منوی Attribute Tools در آرک هیدرو – بخش اول

در صورتی که برای dataset قبلا با لایه های Hydro Junctions و Hydro Edges یک geometrie network به ایجاد شده باشد، می توان از توابع موجود در Hydro Network صرفنظر کرده و مستقیماً از توابع موجود در این منو یعنی Attribute Tools استفاده نمود.

100

1. Assign Hydrold

اصولا از این تابع فقط باید برای کلاسهای عارضه ای که با Arc Hydrotools ایجاد نشده باشد استفاده شود. ( به طور مثال یک لایه حوزه های آبخیز رقومی شده از نقشه اصلی که به پایگاه داده import شده باشد). این تابع تنها HydroIDها را برای عوارض موجود در کلاس عارضه انتخاب شده می سازد. اگر جدول توصیفات دو کلاس عارضه Centroid و LongestFlow Path را باز کند مشاهده خواهید کرد که فیلد HydroID برای این دو کلاس عارضه ایجاد نشده است.

Select Attribute Tools | Assign HydroID.

101

پنجره Assign HydroID همانند پنجره فوق نمایش داده می شود.

102

چارچوب داده که محتوی لایه های Centroid و LongestFlowPath می باشد را در قسمت map انتخاب کنید. اگر چارچوب داده ای در قسمت جدول محتویات ArcMap ایجاد نکرده باشید تنها چارچوب داده Layers در این قسمت نمایش داده می شود. محلی که لایه های فوق در آن قرار دارد در قسمت workspace مشخص کنید. اگر همه کلاسهای عارضه وکتوری در یک فضای کاری ایجاد شده باشند در این قسمت نیز فقط یک گزینه را خواهید داشت.

لایه های Centroid و LongestFlowPath را در لیست Layers انتخاب کرده و تنظیمات دیگر را مطابق شکل انجام داده و پنجره فوق را تأیید کنید. فیلد HydroID به جدول توصیفات دو لایه اضافه خواهد شد.

2. Generate From/To Node for Lines

این تابع دو فیلد TO_NODE و FROM_NODE را در کلاس عارضه خطی انتخاب شده ایجاد کرده و آنها را پر میکند.

Select Attribute Tools | Generate From/Node for Lines

103

در پنجره باز شده لایه ورودی را روی HydroEdge قرار دهید.( این ابزار تنها بر روی عوارض خطی عمل می کند)

104

Ok را کلیک کنید. دو فیلد ذکر شده همانند شکل زیر به جدول توصیفات لایه HydroEdge اضافه خواهد شد.

105

نویسنده: عباس بیگی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *