نمایش داده زمانمند (Temporal Data) در ArcGIS

برای این منظور از Tracking Analyst Playback Manager clip_image002استفاده می کنیم.

Time modes : به صورت آنی یا playback است. برای حالت playback از Playback Manager استفاده می کنیم. Playback Manager امکان کنترل تنظیمات نمایش داده fixed-time و نمایش دوباره داده زمانمند آنی را فراهم می کند. نرخ Playback با توجه به time window (کوچکتر از آن) تعیین می شود.گستره ی زمانی با توجه به گستره ی زمانی یک یا چند لایه (زودترین و دیرترین اطلاعات از داده) تعیین می شود. تعداد داده های موجود در رنج زمانی مشخص در زمان داده شده در هیستوگرام نشان داده می شود.

می توان از دکمه های Previouse,next,Indicator,Play(هنگامی که در حالتplay قرار نداریم یا stop شده است) برای تعیین زمان نمایش استفاده کرد. هنگامی که با drag کردن نشانگر را روی هیستوگرام تغییر می دهیم برای حفظ قابلیت اجرای لیبل های لایه روی نقشه نمایش داده نمی شود. ولی بعد از رها کردن دکمه ماوس لیبل ها دوباره ظاهر می شوند. زمانهای شروع، جاری و پایان را هم باید مشخص کرد. هنگامی که Playback Manager را برای نخستین بار باز می کنیم زمانهای شروع و پایان با توجه به گستره ی زمانی لایه (ها) مشخص می شوند. زمان جاری نیز با گذشت زمان از زمان شروع به زمان پایان تغییر می کند. فرمت این زمان ها به صورت mmm dd yyyy hh:mm:ss است (همراه با AM یا PM). همچنین می توان این زمان هارا با استفاده از تقویم مشخص کرد. زمان های شروع و پایان به صورت اتوماتیک با اضافه کردن لایه های دیگر اصلاح نمی شود. ابتدا باید زمان پایان را مشخص کرد و سپس زمان شروع را که دیرتر از زمان پایان نیست مشخص کرد.

برای نمایش داده های زمانمند با استفاده از Playback Manager، پس از اضافه کردن و سمبل دهی به داده ی زمانمند در .mxd دکمه ی Playback Manager را می زنیم. برای مشاهده ی تنظیمات جزئی دکمه options را می زنیم. زمان های شروع، کنونی و پایان را مشخص می کنیم و واحد نرخ Playback را تعیین می کنیم.سپس دکمه Play را می زنیم . اگر برای داده های زمانمند offset را تعیین کرده باشیم، این offset در هیستوگرام نمایش داده می شود.

15

16

17

شکل Display

ترتیبی که سایت تخصصی جی.آی.اس برای مطالعه سری اکستنشن Tracking Analyst پیشنهاد می کند:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *