دانلود افزونه تحلیلگر کوئری (Query Analysis) برای ArcGIS

افزونه تحلیلگر کوئری (Query Analysis) که با ArcGIS 10.1 و پس از سازگاری دارد، با پشتیبانی از فایل های رستر، امکان ساخت پرس وجوها و کوئری های پیچیده ای را برروی چندین رستر تک باندی فراهم می آورد.

افزونه Query Analysis برای ایجاد سریع یک کوئری که شامل ورودی رستر و قیدهای تعریف شده توسط کاربر است طراحی شده است. این افزونه شامل ابزار ویرایشگر کوئری (Query Editor)، و ابزار ” جدول خروجی پیکسل منبع ( SPOT: Source Pixel Output Table ) ” است که امکان بررسی بیشتر و تجزیه و تحلیل خروجی کوئری را فراهم می آورد .
ویرایشگر کوئری به شما اجازه می دهد تا کوئری های ساده ای بسازید، به عنوان مثال پیدا کردن مناطقی که کمتر از دو ساعت فاصله پیاده روی از مکانی خاص دارند، با استفاده از رستر هزینه-فاصله (cost-distance raster).

two_hour_query
کوئری های پیچیده تر از ترکیب چندین باند با استفاده از منطق بولی به وجود می آیند. مثلا، این کوئری نواحی که بالای 1500 متر با شیب کمتر از 10 ٪ ، که در فاصله 500 متر از رودخانه هستند را می یابد.

Multi_Clause_query
شما می توانید رسترهای پیوسته و طبقه بندی شده (categorical) را نیز با هم ترکیب کنید. نمونه ای از این گونه کوئری ها عبارت است از: یافتن مکان های زیر 1358 متر و دارای شیب کمتر از 5 ٪ است که نزدیک به جاده و لبه های جنگل هستند، به استثنای مناطقی که برخی از انواع خاص از پوشش زمین دارند . همچنین با استفاده از گروه بندی می توان عبارت های جستجو را به صورت سلسله مراتبی با هم ترکیب کرد.

More_complex_query1

علاوه بر این ها، شما می توانید وزن نیز به کوئری اضافه کنید تا خروجی شما تنها یک فایل باینری ساده بله / خیر نباشد، بلکه در عوض خروجی یک مقدار وزنی باشد که به شما می گوید مکان یافت شده تا چه اندازه با معیارهای کوئری شما مطابقت و تناسب دارد.

Add_weights_to_Queries
همچنین شما می توانید کوئری ها را ذخیره کرده و با بقیه به اشتراک بگذارید .
مجموعه این قابلیت ها به شما کمک خواهد کرد که به سرعت اطلاعات موردنظر خود را از چند رستر استخراج کرده و به راحتی سناریو های مختلف کوئری را کشف کرده و با بقیه به اشتراک بگذارید.

حجم: 2.37 مگابایت

رمز: gistech.ir

دانلود “ArcGIS 10.1 - Query Analysis Add-In” ArcGIS 10.1 - Query Analysis Add-In.rar – Downloaded 3885 times – 2 MB

6 نظر

 1. masoud

  با سلام
  چند تا سوال درمورد-query- داشتم. چون برا کار درسی ارشدم دچار مشکل شدم.اگه براتون امکان داره کمکم کنید.با تشکر اورژانسی-مشروطی-اخراجی و پاسی
  ۱- انواع روش های -query- و مقایسه نتایج و کاربردهای آنها؟
  ۲- نقش -relation function- ها در query- را توضیح دهید؟
  ۳- روایط -logical function- در تجمیع متغییرهای مکانی با مثال؟
  ۴- روابط متقابل در -query- ونقش این روابط در انتخاب عوارض را توضیح دهید؟
  ۵- تشریح مدل سازی هر نوع مکان یابی با -query- یا پرس و جوی فضایی؟
  ۶- پرس و جوی فضایی و هم پوشانی را مقایسه و تشریح و مثال بزنید؟(overlay and select by location)
  ۷-نقش -wild card-ها در پرس و جوهای مکانی؟

  پاسخ
 2. محمد

  سلام
  ببخشید بچه ها یه سوال داشتم خواهش میکنم اگر کسی میدونه جواب رو برام ایمیل کنه خیلی ضروریه
  من وقتی یه فایل اکسل رو وارد جی ای اس میکنم جدول توصیفی اون رو توی جی ای اس نشون نمیده بنظرتون مشکل کجاس ؟
  ممنون

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *