دانلود آرک جی.آی.اس ۱۰٫۴٫۱ (ArcGIS 10.4.1) + کرک و داده های کمکی

نرم افزار ArcGIS 10.4.1 و ArcGIS for Desktop 10.3 را به همراه، کرک و داده های  آن می توانید از لینک های زیر دانلود کنید. اکثر لینک هایی که ارائه شده اند قابلیت رزوم و ادامه دانلود پس از توقف آن را دارند.

به مرور لینک های دیگری نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد. درصورتی که لینکی کار نکرد، لطفا در قسمت دیدگاه ها اطلاع دهید تا تصحیح شود.

 

 دانلود کیجن (تولیدکننده لایسنس) برای ArcGIS

این کیجن، برنامه ای است که تاکنون برای تولید فایل لایسنس ArcGIS به کار می رقته است. در صورتی که فایل لایسنس ArcGIS خود را ندارید می توانید از این برنامه استفاده کنید.

 روش استفاده:

 1. ArcGIS Keygen را اجرا کنید.
 2. در برگه Desktop، ورژن آرک جی آی اس خود را (مثلا ۱۰٫۱ ) را در در قسمت ورژن تایپ کنید.
 3. دکمه All را کلیک کنید.
 4. فایل جدیدی به نام service.txt ایجاد کرده و محتویاتی که در پنجره کیجن می بینید را در آن وارد کنید.
 5. عبارت this_host را با نام کامپیوتر خود جایگزین کنید.
 6. این فایل را ذخیره کرده و ببندید.
 7. مراحل کرک آرک جی.آی.اس را با این فایل لایسنس ادامه دهید.

 

دانلود  آرک جی.آی.اس 10.2.2 (Arc GIS 10.2.2)

نرم افزار آرک جی.آی.اس 10.2 (ArcGIS 10.2) را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید :

 

دانلود  آرک جی.آی.اس 10.3 (Arc GIS 10.3)

نرم افزار آرک جی.آی.اس 10.3 (ArcGIS 10.3) را می توانید از لینک های زیر (به همراه افزودنی ها ) دانلود کنید.

 افزودنی های ارائه شده عبارتند از :

 • ArcGIS BackgroundGP for Desktop 10.3
 • ArcGIS Case Tools for Desktop 10.3
 • ArcGIS Data Interoperabilitity Extension for Desktop 10.3
 • ArcGIS Data Reviewer for Desktop 10.3
 • ArcGIS Desktop Tutorial Data 10.3
 • ArcGIS VBA Compatibility 10.3
 • ArcGIS Workflow Manager for Desktop 10.3
 • ArcObjects SDK for Java 10.3
 • ArcObjects SDK for NET Framework 10.3
 • ArcReader for Windows 10.3

 

دانلود :

 

دانلود  آرک جی.آی.اس 10.4.1 (Arc GIS 10.4.1)

نرم افزار آرک جی.آی.اس 10.4.1 (ArcGIS 10.4.1) را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید.

 

نکته مهم در دانلود: در صورتی که از سرور Mediafire برای دانلود استفاده می کنید و با پیغام خطا روبرو شدید، ابتدا یک اکانت جدید در سایت فوق ایجاد کنید تا بتوانید دانلود را انجام دهید.

 

دانلود کرک  آرک جی.آی.اس 10.3 (Arc GIS 10.3)

فایل های موردنیاز برای کرک این ورژن را از لینک زیر می توانید دانلود کنید.

رمز: gistech.ir

دانلود “arc103Crack” arc103Crack.rar – Downloaded 29572 times – 2 MB

 

دانلود کرک  آرک جی.آی.اس 10.4.1 (Arc GIS 10.4.1)

فایل های موردنیاز برای کرک این ورژن را از لینک زیر می توانید دانلود کنید.

رمز: gistech.ir

دانلود “ArcGis_v10.4.1_cr.rar” ArcGis_v10.4.1_cr.rar – Downloaded 18536 times – 4 MB

روش کرک آرک جی.آی.اس ArcGIS

 1. نصب نرم افزار ونصب License Manager
 2. گذاشتن نام کامپیوتر خود به جای عبارت anyserver یا this_host در فایل service.txt و سپس کپی کردن این فایل و فایل ArcGIS.exe در محل نصب لایسنس (این دو فایل باید روی فایل های موجود در فولدر License10.?\bin قرار گیرند. در صورتی که برای جایگزین کردن فایل ArcGIS.exe مشکل داشتید، ابتدا در Control panel\Administrative  tools\services سرویس ArcGIS License Manager را متوقف کنید، فایل را جایگزین کنید و مجددا سرویس موردنظر را Start کنید.)
 3. اجرای برنامه License Server Adminstrator و زدن دکمه های Stop و سپس Start و سپس Reread (و اندکی صبر)
 4. اجرای برنامه ArcGIS Administrator و انتخاب گزینه ArcInfo Concurrent و دکمه Change را زده و عبارتی متشکل از عدد 27000  و سپس علامت @ و سپس نام کامپیوتر را وارد کنید (به این شکل نامکامپیوتر@27000 ). (در صورت مشکل صرفا عبارت localhost را بدون هیچ اضافه ای در این کادر وارد کنید.)
 5. در قسمت Availability بررسی کنید که لایسنس ها از نوع permanent باشند و معمولا تعداد آن ها نیز 2048 تاست.
 6. فایل AfCore.dll را نیز در فولدر متناظر با آن در محل نصب ArcGIS جایگزین کنید.

 

توجه 1: با تشکر از عزیزانی که در طی این مدت مورد نصب ArcGIS دیدگاه ها و کامنت هایی را در این صفحه مطرح کرده بودند، به دلیل سنگین شدن محتوای صفحه، کامنت های غیرمفید حذف شدند تا فضا برای کامنت ها و دیدگاه های جدید نیز وجود داشته باشند. همچنین بقیه دوستانی که اقدام به نصب Arc GIS می کنند و به مشکل برمی خورند حتما قبل از طرح سوال ، دیدگاه های مطرح شده توسط بقیه افراد را مطالعه کنند تا از تکرار یک مسئله واحد جاوگیری شود.

توجه 2: مسائل و مشکلات خود را درباره نصب و استفاده از این نرم افزار صرفا در انجمن تخصصی جی.آی.اس (GISTech.ir/forum) در بخش آرک جی.آی.اس (ArcGIS) مطرح کنید. مشکلات دانلود و لینک های خراب را می توانید در بخش دیدگاه های همین صفحه اطلاع دهید تا رسیدگی شوند.

144 نظر

 1. سعید

  من وقتی برای اولین بار ۱۰٫۱ را نصب کرک کردم مشکلی نداشتم ولی الان قتی نصب میکنم میخاهم اجرا کنم با پیغام اینکه ساعت سیستم را ۲۴ ساعت عقب تر ببرید روبرو میشوم . ووقتی اینکار را میکنم . باز هم همین پیغام . چندین مرتبه ویندوز را دوباره نصب نرم افزار را دوباره نصب کردم . بازهم همین . ساعت سیستم را ۲۴ ساعت یکسال و ….. جلو عقب میکنم باز هم همین . هر دفعه با تغییراتی نصب میکنم (در کلیات نه ) بازهم همین . رش نصب شما را در بالا خواندم . تنها فرق من در ردیف ۱۳ عبارت نام کامپیوتر و یا localhost را جایگزین میکنم . حالا میخواهم طبق گفته شما عمل کنم و ۲۷۰۰@ را هم بیاورم و دوباره نصب کنم . که احتمالا نتیجه ای نگیرم . حسابش را بکنید هردفعه باید ۹٫۳ را remove که گاهی مجبور به عوض کردن ویندوز میشم بعد نصب میکنم . لی موفق نمیشم . هرچند یکی دوبار اول موفق بدم که مجبور به تغییر ویندوز شدم . به نظر شما اشکال کجاست . یا فقط به سیستم من ربط دارد.

  پاسخ
  1. ادمین

   پیغام جالبیه. تا حالا ندیده بودم نرم افزاری پیغام بده ساعت سیستم رو عقب ببرید.
   چرا ۹٫۳ رو هر دفعه پاک می کنید؟ مگه ۱۰٫۱ نصب نمی کنید؟ کرک هر ورژن تنها برای همون ورژن قابل استفاده است.
   ضمنا مقصود از نام کامپیوتر عبارت “نام کامپیوتر” یا “localhost” نیست. localhost که مطمئنا جواب نمیده. هر کامپوتر یه اسمی داره که اگر (در ویندوز XP) روی My Computer راست کلیک کنید و گزینه properties رو انتخاب کنید. در تب Computer name یه گزینه ای هست به اسم Full computer name که نام کامپیوتر شماست (دقت کنید که نقطه آخرش جزو نام کامپیوتر نیست.) توی هموم تب پایینش یه دکمه داره به اسم Change که اگه خواستید میتونید نام کامپیوترتون رو تغییر بدید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 2. سعید

  با سلام . میدونم کرک هر ورزن مربوط به خودشه آخه من از ۹٫۳ استفاده میکردم . طبیعیه که با دیدن ورژن جدید آدم کنجکاو میشه که امتحانش کنه . حقیقتا من مبتدی نیستم میدونم که نام کامپیوتر از کجا تعیین و عوض میشه من دوبا رتونستم با موفقیت نصب کنم . هرچند در عوض کردن ویندوز کمی افراط دارم ولی ایندفعه واقعا مجبور بودم ویندوز عوض کنم البته نصب دوم برای امتجان یک روش دیگه بود که موفق هم شدم منظورم در دستکاری فایل service.txt در شاخه bin بود.
  یواش یواش فکرم میکنم اسری آی پی کامپیوتر من را در نصب اول و دوم ثبت کرده بخصوص اینکه ثبت نام هم کردم .و شاید در آن نصب ساعت سیستم من درست نبوده و تاریخ نصب من را برای expir نرم افزار درنظرگرفته و چون من آن وقت را الان نمیدانم منظورش از همان هنگام ۲۴ ساعت فرق داره . به نظرشما امکان داره یا عیب از جای دیگر است .

  پاسخ
 3. سياوش

  سلام جناب مهندس و با تشکر از وبسایت شما
  چند روزی هست که میخوام arcmap10.1 را اجرا کنم با پیغام
  the system clock has been set back than 24 hours
  مواجه میشم ساعت و تاریخ سیستم را تغییر دادم به جلو وعقب ، تغییر نکرد . لایسنس را پاک کردم دوباره نصب کردم و مراحل کرک را به چندین روش اجرا کردم بازم نشد نرم افزار را پاک کردم و مجددا نصب نمودم بازم نشد به نظر شما تکلیف چیه !!!!!!!!!!!!!
  حوصله نصب ویندوز را هم ندارم چون کلی نرم افزار روش نصب کردم و کلی update ، لطفا کمکککککککککککککککک

  پاسخ
 4. ادمین

  در مورد اروری که سیاوش و سعید گفتند یک جا جواب میدم:
  ۱- یک نکته عمومی: هر موقع به اروری برخورد کردید بهتره متن ارور رو توی اینترنت سرچ کنید. همیشه کسی هست که قبل از شما به اون ارور برخورد کرده باشه و احتمالا راه حل هایی هم براش وجود داره.
  ۲- در مورد ارور فوق، ESRI میگه که این ارور به خاظر تغییر در تاریخ کامپیوتر یا احیانا به خاطر وجود فایل ها یا فولدرهایی برروی سیستم شما که تاریخ ایجادشون از تاریخ فعلی جلوتره اتفاق میافته. راه حل پیشنهادی ESRI هم این است که تاریخ، زمان، و time zone کامپیوترتون رو به زمان حاضر تنظیم کنید. بعد کامپیوترتون رو ریبوت کرده و مجدد ArcGIS رو اجرا کنید.
  دلیل مسئله فوق هم معلومه (ربطی به بلوکه شدن ip شما توسط ESRI نداره. اساسا اگر هم ESRI آی پی شما رو بلوکه کرده باشه با نصب مجدد ویندوز و عدم اتصال به انترنت نرم افزار باید مجددا کار کنه). License Manager موقعی که می بینه تاریخ سیستم شما عقب تر از زمان فعلی هست یا تاریخ بعضی از فایل های سیستم شما جلوتر از تاریخ سیستم هست، نتیجه می گیره که شما با عقب آوردن زمان سیستم قصد داشته اید تا سر License Manager رو کلاه گذاشته و زمان بیشتری از نرم افزار استفاده کنید. همه که مثل شما لایسنس permanent ندارن. بعضی ها هم لایسنس مدت دار میخرن.
  طبق پیشنهاد ESRI، راه حل فوق برای ورژن ۱۰ به بعد آرک جی آی اس کافیه. اگه احیانا جواب نداد توصیه می کنم افرایش زمان سیستم به یک یا چند روز جلوتر رو هم تست کنید. راه حل بعدی که برای ورژن های پایین تر مطرح شده اینه که تمام فایل ها و فولدرهایی که زمانشون از زمان سیستم جلوتره رو حذف کنید ( یا به کامپیوتر دیگه ای منتقل کرده، زمان اون ها رو تغییر داده و دوباره به کامیپوتر خودتون برگردونید). اگه این فایل ها جزء سیستم عامل باشند چاره ای نیست جزء عوض کردن ویندوز.
  برای پیدا کردن این دسته فایل ها میتونید از جستجوی خود ویندوز و گزینه Date Modified استفاده کنید.
  این هم اصل لینک در سایت ESRI
  اگه راه حل های مطرح شده رو امتحان کردید و جواب دادند، اینجا هم یه کامنت بذارین تا بقیه که به مشکل شما برمی خورند بتونند استفاده کنند.

  پاسخ
 5. سعید

  البته من قبلا افزایش زمان سیستم را به یک روز جلوتر و عقب تر امتحان کردم که جواب نداد حالا باید دنبال فایلهایی بگردم که ساعتشون جلو افتاده . ولی این حالت که با تنظیم ساعت دقیق کامپیوتر قبل از تعویض ویندوز و سپس تعویض ویندوز باید رفع بشه . این یک نکته مهم است که من قبل از این دوبار این برنامه را نصب و اجرا کرده بودم (سرنخ مهم )شک من این است که آن موقع ساعت سیستم جلو یا عقب بوده و ردی در کامپیوتر مربوط به تاریخ مانده که مربوط به سخت افزار میشود (یا برنامه ای که در setup اصلی ). به هرحال مصمم شدم این مشکل را حل کنم که در آنصورت در میان خواهم گذاشت بخصوص اینکه حالا فهمیدم مشکل به سخت افزار من مربوط نیست و دیگران هم به این مشکل برمیخورند.

  پاسخ
 6. سعید

  ضمن تشکر از سرنخ های مهمی که به من دادید مشکل من حل شد و برای اینکه دیگران به این مشکل برنخورند . توضیح میدهم .
  پیغام عقب تر بردن ساعت سیستم (البته به انگلیسی ) خاص این نسخه نیست و در نسخه های قبلی نیز امکانش هست با این ارور روبرو شویم . همانطوریکه شما از ارسی نقل قول کردید علت این مشکل وجود فایلهایی در کامپیوتر هست که زمانش مربوط به زمانهای جلو است . پیدا کردن این فایلها از قسمت جستجو و آپشن چستجو است و چون پیدا کردن آن مشکل شما را حل نمیکند . من از آن میگذرم . چون فایلهایی در این ارور تقصیر دارند که اکثرا در قسمت system32 ویندوز هستند و حذف آنها ویندوز را از کار می اندازد . گفته بودم من دوبار اول که نصب کردم به این مشکل برنخوردم . اشکال از نسخه نصب ویندوز من بود که من در این اواخر به علت صرفه جویی نسخه ای را که دستکاری شده بود و نیاز به تنظیمات و وارد کردن سریال نداشت نصب میکردم . بنابر این با عوض کردن نسخه ویندوز مشکل حل میشود . نسخه های دستکاری شده ممکن است چنین زحمتی به کاربران دهند . توضیحات مفصل این ارور در سایت اسری که با کپی عین ارور در گوگل میتوان آن را سرچ کرد آورده شده است .

  پاسخ
 7. Amir

  با سلام
  ممنون
  کار کرد. فقط یه مشکل وسط کار داشتم که نمی تونستم ArcGIS Administrator را باز کنم (پیدا کنم). گفتم شاید بقیه هم همین مشکل رو داشته باشن:
  C:\Program Files (x86)\Common Files\ArcGIS\bin\ArcGISAdmin.exe
  ویندوز من ۷ هستش که برای XP باید عبارت (x86) رو نادیده گرفت. بازم ممنون

  پاسخ
 8. fereshte

  با سلام
  چرا همش میگه دیدگاه شما تکرارییه؟؟؟؟؟؟؟؟من یه مشکل همون ابتدا دارم تو نصب کرک مرحله ۶ که اطلاعاتو باید جایگذین کنم اونجا اصلا past فعال نیست چطور باید اینکارو انجام بدم؟

  پاسخ
  1. ادمین

   سلام
   تکراریه چون چند بار دیگه هم شما همین مطلب رو وارد کردید. کسانی که برای بار اول دیدگاهی رو می نویسند باید صبر کنند تا توسط مدیر فنی سایت تایید بشه. برای دفعات بار به طور خودکار دیدگاه شما تایید خواهد شد.
   توی مرحله ۶ باید محتویات موجود توی Keygen رو کپی کرده و توی فایل service.txt قرار بدید نه برعکس.

   پاسخ
  1. ادمین

   به جای this_host باید اسم کامپیوتر خودتون رو بذارید.
   روی My Computer راست کلیک کنید و بعد Properties. از اونجا می تونید نام کامپیترتون رو پیدا کنید.

   پاسخ
 9. مهدی

  با سلام و تشکر از سا یت خوبتون
  من تمام مراحل را انجام دادم
  فقط در انجام مرحله ۶ یه مشکلی پیش آمده و آن اینه که وقتی متن را از کی گن کپی می کنم توی فایل سرویس، از مسیر اعلام شده وقتی می خواهم ذخیره کنم با پیغام” access is denied ” مواجه می شوم. و سیستم این فایل جدید رو ذخیره نمی کند.
  چکار باید بکنم
  با تشکر از

  پاسخ
 10. آتنا

  سلام
  ببخشید من یه مشکلی در پاک کردن برنامه ArcGis دارم
  هرچی تلاش میکنم نمیتونم C:\Program Files\ESRI رو پاک کنم، همش خطا میده!!! لطفا راهنماییم کنین
  با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  1. ادمین

   برنامه رو uninstall کردین؟ برنامه ArcGIs یه سرویس توی قسمت services نصب می کنه که با unistall کردن نرم افزار از بین می ره.
   برای فولدرهایی که حذف نمیشن ری استارت کردن سیستم هم میتونه مفید باشه.

   پاسخ
 11. گالیور

  این برنامه روی ویندوز ۸ بدون هیچ مشکلی نصب میشه!
  (در ضمن فکر میکنم باید User Account Control هم غیر فعال باشه یعنی رو حالت never notify باشه، که باید قبل از شروع نصب ArcGIS غیر فعالش کرده باشین و یه بار سیستمو ریستارت کرده باشین و بعد نصبو شروع کنین!)
  ————————————————————
  فقط یه نکته برای فایل service.txt اینه که وقتی محتویات کیجن رو توش کپی کردین و دیدین نمیشه تو محل اصلی ذخیره کرد (پیغام access denide ) این کارو بکنین:

  – تو قسمت سرویس ها و ARCGIS license manager رو Stop کنین. (از task manager ویندوز میتونید راحت برگه ی سرویس هارو انتخاب کنید)
  – فایلی که محتویات کیجن رو توش کپی کردین (service.txt) و حالا با ذخیره کردنش تو محل اصلی مشکل دارین رو تو یه جایی مثل دستکتاپ ذخیره کنین.
  – فایل service.txt رو تو مسیر اصلی (C:\Program Files (x86) \ArcGIS\License10.1\bin) پاک کنین.
  – حالا فایلی که رو دستکتاپ ذخیره کردین رو کپی و تو محل اصلی اون پیست کنین.
  – دوباره ARCGIS license manager رو از بخش سرویس ها run یا start کنین.
  – بقیه ی مراحل کرک رو انجام بدین
  ————————————–

  پاسخ
   1. محراب

    سلام
    توضیح شون خوبه ولی بعد از اون دیگه دکمه Start کار نمی کنه.
    یعنی میشه روش کلیلک کرد یه چند ثانیه جغد وار 😀 فکر میکنه، بعدشم که هیچی.
    حتی توی Services ها هم فعال میشه. ولی دیگه Start بشو نیست.

    حالا باید چیکار کنیم؟
    مرسی

    پاسخ
 12. حمید

  با سلام
  از ارسال لینک ها بسیار سپاسگزارم. تمامی لینک ها قابل دانلود است.
  ضمن سپاس از شما و به امید موفقیت شما و سایت خوب شما
  ارادتمند- حمید

  پاسخ
 13. احمد

  سلام
  اگه میشه در مورد نحوه اجرای برنامه ای که در محیط .net نوشته شده در محیط ArcGis توضیح بدهید
  در کل مورد نحوه برقراری ارتباط بین microsoft visual studio.net و Arc GIS توضیح بدهید.
  در انتها اگه امکان داره Arc objects sdk 10.1 به همراه کرک جهت دانلود قرار بدهید
  با تشکر

  پاسخ
    1. ادمین

     خیر. آرک آبجکت به اصلاحی که در ایران استفاده می شود به برنامه های توسعه ArcGIS گفته می شود که طبعا باید ArcGIS را هم داشته باشد.

     پاسخ
 14. مارال

  با سلام
  بعد از زدن change فقط نام کامبیوتر وارد کادر میشه و اگه چیز دیگه ای اضافه کنم قبول نمیکنه و وقتی میخوام برنامه رو باز کنم بیغامی با عنوان لایسنس میده

  پاسخ
  1. ادمین

   ری استارت کنید ببینید مشکل حل میشه.
   اگه نشد ARCGIS license manager رو از بخش سرویس های ویندوز Stop کنید و بعد از انجام کار مجددا run یا start کنین.

   پاسخ
 15. وحید

  سلام
  می خواستم ببینم که فرق Arc reader با نرم افزار اصلی چیه؟ آیا می توانیم اون رو با بعد از نصب خود نرم افزار نصب کنیم. اون سرویس پکی رو هم که اضافه گذاشتید بعد از نصب نرم افزار اصلی نصب می شوند ؟ به کرک نرم افزار اصلی که خللی وارد نمیشه ؟ ممنون می شم اگه پاسخ بدین.

  پاسخ
  1. ادمین

   ArcReader یک نرم افزار رایگان هست برخلاف ArcGIS و قابلیت های محدودی هم داره.
   سرویس پک هم بعد از نصب نرم افزار نصب میشه نه قبلش. به کرک هم اشکالی وارد نمیکنه.

   پاسخ
 16. mojtaba

  با سلام
  من نسخه ۹٫۳ را نصب کردم ولی در قسمت tool box بیشتر گزینه هاش موقع اجرا خطایی مبنی بر اینکه لایسنس معتبر نیست میده. تا حال نزدیک ۱۰ بار ویندوز عوض کردم ولی باز هم همون خطا را میده. نسخه ۱۰٫۱ را نصب کردم ولی باز هم همون خطا را میده. در ضمن موقع نصبش هیچ مشکلی ندارم. آیا امکان داره که مشکل از لب تابم باشه؟ ویندوزم سون
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
   1. mojtaba

    با سلام
    امتحان نکردم
    یه سری فایل مربوط به سرویس پک برای نرم افزار گذاشتین من اونا را نصب نکردم امکان داره به خطر همین موضوع باشه؟

    پاسخ
 17. فرناز

  سلام
  دوستان من جی آی اس ۹٫۳ دارم الان میتونم آپ گرید کنم به ۱۰٫۱ یا که نه و باید از اول ریموو کنم و ۱۰٫۱ رو نصب کنم؟
  ضمنا با توجه به اینکه احتمال ارور دادن توی نصب و وخت گیر بودنش هست شما به نظرتون ۱۰٫۱ انقدری متفاوت هس که بخام این کارا رو انجام بدم؟

  پاسخ
  1. محمود

   سلام. تا جایی که من اطلاع دارم باید نرم افزار ۱۰٫۱ نصب کنی.نمیشه آبدیت کرد.چون لاسنساش فرق میکنه.درضمن بعضی چیزا توی آرک ۹٫۳ با ۱۰٫۱ از زمین تا آسمون فرق داره.

   پاسخ
 18. ائلیار

  سلام
  یه سوال در مورد محصولات arcgis داشتم
  در حال حاضر آیا هر سه برنامه arcview,arceditor,arcinfo تو یه بسته ارائه میشن و جداگانه نیستن؟
  منظور همون arc desktop یعنی؟
  چون من برای مشاهده اطلاعات یه سری فایل SHP نیاز داشتم از این برنامه ها استفاده کنم. ظاهرا باید از arcview استفاده می کردم و با تحقیقی که کردم مثل اینکه تازگی ها اونم به صورت مجزا ارئه نمیشه.

  یه برنامه یا روشی رو برای مشاهده اطلاعات فایل های sHP ارائه بدین ممنون میشم.

  روند کار رو هم توضیح بدین لطفا

  با تشکر فراوان

  پاسخ
  1. ادمین

   این هایی که گفتین در حقیقت سه تا لایسنس هستند برای نرم افزار ArcGIS for Desktop. هر کاربری بسته به لایسنسی که داره می تونه به بعضی از امکانات این نرم افزار دسترسی داشته باشه. یعنی بقیه امکانات واسش اجرا نمیشه نه این که اصلا وجود نداشته باشه.
   با این حال توی ایران چون از ArcGIS کرک شده استفاده میشه پس به قدرتمندترین لایسنس که همون ArcInfo هست در دسترس هست.
   برای مشاهده فایل های SHP نرم افزارهای دیگه ای غیر از ArcGIS است مثل QGIS یا uDig یا gvSIG که همه رایگان هستند.
   پیشنهاد من همون QGIS هست که بهترینه و قابل دانلود از اینترنت.

   پاسخ
   1. ائليار

    بله مرسی. اتفاقا تو یکی از سایت های خارجی هم همون Quantum GIS رو معرفی کرده بودن ، دانلود کردم خیلی خوبه.
    یعنی قبلا که مثلا Arc view 3.3 جداگانه بود الان به اون صورت جداگانه نیست که Run کنیم؟ یعنی در قالب Arcmap یا Arccatalog ارائه شده؟

    پاسخ
 19. سیدعلی

  سلام.
  من نرم افزار رو یک هفتس نصب کردم ولی وقتی میخوام اجراش کنم با این خطا مواجه میشم.لطفا راهنمایی ام کنید
  license
  provide your license server administrator with the following
  license server machine is down or not responding.
  see the system administrator about starting the license server system

  پاسخ
  1. ادمین

   ArcGIS Adminstrator رو اجرا کنید در قسمت Availability ببینید لایسنس ها رو براتون میاره با گرینه permanent و ذکر تعداد هر کدوم. اگر نه نرم افزار رو درست کرک نکردید.

   پاسخ
  1. ادمین

   ArcGIS 10.2
   فایل زیپ هست باید اکسترکت بشه بعد یه فایل ISO به دست می یاد. این فایل رو هم میتونید اکسترکت کنید یا این که اون رو روی DVD رایت کنید یا این که روی DVD درایو مجازی بریزید.
   روشی که برای تولید لایسنس برای ۱۰٫۱ گفته شده رو با تایپ عبارت ۱۰٫۲ اجرا کنید. ببینید جواب میده.

   پاسخ
 20. امیرحسین

  با عرض سلام ، من نسخه ۱۰.۲ رو دانلود کردم ، پسوندِ فایل‌ها .۷zp هست با نرم افزار ۷zp اکسترکت کردم ، نتیجه یه فایل با همون فرمت شد ک فقط ۳ پارتی که جدا بود و یکی‌ کرد ولی‌ این جدید رو نمی‌شه اکسترکت کرد ، ارور میده ، هیچ جای دیگه هم توی سایت‌ها پیدا نکردم ، خواستم اکانت esri بسازم ، الان ۳ روز میلِ تائید و نفرستاده برام ، می‌شه راهنمای کنید بگید باید چیکار کنم ؟
  ۱۰٫۲ رو نمیشه از جای دیگه دانلود کرد ؟ این سایت megadownlod.com خیلی‌ بده ، می‌خوام با IDM دانلود کنم

  پاسخ
  1. ادمین

   با winrar هم تست کنید. کرک اون هم در انجمن قرار داده شده است که چون هنوز از اون مطمئن نیستیم در صفحه اصلی سایت قرار داده نشده است.
   متسفانه تنها لینک کامل همین هست.

   پاسخ
    1. ادمین

     احتمالا درست دانلود نشده. حجم تک فایل نهایی باید ۴۹۴۳۶۱۶ کیلوبایت باشه.
     من همین امروز دانلود سه پارت رو تموم کردم. با ۷zip اون ها رو به هم وصل کردم و با winrar فایل نهایی رو اکسترکت کردم.
     دقت کنید که ۷zip در اکسترکت کردن یه مقدار راحت تر می گیره اما Winrar سخت گیرتر هست و در صورت مشاهده خطا همون جا توقف می کنه.
     حجم دو تا پارت اول رو هم با یکدیگر مقایسه کنید.

     پاسخ
 21. امیرحسین

  سلام
  من هنگام کار با ۱۰.۱ حواسم نبود و سیستم به اینترنت وصل شد ، الان لایسنس ارور میده ، کل نرم افزار و پاک کردم ، ولی‌ از رجیستری هنوز چیزی پاک نکردم ، می‌شه کمکم کنید که باید چیکار کنم تا دوباره بتونم رو همین ویندوزام نصبش کنم ؟ تا حالا ۴ بار به خاطره این اتفاق مجبور شدم ویندوز عوض کنم .

  پاسخ
  1. ادمین

   اگه ویندوز رو عوض کردید پس مشکل از اینترنت یا رجیستری نیست.
   لینک نرم افزارهای ESRI در رجیستری در مسیر Local machine/software/esri قرار می گیرد که کافیه همون فولدر Esri رو حذف کنید.
   ضمنا با وصل شدن به اینترنت کرک و لایسنس نرم افزار از بین نمی رود.

   پاسخ
   1. امیرحسین

    وقتی میخوام تو ArcGIS Administrator مرحله ای که ۲۷۰۰@نام کامپیوتر رو وارد کنم این ارور رو میده :
    .Does not have a valid licence manager , pleas enter a valid licence manager.
    تمام مراحل قبلش رو کامل انجام میدم .
    البته این زمانیه که دارم بار دوم نصب میکنم روی این ویندوز ، دفعه اول بدون هیچ مشکلی نصب میشه ، ولی از وقتی لایسنسش پریده ارور میده ، حتی دفعه ی دوم نام کامپیوتر هم عوض کردم! لطفا کمک کنید شدیدا بهش نیاز دارم .

    پاسخ
 22. محمد

  ممنون ادمین عزیز من نصب کردم البته در مرحله آخر مانند امیر حسین ایراد می گرفت بعد از مسیر لایسنس – بین- سرویس ، به این نتیجه رسیدم که ۲۷۰۰۴ به جای ۲۷۰۰۰ می خواست . چون تو سیستم من به جای ۲۷۰۰۰ در مسیری که عرض شد ۲۷۰۰۴ بود بعد از این تغییر نصب شد .
  ممنون از زحمات و سایت مفیدتون

  پاسخ
  1. ادمین

   در نسخه ۵ گیگی آرک جی آی اس ۱۰٫۳ که من دانلود کردم فایلش هست. اگر در نسخه ۸۰۰ مگی وجود ندارد اطلاع دهید تا در سایت قرار گیرد.

   پاسخ
 23. علی

  سلام
  چرا افزودنی ها بطور جداگانه قابل دانلود نیستند؟
  اگر دانلود نسخه اصلی به علاوه افزودنی های دیگر که ۵ گیگ میباشد در چند قسمت ارائه شود ممنون خواهم شد.

  پاسخ
 24. مصطفی

  با سلام
  ببخشید من در مرحله ۳ – استارت کردن مشکل دارم بعد از متوقف کردن و کپی فایلها دیگه استارت نمیشه…
  که بدون متوقف کردن هم فایل ArcGIS.exe کپی نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید چون توی دوتا سیستم یکی با ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰ امتحان کردم نشد.
  ممنون

  پاسخ
  1. ادمین

   ۱- مطمئنید اسم کامپیوتر خودتون رو در فایل لایسنس گذاشتید؟
   ۲- طبق مسیری که در مرحله ۲ گفته شده برید و ببینید دستی میتونید سرویس رو استارت کنید.
   ۳- مرحله آخر رو هم که کپی فایل Afcore.dll هست انجام بدید ببینید حل میشه.

   پاسخ
 25. ساسان

  با سلام و تشکر از سایت بسیار مفیدتون.
  من ArcGIS 10.2 روی ویندوزم نصب دارم، برای اینکه ArcGIS 10.3 رو نصب کنم، باید ورژن ۱۰٫۲ رو حذف کنم؟ یا هنگام نصب ۱۰٫۳ خودش جایگزین میشه؟
  متشکرم

  پاسخ
 26. imen

  با سلام ببخشید من در مرحله ۳ – استارت کردن مشکل دارم بعد از متوقف کردن و کپی فایلها دیگه استارت نمیشه… که بدون متوقف کردن هم فایل ArcGIS.exe کپی نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید چون توی دوتا سیستم یکی با ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰ امتحان کردم نشد. شما در جواب یکی از دوستان که همین مشکل مرا داشت گفته اید که فایل Afcore.dll کپی شود در کدام مسیرpast گردد و از کدام مسیر کپی گردد با تشکر

  پاسخ
 27. Ali

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  اکستنشن archydro و HEC-HMS برا gis 10/3 اومده یا نه؟
  اگه هست لطف کنید لینک دانلودش رو بزارید
  ممنون

  پاسخ
 28. قاصدک

  سلام /ببخشید نرم افزار آرک جی آی اس برای من بصورت کیلو بایت دانلود شده آیا حجم آرک جی آی اس به اندازه گیگابایت نیست یا من نتوانسته ام درست دانلود کنم میشه راهنمائیم کنید این ترم جی آی اس و آشنایی با نرم افزار های اقلیمی رو دارم که هر دو به شدت به جی آی اس مرتبطه خواهشا برای کسایی که اطلاع کاملی از دانلود و یا نصب چنین نرم افزارهایی رو ندارند و یا ضعیف هستند یه راهنمایی کامل کنید باتشکر

  پاسخ
  1. ادمین

   اگر در حد کیلوبایت دانلود شده، پس دانلود ناقص انجام شده است.
   توجه داشته باشید که این نرم افزار برروی سرور ما قرار ندارد بلکه باید لینک مربوطه را باز کرد و سپس دکمه دانلود را بزنید.

   پاسخ
 29. حمید

  سلام
  در ﻗﺴﻤﺖ Availability ﺑﺮﺭﺳی کردم ﮐﻪ ﻻﯾﺴﻨﺲ ﻫﺎ ﺍﺯ
  ﻧﻮﻉ permanent ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻭ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺁﻥ ﻫﺎ ﻧﯿﺰ ۲۰۴۸
  باشد ولی مال من فقط یکی هست مشکل نصب از کجاست؟

  پاسخ
 30. wallflower

  سلام
  من اسم رو تو قسمت آخر که وارد می کنم میگه valid نیست حتی بعدش اسم و تو قسمت service و در c drive هم عوض کردم ولی قبول نمی کنه/ اسم@۲۷۰۰۱ وارد کرئم با ۲۷۰۰۰ هم امتحان کردم نشد
  قسمت Re read رو هم نیورد برا همین مستقیما بعد از استارت اکی رو زدم
  باید چطور نصب و تکمیل کنم
  ۲۷۰۰۱ هم هست در ۱۰٫۳ که از انینجا دانلود کردم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 31. محمد علی زاده

  سلام و عرض ادب
  با سپاس فراوان از سایت gistech
  چطور می توانم نسخه ۱۰٫۳ آرک جی آی اس رو ازتون بگیرم،لطفا راهنمایی کنید…
  متشکرم

  پاسخ
  1. ادمین

   امکان تهیه حضوری نیست. در صورت عدم توانایی در دانلود، می توانید از کافی نت ها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

   پاسخ
 32. homi

  با سلام و احترام
  من از آرک مپ ۱۰/۲ استفاده میکنم اما همیشه برای اینکه از امکانات ایکس تولز استفاده کنم مشکل دارم دانلود -رجیستر اما حالا هیچ جور نمیتوانم از ایکس تولز استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید
  متشکرم

  پاسخ
 33. محمدی

  سلام
  من می خواهم arcgis10.2 را روی ویندوز ۷ نصب کنم. مرحله کپی service.txt را انجام دادم. اما فایل ArcGIS.exe را در پوشه arcgis10.2 که دانلود کردم پیدا نمی کنم.توی اجرای License Server Adminstrator، stop , start میشه اماReread نمیشه.توی قسمت Change خطا میگیره. فایل AfCore.dll را هم در پوشه نصب پیدا نمی کنم.خواهش میکنم کمکم کنید.

  پاسخ
  1. ادمین

   کرک ارائه شده در بالا برای نسخه ۱۰٫۳ است. برای نسخه های قبلی باید خودتان فایل service.txt را با استفاده از کیجن ارائه شده در بالا تولید کنید.

   پاسخ
   1. محمدی

    ممنون از پاسختون. اما من service.txt نسخه ۱۰٫۲ را با استفاده از کیجن ارائه شده تولید کردم. اما همانطور که توضیح دادم چندتا مشکل وجود داره:
    ۱- فایل ArcGIS.exe را در پوشه ی arcgis10.2 که دانلود کردم پیدا نمی کنم.
    ۲- توی مرحله License Server Adminstrator،گزینه stop , start انجام میشه اما دکمه Reread فعال نمیشه.
    ۳- توی قسمت Change نام کامپیوتر@۲۷۰۰۰ خطا میگیره.
    ۴- فایل AfCore.dll را هم در پوشه ی نصبٰ، پیدا نمی کنم.
    امیدوارم توضیحاتم گویا بوده باشد. به نظر شما راه حل چیه؟

    پاسخ
    1. ادمین

     ۱- اسم کامپیوتر خودتون رو در فایل service.txt جایگزین کردید؟
     ۲- دقت کنید که آرک جی.آی.اس ارائه شده در بالا ۱۰٫۲٫۲ هست نه ۱۰٫۲٫ پس در کیجن هم باید ۱۰٫۲۲ رو وارد کنید (۱۰٫۲٫۲ رو هم امتحان کنید)
     ۳- وارد کردن عبارت localhost هم مشکل دارد؟

     پاسخ
 34. محمد

  با سلام.
  من GIS 103 را نصب کردم ولی HEC-GeoHMS را ندارد خیلی هم دنبالش داخل اینترنت گشتم اما پیدا نکردم فقط برای ۱۰٫۲ پیدا شد که اونم روی ۱۰٫۳ نصب نشد. ممن.ن میشم اگه کمکم کنید.

  پاسخ
 35. ali

  با سلام و تشکر از سایت مفید شما.من آرک جی آی اس ۱۰ را نصب کردم نصب شده ولی این پیغام خطا را می دهد
  you are not licensed for arc info چکار کنم.

  پاسخ
 36. جاوی

  با سلام
  من نرم افزار ArcGIS 9.3 رو نصب داشتم و خوب کار میکرد اما الان همه اکستنشنا غیر فعال شدن، حتی start editing بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟
  خیلی متشکر

  پاسخ
 37. عمر

  سلام و درود بر شما بزرگواران
  لطفا فایل آموزش نصب را برای جی ای اس ۱۰٫۳ و سایر ورژنا بزارید اینطوری مخاطبینتون به دردسر نمی افتن
  با تشکر از سایت ارزشمندتون

  پاسخ
 38. سجاد

  با سلام و عرض خسته نباشید
  میخواستم راهنماییم کنید که چطور میتونم با داده های آموزشی arcgis10 کار کنم. داده های آموزشی دانلود شده ولی نمیدونم چطور ازشون استفاده کنم. آیا طبق pdf خاصی باید آموزش داده شود؟
  ممنون از راهنمایی شما
  sajjadkarimzadgan@gmail.com

  پاسخ
 39. احمد

  باسلام و ضمن تشکر از اینکه پاسخ میدین لینک دانلود ورژن ۱۰٫۳ورژن اصلی به همرا افزونه های دیگر برای ویندوز بلوک شده لطفا اصلاح کنید

  پاسخ
 40. Morteza

  با سلام. برای دانلود نسخه کامل از سایت مدیافایر. تو اون سایت یه اکانت ایجاد کردم بعد از فعال شدن اکانت از طریق ایمل. بازم وقتی واسه دانلود اقدام میکنم همون ارور سابق میاد. جایی هم نیست که یوزر پسورد سایت مدیافایر رو وارد کنم

  پاسخ
 41. jafari

  با سلام. اگه امکان داشته باشه Arc Object SDK .net 10.4.1 رو هم بزارید ممنون میشم. من ارک جی ای اس دسکتاپ و سرور ۱۰٫۴٫۱ رو دانلود و نصب کردم. اما فاقد Arc Object SDK بودن.

  پاسخ
 42. امیربهادر

  با سلام
  من برنامه رو نصب می کنم.همه مراحلشم انجام می دم ولی فولدر arcgis در programfiles(86) نمیاد.دلیلش چی می تونه باشه؟؟

  پاسخ
 43. علی

  بعد از طی شدن تمام مراحل نصب و فعالسازی، از کجا میشه فهمید که برنامه را درست کرک کردیم؟ تو کدوم قسمت برنامه میشه فهمید که درست کرک شده و تمام license ها درست کرک شده؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *