجام وظایفی از قبیل ارزیابی کیفیت آب، برآورد میزان آب دردسترس، برنامه ریزی پیشگیری از سیل، طوفان و درک محیط طبیعی و مدیریت منابع آب بهره می برند. Arc Hydro نقطه شروع برای تجزیه و تحلیل منابع آب با نرم افزار ArcGIS است.

Arc Hydro چیست؟

مدل داده ای برای منابع آبی

ArcHydro که با همکاری صنعت، دولت و دانشگاه توسعه یافته است، ساختار داده ای در GIS است که داده های هیدرولوژیک را به روش های تصمیم گیری و مدل سازی منابع آب لینک می کند. استفاده از آرک هیدرو به شما کمک می کند تا مجموعه داده هایی بسازید که بتواند با مدل منابع آب یکپارچه شود. مدل داده هایArcHydro ساختار داده های آب را استاندارد کرده به طوری که داده ها را می توان به طور مداوم و کارآمد برای حل مشکلات منابع آب در هر مقیاسی استفاده نمود. Arc Hydro برای شما امکان ساخت مدل داده های خود و ادغام آن با ابزارهای آرک هیدرو را فراهم می آورد.

مجموعه ای از ابزارها برای تجزیه و تحلیل منابع آبی

مدل داده Arc Hydro به همراه مجموعه ای از ابزارها برای ایجاد مجموعه داده های سازگار با ArcHydro و اجرای مدل داده عرضه شده است. ابزارهای Arc Hydro در نرم افزار ArcGIS کار می کنند، اما برخی از آن ها نیاز به ArcGIS Spatial Analyst نیز دارند. از Arc Hydro برای انجام موارد زیر استفاده می شود:

 • تولید و پرکردن یک geodatabase متعلق به آرک هیدرو از منابع داده های برداری و رستری.
 • ایجاد روابط بین لایه های مکانی.
 • اعمال شبکه های هندسی برای دستیابی به تجمع بالادست و پایین.
 • انجام آنالیزهای پیشرفته برروی منابع آب (به عنوان مثال، تعیین حوزه و خصوصیات آن)
 • توسعه طرح آبی گره-لینک.
 • استفاده از چارچوب تبادل اطلاعاتXML برای یکپارچه سازی داده ها با مدل های خارجی.

01 تجسم یک مدل آبخیزداری ایجاد شده با استفاده از ساختار داده ها و ابزارهای Arc Hydro

Arc Hydro نوار ابزارها، منوها، و و ابزارهای geoprocessing ارائه می کند که به شما اجازه می دهد محیط مدل سازی یکپارچه ای را برای داده های هیدرولیکی در نرم افزار ArcGIS ایجاد کنید. شما می توانید ArcGIS را به همراه ابزارهای geoprocessing موجود در ArcHydro برای ساخت مدل های geoprocessing از منابع آبی خود به کار بگیرید، که نتیجه آن می تواند در محیط های دسکتاپ و وب مورد استفاده قرار گیرد.

02

گردش کار پردازش زمین با استفاده از ArcHydro در ModelBuilder

با استفاده از آرک هیدرو چه کاری می توانید انجام دهید؟

 • ایجاد نقشه های پایه (basemap) و داده هایGIS که از شبیه سازی های شما پشتیبانی کرده و از اطلاعات هیدرولیک (نوع خاک، کاربری اراضی، پوشش گیاهی)، توپوگرافی (مساحت، شیب)، و توپولوژیک (ارتباط، شبکه) استفاده می کنند.
 • ترکیب سازه های ساخته شده به دست انسان با شبکه های جریان برای یکپارچه سازی داده ها و محیط مدل سازی جریان های آبی به منظور مدیریت دارایی ها و پشتیبانی از مدل سازی هیدرولوژیکی.
 • بررسی داده های خود برای آشکار کردن شرایط جریانی که ممکن است نادیده گرفته شده باشند(به عنوان مثال، تغییرات شیب یا خاک).
 • یکپارچه سازی داده های مکانی و زمانی.
 • گرفتن ورودی داده ها از مدل های هیدرولوژیکی و هیدرولیکی خارجی.
 • نمایش نتایج شبیه سازی خود بر روی نقشه و ادغام با دیگر آنالیزهای GIS از قبیل مسیریابی وسایل نقلیه و آنالیز تاثیر (impact analysis).

03 داده ها منابع آبی در GIS در لایه هایی ذخیره می شوند که می تواند به صورت انتخابی نمایش داده شده تا حوضه های آبخیز واقعی را مدل کند. این تصویر چهار لایه را نشان می دهد: shaded relief، حوضه های آبخیز، خطوط زهکشی، و نقاط حوضه.

04دشت سیلابی و اطلاعات عمق سیل برروی تصویر و نقشه پایه خیابان.

دانلود Arc Hydro

روش اول: استفاده از این لینک (نیاز به ابزارهای فیل شکن ! ) -> برای تمامی ورژن های ArcGIS قابل دستیابی و دانلود می باشد.

روش دوم: دانلود از سرور مدیافایر برای ArcGIS 10.3.0.4 :

لینک دانلود برای سیستم های 32 بیتی

لینک دانلود برای سیستم های 64 بیتی

نکته: در صورت کارنکردن نام و رمز بالا، می توانید از این لینک نرم افزار Hec-GeoHMS را دانلود و نصب کنید. این نرم افزار به طور پیش فرض ArcHydro را که از پیش نیازهای آن است برروی ArcGIS شما نصب خواهد کرد.

ترتیبی که سایت تخصصی جی.آی.اس برای مطالعه سری آرک هیدرو (ArcHydro) پیشنهاد می کند:

24 نظر

 1. صادق

  با سلام.

  با این user و passwors نشد وارد سایت esri بشم!!
  مشکل از کجاست؟
  چطور میشه این مشکل رو رفع کرد. لطفا راهنمایی بفرمائین.

  پاسخ
 2. mehr

  سلام

  ضمن تشکر از سایت پر محتوی شما

  نمیشه از این پسورد استفاده کرد

  میشه لطفا آرک هیدرو ۱۰٫۱ رو آپلود کنید شدیدا احتیاج دارم

  ممنون میشم

  پاسخ
  1. ادمین

   در کامنت های بالا هم عرض شد که این یوزرنیم و پسورد فعلا کار نمی کند. در صورت یافتن یوزر و پسورد جدید حتما در سایت قرار داده خواهد شد.

   پاسخ
 3. mahdi

  ممنون عالی بود. نصب شد. دوستانی که لازم دارن Archydro رو نصب کنن، با نصب نرم افزار Hec-GeoHMS به راحتی براشون نصب میشه. 🙂

  پاسخ
 4. ریحانه

  سلام arc hydro هنگام نصب eror میده، gisبا ورژن ۱۰٫۳ هست با ۱۰٫۳ نصب میکنم ، ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *